Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg
#31
znafco.... napisałem, Ci że w poszukiwaniu przykładów masz przejrzeć forum. Nie będę tracić energii na Twój światopogląd bo w poważaniu mam to co wlewasz do swojego auta.
v6
Odpowiedz
#32
zamiast tracic energię na mnie, strać ją lepiej na doedukowanie się i popracie jakiegokolwiek swojego mądrego niczym wyrocznia wywodu praktyką bo kazdą swoją odpowiedzią na to co napisalem odpowiadasz tylko przeczytaj forum

drogi kolego mogę poinformowac cię, że ów mądre wywody z usmiechem na ustach czytałem już dawno Uśmiech jak i wiele podobnych tyczacych się innych tematów
Odpowiedz
#33
Skoro znasz się na mechanice i już ze śmiechem poczytałeś nasze "wywody" to pozostaje ci tylko zmienić to forum na inne bardziej fachowe albo wyłuszczyć nam swoją inżynierską wiedzę w dyskutownym temacie.
Może się czegoś nauczymy, może przekonasz mnie, że moje doświadczenia ( oraz kilku innych forumowiczów ) na przestrzeni ostatnich 10 - ciu lat z trzema Legendami to urojenia.
Każdy sie może pomylić, no nie...
Uważam, że dalsza dyskusja w tym temacie jest całkowicie zbędna.
Odpowiedz
#34
Pytaj o co zechcesz a ja Ci odpowiem, a jesli odpowiedzi znac nie bede to poprostu to napisze. Napewno nigdy nie uzyskasz odemnie odpowiedzi w stylu 'tylko ja mam racje i koniec kropka' tak jak da sie zauwazyc w niektorych przypadkach. Dla kontrastu ja zadalem pare pytan i na zadne z nich nie uzyskalem zadnej odpowiedzi Oczko Nikogo nie neguje i nigdy nie zanegowalem, ze z hondowskim atfem jest cos nie tak, wrecz przeciwnie. Nie oznacza to jednak, ze nie ma dla niego alternatywy jak jest to tutaj wszystkim wpajane.

Niestety ale wbilem kij w mrowiskoOczko
Odpowiedz
#35
Forum skupia użytkowników Legend - jedni bardziej dbają, inni nie. Na przestrzeni lat przewinęły się dziesiątki maszyn, co bardziej doświadczeni mieli kilka egzemplarzy.

Jeżeli wspólnym mianownikiem kłopotów ze skrzynią biegów był brak oryginalnego oleju - wniosek nasuwa się sam.

Różnych cudów próbowali, efekt zawsze był podobny.

To że w innym modelu lałeś olej xxxx nie znaczy że w innym to samo będzie identyczne w skutkach. Jeżeli naprawdę tak uważasz to cała część o Twoim doświadczeniu bierze w łeb.


Na AL org czy też com jest wiele wątków na ten temat, wielu tam lało Valvoline - część była zadowolona, część wracała do OEM.
Odpowiedz
#36
Nie wykluczajmy też możliwości, że część miała 100% oryginalny olej a część podrobiony, dzisiaj bardzo łatwo wdepnąć w przysłowiową minę.
Odpowiedz
#37
Moi drodzy,
mam pytanie:

Poszukując oleju do skrzyni (KA8 ,automat) natknłąem się na coś takiego : https://allegro.pl/ravenol-atf-type-z1-f...23066.html

Ktoś z Was używał tego w swoich autach , ewentualnie czy polecacie cokolwiek innego niż oryginalny ATF Z1 ? Śledząc wątek na forum ktoś polecał stronę haparts.pl , ale tam nie ma juz w ofercie oleju atf z1.

I jeszcze pytanie ile tego oleju potrzebuję - dziś w ASO Honda Plaza gość dekodująć VIN powiedział, że mój egzemplarz był sprzedawany tylko na Szwajcarię i Meksyk (ku mojemu zdziwieniu). W związku z czy nie ma informacji ile oleju potrzeba do wymiany ? Możliwe, że skrzynie się różniły w zależności od kraju sprzedaży ?
pzdr
i z góry dziękuję za info
Odpowiedz
#38
uzywam w preludzie, smiga bez zarzutu
Odpowiedz
#39
(08-24-2018, 0:58 )rutko napisał(a): Moi drodzy,
mam pytanie:

Poszukując oleju do skrzyni (KA8 ,automat) natknłąem się na coś takiego : https://allegro.pl/ravenol-atf-type-z1-f...23066.html

Ktoś z Was używał tego w swoich autach , ewentualnie czy polecacie cokolwiek innego niż oryginalny ATF Z1 ? Śledząc wątek na forum ktoś polecał stronę haparts.pl , ale tam nie ma juz w ofercie oleju atf z1.

I jeszcze pytanie ile tego oleju potrzebuję - dziś w ASO Honda Plaza gość dekodująć VIN powiedział, że mój egzemplarz był sprzedawany tylko na Szwajcarię i Meksyk (ku mojemu zdziwieniu). W związku z czy nie ma informacji ile oleju potrzeba do wymiany ? Możliwe, że skrzynie się różniły w zależności od kraju sprzedaży ?  
pzdr
i z góry dziękuję za info

Heja,
ATF Z1 Został już jakiś czas temu wycofany z dystrybucji i zastąpiony ATF DW1
Jeżeli ktoś oferuje Z1 to znaczy że już tam trochę stoi i pierwszej świeżości nie jest.
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#40
(08-24-2018, 0:58 )rutko napisał(a): Moi drodzy,
mam pytanie:

Poszukując oleju do skrzyni (KA8 ,automat) natknłąem się na coś takiego : https://allegro.pl/ravenol-atf-type-z1-f...23066.html

Ktoś z Was używał tego w swoich autach , ewentualnie czy polecacie cokolwiek innego niż oryginalny ATF Z1 ? Śledząc wątek na forum ktoś polecał stronę haparts.pl , ale tam nie ma juz w ofercie oleju atf z1.

I jeszcze pytanie ile tego oleju potrzebuję - dziś w ASO Honda Plaza gość dekodująć VIN powiedział, że mój egzemplarz był sprzedawany tylko na Szwajcarię i Meksyk (ku mojemu zdziwieniu). W związku z czy nie ma informacji ile oleju potrzeba do wymiany ? Możliwe, że skrzynie się różniły w zależności od kraju sprzedaży ?  
pzdr
i z góry dziękuję za info

Lej tylko oryginał.
DW1 w pełni zastępuje Z1
Wymiana: 3,3 litra
Naprawa główna: 7,2-8,7 litra.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości