Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda Legend KA9 by SobeeH
#11
Cieszę się założyłeś temat, w związku z tym mam parę pytań:
(01-21-2016, 21:43 )SobeeH napisał(a): Lampy tył przerobione na US home made
[Obrazek: 5wVVogF.jpg]

Czy w lampach USDM nie powinny się świecić całe łącznie z tymi trójkątami które są na zdjęciu ciemne?
Poniżej przykład lamp z civica znaleziony przykładowo w internecie:

[Obrazek: 8ab1e9d883405549.jpg]

Możesz również wrzucić dokładniejsze zdjęcie jak wygląda to z przodu? Namalowałeś "ambery" czy tylko tak mi się wydaje?
Możesz ewentualnie polecić kogoś kto mógłby przerobić lampy w KA9 przedlift?

O otwieraniu elektryczne klapy też sam myślałem, ale głównie ze względów praktycznych bo w Legendzie nie ma żadnego uchwytu wewnętrznego aby zamknąć klapę. Będę śledzić wątek i mam nadzieje że to wykonasz bo też jestem zainteresowany.

Co planujesz jeszcze poprawić we wnętrzu poza odnowieniem skór i dodaniem poduszek VIP? Navi lub może chcesz wstawić drewnianą kierownice? OEM czy jakieś Nardi? Jak OEM to możesz zobaczyć w moim temacie bo ja zamontowałem drewniana z Accorda.

Jeździsz po mieście bez blachy z przodu? Masz na to jakiś patent, czy po prostu od kontroli do kontroli?

Dobrze widzieć, że ktoś modyfikuje Legenda bo ma on bardzo fajne linie klasycznej limuzyny. Kibicuje i będę śledzić wątek.
Odpowiedz
#12
Ja mam pytanie o skory, zaciekawiles mnie niezmiernie, poniewaz moglbym sie ustrzec przed robieniem calego fotela kierowcy, ktory niestety ma przytarty boczek, ten od strony drzwi. Jak zrobisz calosc,to bede uwaznie sledzil efekt. Tyle tylko,ze ja mam bezowa tapicerke i nie wiem, czy skutecznosc jest taka sama?
Natomiast patrze na te klocki z regulowana tuleja i rozmyslam jak Ty to zamontujesz? Rozumiem,ze to beda nowe tuleje twojego dolnego wahacza i dzieki nim wypchniesz koło tak zeby miec negatywny kat pochylenia, ale pytanie jak to zamontujesz? Ciekawi mnie to, bo ostatnio robilem tuleje przednie wahaczy dolnych i mam w pamieci mocowanie tego wahacza. Mam wrazenie,ze bez konkretnej przerobki sie nie obejdzie.
Odpowiedz
#13
masz foty z robienia usdmowych lamp? efekt kozacki Uśmiech
Odpowiedz
#14
Wzzystko pięknie ale na jedno patrzeć nie mogę
dla mnie te poduszki "vip" są po maksie słabe... ( to nie wip tylko bieda ) jak ktos mogł to założyć w SC430 ??
- oczywiście nad gustami sie nie dyskutuje... to tylko moja opinia
apropo SC430 to została mi drewniana kierownica, drewniana dzwignia zmiany biegów i troche klamotów z wnętrza jak np wyjezdzający zza "drewnianej" osłony ekran nawigacji - to są gadety vip jakbyś potrzebową napisz na priv
Odpowiedz
#15
(01-22-2016, 23:44 )carlos napisał(a): Cieszę się założyłeś temat, w związku z tym mam parę pytań:


Możesz również wrzucić dokładniejsze zdjęcie jak wygląda to z przodu? Namalowałeś "ambery" czy tylko tak mi się wydaje?
Możesz ewentualnie polecić kogoś kto mógłby przerobić lampy w KA9 przedlift?

O otwieraniu elektryczne klapy też sam myślałem, ale głównie ze względów praktycznych bo w Legendzie nie ma żadnego uchwytu wewnętrznego aby zamknąć klapę. Będę śledzić wątek i mam nadzieje że to wykonasz bo też jestem zainteresowany.

Co planujesz jeszcze poprawić we wnętrzu poza odnowieniem skór i dodaniem poduszek VIP? Navi lub może chcesz wstawić drewnianą kierownice? OEM czy jakieś Nardi? Jak OEM to możesz zobaczyć w moim temacie bo ja zamontowałem drewniana z Accorda.

Jeździsz po mieście bez blachy z przodu? Masz na to jakiś patent, czy po prostu od kontroli do kontroli?

Dobrze widzieć, że ktoś modyfikuje Legenda bo ma on bardzo fajne linie klasycznej limuzyny. Kibicuje i będę śledzić wątek.

Co do lamp to boki lamp próbowałem tak rozciąć, żeby były również podświetlone ale poległem... nie ma miejsca na jakiekolwiek kombinacje. Będę musiał zastosować patent jak w Volvo czyli diody led po boku żeby to jakoś podświetlić.

Bagażnik jak mówiłem będzie robiony raczej w późniejszym terminie ale temat jest już względnie opracowany i nie przewiduję problemów Oczko

Z przodu póki co są jedynie oprawki dwuwłóknowe i pomarańczowe żarówki, ale w jak auto odbiorę od mechanika, rozklejam lampy i będę docinał pomarańczowe odbłyśniki jak w US

Wnętrze hmmmm tu jest dużo planów.
Miałem już kupioną drewnianą kierownicę ale mi nie przypasowała bo była za mała... będę szukał czegoś w drewnie ale ze sterowaniem więc kierownice typu nardi odpadają Oczko Chętnie zobaczę Jak Ty ogarnąłeś kierownice Uśmiech
W planach jest jeszcze sporo m.in. podświetlenie klamek, nóg, tsuna, estetyczne zabudowanie manometrów do aira itp

Co do blachy to nie jeżdżę z nią wogóle. Mam wrzuconą w bagażnik. Policja nie czepia się wogóle. Raz przy rutynowej kontroli poprosili nie tylko, żebym położył na podszybiu dopóki nie odjade  Szczęśliwy W Subaru też nigdy nie miałem tablicy i żadnej kontroli Duży uśmiech

(01-23-2016, 0:04 )Makukrak napisał(a): Ja mam pytanie o skory, zaciekawiles mnie niezmiernie, poniewaz moglbym sie ustrzec przed robieniem calego fotela kierowcy, ktory niestety ma przytarty boczek, ten od strony drzwi. Jak zrobisz calosc,to bede uwaznie sledzil efekt. Tyle tylko,ze ja mam bezowa tapicerke i nie wiem, czy skutecznosc jest taka sama?
Natomiast patrze na te klocki z regulowana tuleja i rozmyslam jak Ty to zamontujesz? Rozumiem,ze to beda nowe tuleje twojego dolnego wahacza i dzieki nim wypchniesz koło tak zeby miec negatywny kat pochylenia, ale pytanie jak to zamontujesz? Ciekawi mnie to, bo ostatnio robilem tuleje przednie wahaczy dolnych i mam w pamieci mocowanie tego wahacza. Mam wrazenie,ze bez konkretnej przerobki sie nie obejdzie.

Nie ma różnicy jaki masz kolor tapicerki. Porządny zakład dobierze Ci każdy odcień skóry Uśmiech
Tu masz przykład podłokietnika. Mój był zniszczony. Kupiłem beżowy i teraz jest czarny Oczko
[Obrazek: TWU2SR0.jpg]
[Obrazek: p4T6XGZ.jpg]
Co do camberów, są to mocowania wahacza górnego Anioł
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz
#16
(01-23-2016, 0:06 )wilku napisał(a): masz foty z robienia usdmowych lamp? efekt kozacki Uśmiech

fotorelacji nie robiłem ale mogę opisać krótko całą operacje:
siedzisz kilka godzin z dremelem i powoli wycinasz tył lamp Szczęśliwy
Potem ładnie sklejasz, dorabiasz drugą oprawke i po temacie Oczko a tak na serio jak będzie miał jakieś pytania wal śmiało na pw chętnie podpowiem co i jak

(01-23-2016, 5:50 )jurkiel napisał(a): Wzzystko pięknie ale na jedno patrzeć nie mogę
dla mnie te poduszki "vip" są po maksie słabe... ( to nie wip tylko bieda ) jak ktos mogł to założyć w SC430 ??
- oczywiście nad gustami sie nie dyskutuje... to tylko moja opinia
apropo SC430 to została mi drewniana kierownica, drewniana dzwignia zmiany biegów i troche klamotów z wnętrza jak np wyjezdzający zza "drewnianej" osłony ekran nawigacji - to są gadety vip jakbyś potrzebową napisz na priv

napewno się odezwę bo szukam gałki drewnianej Oczko i innych ciekawych rzeczy Uśmiech


Wracając do Legenda wpadł jeszcze jeden gadżet do kół:

Długie nakrętki kute
[Obrazek: yrlZF9y.jpg]
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz
#17
poliftowym KA9 jeszcze nie jeździłem..... chyba pora... Uśmiech
v6
Odpowiedz
#18
Mały update:

Czas na typowo VIP JAPAN zabawki
Płynie z Japonii Fusa i Kitsuna od Junction Produce
[Obrazek: 9b97e31f8ac854de1644ca07e174dae1.jpg]
Kupiony emblemat Junction Produce
[Obrazek: fLSPTeA.jpg]
Kupuję na dniach poduszki Junction Produce

z Home Made zacząłem robić z moim przyjacielem elektrykiem takie lampy
[Obrazek: mcr0fAx.jpg]
kierunkowskaz będzie płynął jak matrix w Audi ;P
Przednie kierunkowskazy zostaną zrobione na tej samej zasadzie co tył
Dodatkowo robię podświetlenie progów VIP
[Obrazek: LED-brabus-style-puddle-lights-1.jpg]

Jak mówiłem na początku będzie kontrowersyjnie ale zgodnie ze szkołą VIP JAPAN
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz
#19
Jeszcze mały pokaz jak wygląda taki kierunek w KA9
https://www.youtube.com/watch?v=vq5MGDaMmnA
Oczywiście film poglądowy
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz
#20
zajebioza!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości