Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ka9 gdzie OBD??
#1
Szukam szukam i znalezc nie moge,gdzie znajduje sie gniazdo diagnostyczne w legend ka9 99r??Moze ktoś mi pomóc?

Znalazłęm pod kolumną kierownicy wpięta w zaslepke dwupinową wtyczke,wtyczka jest koloru żółtego,czy to jest to??Bo cos mi to dziwnie wygląda.
Odpowiedz
#2
Nie, to nie jest to.
1. Otwierasz miejsce gdzie jest popielniczka
2. Wyciągasz popielniczkę
3. Pod gumą będziesz miał wtyczkę

Uśmiech
Odpowiedz
#3
to jest obd I czy obd II ?? jakim softem można się podpiąć ??
Odpowiedz
#4
OBD II z tego co mi wiadomo.
Softu nieznaju.
Odpowiedz
#5
na 100% odb2 , 1 bylo w IIg ...
Odpowiedz
#6
A może ktoś się bawił czymś takim?
https://market.android.com/details?id=org.prowl.torque

Do tego trzeba by dokupić coś takiego:
http://allegro.pl/elm-327-bt-bezprzewodo...18091.html

Zastanawiam się czy to faktycznie działa. Wiadomo, że to bardziej by służyło jako zabawka, ale np. ciekawą sprawą mogłoby być to średnie spalania, no i odczytywanie błędów.
Odpowiedz
#7
Masz też pełno dostępnych komputerów pokładowych uniwersalnych, tanio i w miarę szybko można uruchomić, szkoda tylko że nikt nie idzie troszkę dalej z tymi projektami. Brakuje im pomiarów oleju i ilości benzyny a co za tym idzie np zasięgu. Można też przerobić na swoje potrzeby bo są to często projekty otwarte i wszystko co potrzebne jest dostępne.
Odpowiedz
#8
OBD II, do diagnozy można użyć najtańszego chyba obecnie interfejsu ELM 327, soft używany przeze mnie - PCM Scan, wszystko działa bez problemu, czasem tylko połączy się za drugim razem.
Odpowiedz
#9
czy oryginalny kabel VAG podejdzie do softu i auta honda ??
Odpowiedz
#10
Jeśli masz juz kabel VAGa to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować, PCMSCAN jest dostępny w darmowej wersji demo, natomiast jak dopiero zamierzasz kabel do diagnozy silnika kupić to chyba lepiej kupić ELMa, który kosztuje grosze (50 zł). Chyba, że w tym temacie również preferujesz rozwiązania z wyższej półki, żeby spać spokojnie, to raczej skierujesz w stronę dedykowanego sprzętu zaczynającego się w okolicach 3000 zł.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości