Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kapryśny wyświetlacz radia
#1
Witam, jestem nowym posiadaczem hondy legend 2007 i od razu zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z przygasającym małym wyświetlaczem radia czy temperatury. Problem występuje dość często i od razu podczas rozruchu nie wyświetla koniecznych parametrów choć widać, że jest włączony. Czasem przygasa podczas jazdy i po jakimś czasie włącza się albo nie. Zaznaczam, że ekran nawigacji działa bez zarzutu. Prośba do kolegów może ktoś się z tym spotkał. Nie chce na razie czynić gwałtownych ruchów z zakupem używanego wyświetlacza ale może faktycznie jest uszkodzony. Aha temperaturę mogę zmieniać tylko nie wiem jaka w jest w danej chwili jej wartość, kiedy wyświetlacz nie działa. 
Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#2
SKierowałbym uwagę w kierunku jakiegoś problemu ze stykami w wyświetlaczu. Część nie jest droga więc zakup to nie jakiś straszny wydatek. Wymiana też łatwa i szybka. Jeśli jest to rozbieralne to sprawdziłbym układ na okoliczność występowania zimnych lutów.
v6
Odpowiedz
#3
Też mam ten problem. Z tego co zauważyłem to przyczyna tkwi w złączce od wyświetlacza/głośnika. Wyjęcie głośnika nie jest trudne; trzeba podważyć i wyciągnąć-jest na 4 zatrzaski. U mnie raz na jakiś czas jak się pojawi to wyjmuję i poprawiam.
Odpowiedz
#4
(11-08-2017, 9:30 )strugar napisał(a): Też mam ten problem. Z tego co zauważyłem to przyczyna tkwi w złączce od wyświetlacza/głośnika. Wyjęcie głośnika nie jest trudne; trzeba podważyć i wyciągnąć-jest na 4 zatrzaski. U mnie raz na jakiś czas jak się pojawi to wyjmuję i poprawiam.

Dzięki, spróbuję i dam znać czy pomogło.
Odpowiedz
#5
(11-08-2017, 15:43 )robo napisał(a):
(11-08-2017, 9:30 )strugar napisał(a): Też mam ten problem. Z tego co zauważyłem to przyczyna tkwi w złączce od wyświetlacza/głośnika. Wyjęcie głośnika nie jest trudne; trzeba podważyć i wyciągnąć-jest na 4 zatrzaski. U mnie raz na jakiś czas jak się pojawi to wyjmuję i poprawiam.

Dzięki, spróbuję i dam znać czy pomogło.

I przy okazji zapraszam do działu powitań.
Odpowiedz
#6
wyjąłem i włożyłem z powrotem i na razie wyświetlacz działa, więc faktycznie chyba styki były przyczyną
Odpowiedz
#7
(11-11-2017, 4:06 )robo napisał(a): wyjąłem i włożyłem z powrotem i na razie wyświetlacz działa, więc faktycznie chyba styki były przyczyną

U mnie też tak się dzieje od czasu do czasu. Dodatkowo można użyć jakiegoś preparatu poprawiającego styczność.
Odpowiedz
#8
(11-08-2017, 9:30 )strugar napisał(a): Też mam ten problem. Z tego co zauważyłem to przyczyna tkwi w złączce od wyświetlacza/głośnika. Wyjęcie głośnika nie jest trudne; trzeba podważyć i wyciągnąć-jest na 4 zatrzaski. U mnie raz na jakiś czas jak się pojawi to wyjmuję i poprawiam.

Wielkie dzięki za radę. podziałało w 100%. Złączkę potraktowałem dodatkowo sprayem "Contact cleaner" Philipsa i problem zniknął. Teraz muszę zająć się podświetleniem przycisków na konsoli centralnej. Jakieś podpowiedzi co do żarówek/diód?
Odpowiedz
#9
http://honda-legend.pl/showthread.php?tid=4312
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości