Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda Accord CL9 EXE
#11
na moje potrzeby to myślę ze i tak auto jest za duże , ale tak naprawdę to nie ma co kupić , bmw 3er to taka namiastka BMW jak się miało 7er i 5er , tak samo jak ktoś będzie się chciał przesiąść z Legend na Civic to tez civic będzie w tej konstelacji namiastka hondy , tez rozważałem KB ale raz ze w tym czasie wystawione oferty miały żelazną cenę a dwa to przebiegi rzędu 200k mnie nie interesowały , oczywiście ze 200kkm dla V6 to nie przebieg ale mi dwójka z przodu nie podchodzi , rzecz jasna Legend to Top Produkt Hondy wiec pośrednio konkurent 7er i A8 wiec musi być komfortowo inaczej być nie może , mój ACC ma wytłumienie nadkoli od zewnątrz bynajmniej tylne nadkola są wypełnione specjalna mata tłumiącą dźwięki nie wiem czy przedliftowe tez tak maja , ale samo z siebie Kombi jest głośniejsze jak sedan ale co by tam nie było to i tak jak zamykałem drzwi w 7er to ptaki przestawały śpiewać ;P podobnie jest w KB
Odpowiedz
#12
(08-02-2015, 17:33 )Elvis napisał(a): peryferie nabrzeża

[Obrazek: nb4pgi3f.jpg]

[Obrazek: zo6w9u4x.jpg]

[Obrazek: vq7r2bdq.jpg]

[Obrazek: 4v2da9o4.jpg]

[Obrazek: lgocjger.jpg]

[Obrazek: vbt4gphc.jpg]

[Obrazek: j54a8pys.jpg]

[Obrazek: tojevhe5.jpg]

[Obrazek: 64ndsbvy.jpg]

[Obrazek: rdu97yu8.jpg]


 

Cos mi sie przypomniało chciałem takiego acco Tez 2.4 motor z navi w automacie 2007 rok ale Zona ze duzy silnik to ja sie wkurwiłem i od miejsca zamieszkania pojechałem po legenda z większym silnikiem.. Ale teraz Zona nawet na civa sie nie chce wymienić chyba jej sie legend spodobał .

Ładny accord niech ci służy ;(
Odpowiedz
#13
Darek , nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło , w momencie jak kupowałem ACC miałem na Oku KB2 rzecz w tym ze ograniczał mnie odrobinę budżet na tamten czas właściciel KB2 życzył sobie chyba 17k euro co już generowało odrobinę do myślenia bo w tej cenie moglem już nabyć bardzo młodego ACC z dużo mniejszym przebiegiem a ze niejako mniej = zazwyczaj lepiej i tak samo Młodszy rocznik = lepiej zdystansowałem się i poszedłem na Kompromis cenowy kupując CL9 , już po zakupie ACC właściciel KB2 pojechał z cena na chyba 12k euro [przedział czasowy ~5 miesięcy] co w czasie teraźniejszym generuje lekka gorycz pozakupowa bo za 12k bym bez mgnienia okiem pojechał po KB2 , jednak za swojego ACC zapłaciłem zdecydowanie mniej ma tez 1/3 przebiegu z KB2 i jest tylko o 1 rok starszy tymi argumentami się posiłkowałem widząc spadki Ceny owego KB2 , K24 to niejako bardzo fajna jednostka nie jest to wyczynowy silnik ale w połączeniu z Automatem daje fajny efekt toczenia się a efekt kosiarki praktycznie nie wyczuwalny , co w przypadku Cifa nie da się nie pominąć właśnie sformułowania Kosiarki do trawy by to jechało trzeba z tym efektem po prostu się zaprzyjaźnić , myślę ze CL9 to fajny pośrednik miedzy Legendem a Klasa Kosiarek ,
Odpowiedz
#14
Accord 7 gen bardzo dobre i
Ładne auto dla mnie lepsze od 8 gen.
Odpowiedz
#15
Słyszałeś coś może o problemach tego silnika? Chodzi konkretnie o jakieś metaliczne stukanie. Sprawdzone były osprzęt, zawory i wg ASO trzeba rozbierać silnik żeby zobaczyć o co chodzi. Twierdzą że może być coś z tłokiem bo niby coś tam się czasami przytrafiało ale nie mogę nigdzie nic znaleźć a na forum Accorda nie jestem zarejestrowany.
Odpowiedz
#16
Nie stety ale metaliczne stuki slyszalem w kilku k24 ktore ogladalem, w dwoch stuki dochodzily bardziej z lewej strony czyli naprzeciw rozrzadu, kiedys ktos wspominal o kasownikach vtec ale nie interesowalem sie zbytnio tematem bo ceny tych aut nie dalwaly ku temu powodu by jeszcze dokladac do trupa, bylo tez kilka przypaekow z kipnieciem tloka ale no ale zazwyczaj diagnize mozna wygenerowac patrzac na ostatniego wlasciciela,
Klepiace zawory a inne przypadlosci mozna rozpoznac, pomijajac juz fakt ze trwalosc tyfh jednostek bedzie mozna sklasyfikowac jak H22 czyli jak ktos z glowa uzytkowal to i pol mln km nie bedzie problemu, a prawda jest taka ze wiekszosc mysli ze K24 to jednostka wyczynowa.
Odpowiedz
#17
(09-23-2015, 0:28 )Elvis napisał(a): Nie stety ale metaliczne stuki slyszalem w kilku k24 ktore ogladalem, w dwoch stuki dochodzily bardziej z lewej strony czyli naprzeciw rozrzadu, kiedys ktos wspominal o kasownikach vtec ale nie interesowalem sie zbytnio tematem bo ceny tych aut nie dalwaly ku temu powodu by jeszcze dokladac do trupa, bylo tez kilka przypaekow z kipnieciem tloka ale no ale zazwyczaj diagnize mozna wygenerowac patrzac na ostatniego wlasciciela,
Klepiace zawory a inne przypadlosci mozna rozpoznac, pomijajac juz fakt ze trwalosc tyfh jednostek bedzie mozna sklasyfikowac jak H22 czyli jak ktos z glowa uzytkowal to i pol mln km nie bedzie problemu,  a prawda jest taka ze wiekszosc mysli ze K24 to jednostka wyczynowa.

Czyli chyba mam pecha bo mam swoją K24 od 3 lat i  jej nie katuje , kupiłem przy przebiegu 100 tyś, sam zrobiłem 50 - fakt że na gazie, no i teraz nagle te stuki, życie, w czwartek mechanik zabiera się za rozbiórkę silnika to się okaże co to za niespodzianka.
Odpowiedz
#18
o_O , przykro mi lecz trzymam kciuki ze może nie będzie to poważna awaria ,

możne na początek ściągnąć pasek i wykluczyć alternator i kompresor ? , pompa wody tez chyba na pasku ale przez kilka minut się chyba nie stanie jeżeli stuki występują bez różnicy czy na ciepłym czy zimnym silniku ,

co prawda oglądałem kilkanaście takich ACC wiec opisałem tak jak sprawy sie maja i nie wszystkie to pszczółki ,
Odpowiedz
#19
(09-24-2015, 0:20 )Elvis napisał(a): o_O , przykro mi lecz trzymam kciuki ze może nie będzie to poważna awaria ,

możne na początek ściągnąć pasek i wykluczyć alternator i kompresor ? , pompa wody tez chyba na pasku ale przez kilka minut się chyba nie stanie jeżeli stuki występują bez różnicy czy na ciepłym czy zimnym silniku ,

co prawda oglądałem kilkanaście takich ACC wiec opisałem tak jak sprawy sie maja i nie wszystkie to pszczółki ,

To właśnie było już zrobione,pasek był ściągnięty i to nic z osprzętu, głośno,metalicznie stuka coś w silniku, najwyraźniej słychać na zimnym silniku i pod obciążeniem w zakresie 1000-2000 obrotów. Po rozgrzaniu silnika słychać dalej ale jest zdecydowanie ciszej. Niestety mechanior co miał się zabrać dzisiaj za silnik przełożył termin na następny tydzień także dalej w niepewności.
Odpowiedz
#20
Bedzie glowice sciagal?, jak sie kipna tlok to pewnie gladz bedzie miala rysy a to pewno bedzie zenerowalo mniejsze sprezanie na cylindrze moze pomiar da jakies swiatlo na sprawe?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości