Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamek centralny
#1
Witam, mógł by mi ktoś przybliżyć ten temat z zamkiem centralnym? Ponieważ miałem opcje kluczyka z guzikiem, którym otwierało się samochód i kluczyk ten ładował się w stacyjce, lecz jest on dość mocno zużyty i gumka oraz bateryjka już odmówiły posłuszeństwa a w okolicy nikt nie chce podjąć się naprawy a w ASO mówią, że koszt nowego takiego to 600zł. Chyba, że ktoś zna kogoś kto podjął by się naprawy tego klucza.

Myślałem nad kupnem pilota oraz podłączenie to pod alarm. Na teraz auto otwieram z kluczyka czyli po wsadzeniu i przekręceniu wszystkie bolce do góry idą więc siłowniki są raczej sprawne.
Ma może ktoś taki zestaw u siebie i może coś na ten temat powiedzieć? I jaki koszt jest mniej więcej takiej zabawy
Odpowiedz
#2
Gdybym za 600 zł mógł mieć oryginalny kluczyk, ładowany ze stacyjki, nie zastanawiałbym się pół sekundy!
Odpowiedz
#3
Z tego co pamiętam to nawet nie problemem była cena lecz horrendalny czas oczekiwania na to cudo cytując pana z ASO "Na pewno powyżej 5mies. oczekiwania" jak by to mieli z innej planety sprowadzać...
a dziad wygląda tak:
[Obrazek: dylox0.jpg]
Odpowiedz
#4
Naprawa tego klucza raczej nierealna, u mnie też tak wyglądał, był urwany uchwyt i nie działał przycisk. Miałem za to dorobiony jakiś zwykły pilot otwierający drzwi i włączający alarm. Dołożenie takiego pilota nie jest drogie ani skomplikowane Uśmiech
Odpowiedz
#5
a ja nie dostałem takiego kluczyka do swojej legendy ale mam taki sam od innej. czy dało by się go przeprogramować żeby działał do mojej ?
Odpowiedz
#6
Panowie ja kupiłem KA8 też z tak zajechanym kluczykiem. W planach jest zakup nowego kluczyka ale na ten moment chciałbym dołożyć po prostu jakiś nie oryginalny sterownik z pilotem. Wiecie gdzie jest centralka zamka i oznaczenia kabli co do czego?
Chciałbym też wpiąć otwieranie klapy bagażnika z pilota.
http://allegro.pl/sterownik-zamka-centra...09872.html
Dzieki
Odpowiedz
#7
Montowałem zamek nieoryginalny zamek u siebie w ka8, trzeba było go troche przerobić u elektronika ponieważ nie obsługiwał oryginalnych siłowników natomiast te ktore były dołączone w zestawie śmigały. Przerobiłem zeby zostawić oryginał, otwieranie klapy z kluczyka podpiąłem pod przycisk na drzwiach i działa :-)
Odpowiedz
#8
(09-04-2016, 0:30 )bl1nd napisał(a): Montowałem zamek nieoryginalny zamek u siebie w ka8, trzeba było go troche przerobić u elektronika ponieważ nie obsługiwał oryginalnych siłowników natomiast te ktore były dołączone w zestawie śmigały. Przerobiłem zeby zostawić oryginał, otwieranie klapy z kluczyka podpiąłem pod przycisk na drzwiach i działa :-)
No spoko a z reszta kabli gdzie się podpiąłeś?
Odpowiedz
#9
W warsztacie mi zakładali wiec nie wiem Język
Odpowiedz
#10
(09-04-2016, 23:48 )bl1nd napisał(a): W warsztacie mi zakładali wiec nie wiem Język
poszukaj w service manualu oryginalnego odbiornika do centralnego zamka, bedziesz mial tam wyprowadzenie przewodow i sie tam wepnij moze
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości