Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto jeszcze kupować Legenda z 98 roku?
#11
moja corolla ma gładkie klosze ze szkła na żarówkach jednofunkcyjnych. Legend 98 ma plastikowe i ryflowane. H4 to najgorsze źródło światła bo najsłabiej świeci i nie ma potencjału do przeróbki. Trwałość żarówki nie ma znaczenia bo nie po to są reflektory by oszczędzać żarówki Oczko

Honda jako pierwsza wprowadziła gładkie reflektory http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/16885....flektor.FF Dlaczego Legend ma ryflowane - nie wiem

Lexusa LS400 porównywać do Legenda nie można bo nie ten segment. Widzialem lexusa z około 93. Wewnątrz moim zdaniem lepszy

Nad Legendem jeszcze się pozastanawiam. Muszę to jakos przekalkulować bo zakup musi się opłacić
Odpowiedz
#12
(11-25-2011, 6:01 )User019 napisał(a): Lexusa LS400 porównywać do Legenda nie można bo nie ten segment.

Serio?

2 lata temu miałem LS400 '92.
LS400 ma rozstaw osi 281 cm, Legend II i III gen. 291 cm. Długosć podobna ~500 cm.
Według mnie to dokładnie ten sam segment i do tej pory uderza mnie podobieństwo ich wnętrz:

[Obrazek: leg11gi.jpg]
[Obrazek: leg20vm.jpg]
[Obrazek: leg33ac.jpg]
[Obrazek: leg44gj.jpg]
[Obrazek: leg54ad.jpg]
[Obrazek: leg61de.jpg]
[Obrazek: leg75pn.jpg]

A tu jeszcze przestarzałe ryflowane reflektory Lexusa Oczko
[Obrazek: 014.jpg]

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#13
Dzieki za fotki. Bardzo fajne zestawienie.

Moim zdaniem Legend to segment Lexusa GS, a LS jest klasę wyżej jako już najwyzszy segment (jak Sklasa)
Odpowiedz
#14
Bezposrednim konkurentem Lexusa GS jest u Hondy Acura Vigor / TL. Dla LS400 jest to Legend / RL.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#15
Fajne porównanie, dzięki!
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#16
dobra powracając do wyliczeń - są mylne
Legend 98 koszt około 10 000 zł - czy z gazem czy bez nie ma różnicy w cenie
Ci co mają LPG uważają że ekonomiczny i to jest ich atutem
Ci którzy nie mają stawiają na wartość nie zużytej jednostki
koszt instalacji LPG z odpowiednim parownikiem i wtryskami do V6 wraz ze schowaniem kurka we wlewie oraz z instalacją i kalibracjami to koszt 3 200-3 700 zł (Warszawa -a atu powinno być najdrożej)
wartość auta po 3 latach szacuje na 6 000zł do 8 000zł - pamiętaj że koszty przeróbek (w tym wypadku instalacji LPG) nigdy się nie zwraca przy sprzedaży (wyjątki okazyjnie niska cena zakupu - pod warunkiem zakupu dobrego egzemplarza a nie skarbonki bez dna)

patrząc z ekonomicznego punktu widzenia i utożsamiając się z autem na max 3 lata odpowiedź jest banalna
kup przedlifta z LPG w dobrym stanie za około 10 000zł i nie próbuj z niego robić idealnej perły - przy odsprzedaży po 3 latach wiele nie stracisz około 2 000zł

co do kwestii klas aut

Fakt Legend to flagowy model HONDY
ale nie zapominajmy że rozmiarami zew i wew oraz wyposażeniem i parametrami technicznymi

Legend III gen jest porównywalny do modeli w tym samym reczniku

Bmw5
Lexus gs
Mercedes klasa E
(są to modele klasy średniej-wyższej konkurencji)

niestety z przykrością muszę stwierdzić że auta
BMW seria 7
Lexus LS 400
Mercedes S klasa
Audi a8
(są to auta flagowe konkurencyjnych producentów)

to półka wyższa i w gabarytach / wyposażeniu / technicznie


Niestety Honda dojrzała do wprowadzenia w Legendach takich rozwiązań jak

pneumatyczne zawieszenie
el regulacja pasów zagłówków tylnej kanapy
klimatronik 2-strefowy
lodówka
TV
i wydawałoby się tak banalna sprawa jak komputer pokładowy z prawdziwego zdarzenia
dopiero w 2005r - po zmianie modelu gdzie konkurencja stosowała to parę lat wcześniej

Jeśli któryś z niedowiarków nie jest tego pewien wystarczy porównać specyfikacje techniczne
jeśli to dalej nie pomorze to proponuje podjechać pod któreś centrum handlowe znaleźć auta które wymieniłem wyżej i postawić się obok perspektywa powinna wyjaśnić finalnie

mam nadzieję że to wyjaśniło parę sporów lub uświadomiło co po niektórych - ostatnio stałem w korku w swoim koło LINCOLNA NAVIGATORA i uwierzcie mi czułem się jak w seicento ;p
Odpowiedz
#17
W/g Wikipedii
The Honda Legend is a mid-size luxury car
The Lexus LS is a full-size luxury sedan

w/g Polskiej Wikipedii
Lexus LS -- samochód osobowy marki Lexus zaliczany do segmentu F,
Honda Legend - samochód należący do segmentu luksusowych samochodów klasy premium (wyższa - średnia, autosegment E).

Czyli LS to klasa wyżej od Legenda
Odpowiedz
#18
Masz pełną racje w kwestii ubozszego wyposazenia dodatkowego Legenda.
Jesli chodzi o rozmiary Legenda vs reszta klasy top suche fakty mówią co innego:

Legend '98:
długość (mm) 4995
szerokość (mm) 1820
wysokość (mm) 1430
rozstaw osi (mm)2905

Lexus LS400 '96
długość (mm) 4995
szerokość (mm) 1820
wysokość (mm) 1425
rozstaw osi (mm) 2815

Audi A8 '98:
długość (mm) 5034
szerokość (mm) 1880
wysokość (mm) 1436
rozstaw osi (mm) 2880

Większy rozstaw osi mają jedynie:

BMW 7 '98:
długość (mm) 4985
szerokość (mm) 1860
wysokość (mm) 1435
rozstaw osi (mm) 2960

Mercedes S '98:
długość (mm) 5113
szerokość (mm) 1886
wysokość (mm) 1497
rozstaw osi (mm) 3040


Tu widac o ile mniejsze od Legenda sa klasa E i BMW 5 z rocznika '98:

Mercedes E '98:
długość (mm) 4795
szerokość (mm) 1799
wysokość (mm) 1433
rozstaw osi (mm) 2833

BMW 5 '98:
długość (mm) 4775
szerokość (mm) 1800
wysokość (mm) 1435
rozstaw osi (mm) 2830

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#19
fakt troszkę przesadziłem ;/ - sorki

w odczuciu (wrażenia)

zewnętrzne w porównaniu do Legenda (parkując obok)
BMW 5 i E klasa i GS - wygląda tak samo
LS BMW 7 s klasa i A8 - wyglądają na większe (Monumentalnie)

natomiast w środku tak samo ciasno wewnątrz (w sensie jak siedzę za kółkiem to za mną wcale nie jest tak kolorowo z przestrzenią) mają
BMW5 E klasa GS LS
natomiast hektar miejsca daje nam seria 7 Sklasa i A8 - ta ostatnia w wersji zwykłej (nie LONG) uniemożliwia siedząc na tylnej kanapie poklepanie po barku kierowcy bez zaawansowanej gimnastyki brzucha
Odpowiedz
#20
To prawda, dla osób na tylnej kanapie w Legendzie zaskakujące jest, gdzie podziały się te 290 cm rozstawu osi.

I potwierdzam - w zwykłym A8 szczególnie miejsca na nogi z tyłu jest niesamowicie dużo.


[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości