Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg
#21
Niestety nie mogłem znaleźć innego filtra nigdzie a jakoś nie widzi mi sie zakup w serwisie ze względu na cene. Co do oleju czytałem dużo dobrych opinii na jego temat i nie wiem czy jest sens inwestowania w hondowski.
Odpowiedz
#22
To ja Ci podpowiem w ten sposob, byc moze od tego nowego filtra lepszy bedzie dobrze umyty stary, ale OEM-owy. Ot taka sugestia. W kwestii oleju poszedlbym w OEM, mam teraz w KA9 zalany jakis sriquy moly i tylko czekam na wolna chwile,zeby to zlac w pizdu i zalac OEM, bo niestety czasem mi szarpnie albo jestem juz cholernie wyczulony. W starej KA9 ktora sprzedalem, lalem hondowski, ona miala prawie 400 tys km, a skrzynia pracowala tak, ze autem chcialo sie jezdzic.
Odpowiedz
#23
(07-14-2016, 3:16 )WuQ napisał(a): Niestety nie mogłem znaleźć innego filtra nigdzie a jakoś nie widzi mi sie zakup w serwisie ze względu na cene. Co do oleju czytałem dużo dobrych opinii na jego temat i nie wiem czy jest sens inwestowania w hondowski.

Co do oleju - nigdzie nie widziałem, żadnych opinii na jego temat - może coś zapodasz ( oczywiście w odniesieniu do automatów Hondy ).
Co do filtra - skoro Cie nie stac - zrób jak pisze Makukrak.
Odpowiedz
#24
a ten filtr da sie rozebrać? czym go wypłukać? ropą? czy nowym olejem

opcja 2: może lepiej 2 razy zalać nowy ravenol niż raz hondowski?
Odpowiedz
#25
Filtr OEM ma stalowa siatke, wystarczy zeby poplywal przez jakis czas i brud powinien zniknac. Musisz go zreszta dobrze ogladnac po wyciagnieciu, podobnie jak i olej i jego barwe i konsystencje. Ja wiem,ze to zboczenie i w ogole, ale olej OEM mimo ze drozszy, nie jest najgorszym wydatkiem w sensie cena/jakosc. Czujnik ABS za 1014 wymienialny z innym za 30-40 zeta, to jest gra warta swieczki, a przy skrzyni, jej kosztach a w koncu frustracji ze zlego dzialania, warto troche dolozyc.
Odpowiedz
#26
(07-14-2016, 5:27 )WuQ napisał(a): a ten filtr da sie rozebrać? czym go wypłukać? ropą? czy nowym olejem

opcja 2: może lepiej 2 razy zalać nowy ravenol niż raz hondowski?

Lepiej dwa razy hondowski a nawet i trzy jesli kupiłeś auto i nie wiesz jak była serwisowana skrzynia.
Funt poszedł w dół, mozna w dobrej cenie przytargać cały karton ATF ( 12 sztuk ) z UK.
Zostawic dla siebie na nastepną wymianę lub porzadnie przepłukać skrzynie.
Filtr czyść w kierunku przeciwnym do przepływu oleju czyli od "kominka".
Odpowiedz
#27
właśnie przyszedł mi ten filtr i o dziwo wcale nie jest papierowy w środku jest bardzo drobniutka metalowa siateczka
Odpowiedz
#28
Zawsze mozesz podjac probe, nie wyrzucajac starego na wszelki wypadek.
Odpowiedz
#29
Panowie wymienilem filtr i wlalem tego ravenolu poprawa znaczna skrzynia można powiedzieć że uzdrowiona więc osobiście moge polecić ten olej szczególnie że kosztował mnie 135zł za 4l Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości