Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lexus IS 300h
#1
Hej,

po przygodzie jaką była moja Honda Legend, zostałem w Japońskiej części motoryzacji, natomiast trochę zmieniłem model.

Długo się przymierzałem do zakupu - niezwykle cierpliwy sprzedawca "walczył" ze mną od listopada.

Najpierw byłem zakochany (nadal jestem) w modelu GS, i to właśnie GS'a 300h chciałem kupić, i już miałem wytargowaną świetną cenę za mój wymarzony model.

Wziąłem samochód na weekend na jazdę próbną - Katowice > Kraków > Wieliczka > Zakopane > Katowice - i pod względem wnętrza, komfortu jazdy, frajdy z jazdy - to było to.

Niestety całkowicie zapał ostudził powrót do domu, i realizacja rozmiarów tego auta - nie zmieściło się w bramie do podwórza kamienicy w której mieszkam...
Z racji że moja druga połowa to chorwatka, i często jeździmy do Chorwacji, wiemy że drogi po których się tam poruszamy też byłyby za wąskie :O

Dołożyć do tego trzeba niechęć mojej wybranki do tego modelu (za duży, fotele się nie składają - nie da się przewieźć jej obrazów itp.),  byłem w rozpaczy że mojego wybranego modelu nie posiądę.

Zwróciliśmy się ku IS'owi, skorzystałem wcześniej z wypożyczalni samochodów która miała ten model (w grudniu na 2 tygodnie do Chorwacji, Hondą już nie chciałem jechać).
Po zrobieniu 900km ISem, wieczorem wyszedłem sobie jeszcze "pojeździć" - pod takim wrażeniem byłem wtedy frajdy z tego auta.

Koniec końców, oto mój egzemplarz, oczekujący na rejestrację:

[Obrazek: WWrxifQ.jpg?2]

Negocjując GS'a, jeździłem BMW 5tką, Audi A6 i Mercem E - z całej tej niemieckiej trójki GS robił na mnie najlepsze wrażenie. Przy zejściu o klasę niżej, powiedziałbym że przepaść jest jeszcze większa, i BMW 3, A4, C klasa miały kilka braków względem Toyoty Uśmiech


Muszę w końcu uzupełnić zdjęcia Legendy, mam nadzieję że ktoś ją ode mnie zabierze, szkoda by się marnowała.
Odpowiedz
#2
Elegansio, który rocznik?
Odpowiedz
#3
(06-19-2016, 21:58 )Peter napisał(a): Elegansio, który rocznik?

W lutym podpisalem umowe, 3 miesiace w produkcji- 2016
Odpowiedz
#4
(06-19-2016, 23:05 )Khaito napisał(a):
(06-19-2016, 21:58 )Peter napisał(a): Elegansio, który rocznik?

W lutym podpisalem umowe, 3 miesiace w produkcji- 2016

Kto bogatemu zabroni Oczko
Gratki.
Odpowiedz
#5
Jedno z najładniejszych aut na rynku. Kupując KB1, myślałem o ISie, ale poprzedniej generacji. Przegrał z KB1, ale ta generacja z pewnością by wygrała. Gratki.
Odpowiedz
#6
Jak dla mnie ma troche za mało cylindrów Pani Kolego Uśmiech - 4 cylindrowego Lexusa wybrałeś ??

Ja przesiadłem sie poł roku temu z SC430 na Legenda 3,5 bo potrzebowałem troszke gotówki na inny cel .
Legend to przyjemne auto ale ociężałe natomiast wolnossący 4,3 litrowe V8 lexusa to diabeł wcielony- niesamowity silnik i brzmienie i do tego był nawet ekonomiczny ( palił mi mniej niż 3,5 V6 legenda ).
Także kupiłeś ładne auto, napewno wygodne - ale 4 cyl MELEX szału nie robi - nie ma tam na czym ucha zwiesić - myślę że mogłeś się pokusić o V6 bo....
gdzie zapach benzyny ... tam nie ma dyscypliny Uśmiech

pozdr
Odpowiedz
#7
Nie ma u nas v6 w ISie, a nie interesował mnie używany samochód.
4,5 litra na 100 w mieście, 6 w trasie - takie wartości osiągnąłem jeżdżąc wynajętym ISem. Przy moich rocznych przebiegach ~60kkm był to jedyny wybór (nie chciałem diesla).
Auto ma super elastyczność, do 100 leci w 8s - a przekładnia CVT to najlepsze czego doświadczyłem. O dźwięk dbają głośniki, auto mruczy odpowiednio Oczko

Do zawieszenia oka będzie jakieś coupe, może LC
Odpowiedz
#8
Widziałem gdzieś że w tej budzie ( po 2015 roku wkładali 3,5 litorwe v6 - była chyba tez wersja AWD) - ale przyznam się ze w nowych tak się nie orientuję bo są poza moimi finansami wiec sobie nawet nimi głowy nie zawracam Uśmiech

Co do Twoich wyniówi spalania to bardzo ładne - powiedział bym że aż nieprawdopodobne - ile waży to auto?

Jezdziłem przez chwile kolegi RX400h ale ten palił kilkanaście literków ( zakres powiedzmy 12 -15)
ogólnie on nim jeździ tylko w trasy więc doszedłem do wniosku że dopłacanie za hybryde i wożenie akumulatorów nie ma wtedy sensu, ale przyznaje że jak mu sie wciśnie pedał to ta v6'tka plus te chyba dwa elektryczniaki dają rade..
Odpowiedz
#9
2.5 litra w cyklu Atkinsona naprawdę pali mało Oczko

Producent podaje jeszcze mniejsze wartości, na forum Lexa jest jeden co wykręcił 3.7 litra w mieście, w trasie przy 100km/h można mniej niż 6.
Ja tak wolno nie jechałem, a wypożyczony IS w przeciwieństwie do mojego egzemplarza nie miał tempomatu, wiec zakładam że jeszcze z 0.5 na trasie urwę spokojnie.


Ta technologia jest naprawdę zajebista.
Odpowiedz
#10
Co do spalania w trasie:
http://sendvid.com/mak8fdud

auto załadowane do oporu (oparcia w dół, boks na dachu) - wynik zadowalający.




Pokryłem go Gtechniq Black Serum + Exo, natomiast przód auta (zderzak, błotniki, maska, lusterka) folia premium shield.

Prace wykonało Car Spa w Katowicach (http://www.car-spa.pl/) - czas realizacji, oferta plus doradztwo na wielki plus.


[Obrazek: jNicGAO.jpg]

[Obrazek: TFgEVmv.jpg]


IS ma już 8.000 przebiegu, naprawdę polecam pod względem komfortu i przyjemności z jazdy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości