Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd 43 i 44 przy samodiagnostyce
#1
Czasem podczas jazdy wywala mi "check engine", kod błędy 43 i 44. Warto przypomnieć że mam LPG (sekwencję). Podczas jazdy na PB nie zaobserwowałem problemu ale wiadomo że często "nie sprawdzam" Aczkolwiek poprzedni właściciel nie miał tego problemu Z manuala wywnioskowałem że to błąd sondy lambdy lub coś z układem paliwowym. Teraz pytanie czy "gazownicy" coś namotali, czy to standard??? Czasem check wywala po przejechaniu 50- 70 km jadąc z różną prędkością po trasie. Czasem już po kilku kilometrach z tym że przy utrzymywaniu większych prędkości np 130 i więcej. Warto zauważyć że mam problem jeszcze z wentylatorem zaczynającym pracę już po włączeniu zapłonu na zimnym silniku (przed odpaleniem i po odpaleniu do momentu nagrzania silnika- później już włącza się tylko kiedy musi). Aczkolwiek wentylator to odrębny problem wg mnie, pewnie któryś z czujników walnięty- raczej nie jest to groźne, nie było czasu się tym zająć a check podczas jazdy denerwuje bo razi w oczy !!!

Jak by ktoś miał jakiś pomysł jak się pozbyć żółtej denerwującej diody to zapraszam do rozmowy.

p.s. sterownik LPG to polski ZENIT...
[Obrazek: hondaz.jpg]
Odpowiedz
#2
To wina LPG,przy Zenicie to podobno nagminne,ze w niektorych stanach pracy silnika sterownik ten nie daje sobie rady z utrzymanie poprawnego stanu mieszanki. Co do rozwiazania,zawsze mozesz wyciagnac zarowke Uśmiech
Odpowiedz
#3
Maku ma rację, ponadto błędy 43 i 44 mogą oznaczać uszkodzone sondy co w Twoim wypadku bym wykluczył.
Pogodzić się sie z tym faktem albo iść do gazownika i pomęczyć go twórczo Uśmiech
v6
Odpowiedz
#4
Godzić się z tym faktem wykluczone- nie zapomnijmy że to jest Honda i to najwyższy model. Tutaj wszystko ma być dopięte na ostatni guzik... Z tego co poczytałem, to jest wina raczej wtryskiwaczy- sterownik nie jest najlepszej jakości jak się okazało i potrzebuje naprawdę dobrych wtryskiwaczy, a u mnie są przeciętne VALTEKI Język. W wolnej chwili potwierdzę tą tezę u innych gazowników i będę działać... Sondy są OKa...
[Obrazek: hondaz.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości