Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3,5 + Turbo lub kompresor
#11
kowal, przeczytaj jeszcze raz co chcę z autem zrobić, snujesz tu wizję, niemalże torowej wyścigówki.

otóż, założenie jest mniej więcej takie jak pisze Andrzej, tzn usprawnienie silnika, a nie zrobienie z niego potwora. Jeśli motor 1,2 z turbo może mieć 120km to 3,5 powinien z lekka wytrzymać ponad 380hp-jak będzie w rzeczywistości, mam nadzieję sprawdzić. NA chwilę obecną znalazłem lokalnie gościa, który podejmie się wpakowania instalacji, potem laweta i strojenie, coś wspominał o Wrocławiu. Teraz jedynie pozostało mi ofiary szukać Diabeł

ANdrzej znalazłem coś konkretnie o tym silniku?
v6
Odpowiedz
#12
Pardon mistrzu, staram się myśleć trzeźwo więc wymieniłem rzeczy które moim zdaniem trzeba byłoby usprawnić. Możliwe że się zagalopowałem i niewykluczone że turbo czy kompresor zadziała przy fabrycznych rozwiązaniach. Jednakże zakładając że z fabryki zjeżdża 300km, podniesienie do 400 to chyba kwestia zmiany map zapłonu, ewentualnie drobnostek na górze i będzie Oczko
Odpowiedz
#13
ano właśnie nie bardzo wiem i nie bardzo mam gdzie podpatrzyć jak lekko go dłubnąć, aby nie pakować się w mega przeróbki. W efekcie końcowym chciałbym uzyskać ok 6-6,5 do setki i parę torków więcej. Dodatkowo sprawę będę komplikować niechącią do przeróbek np wydechu, bo z założenia to wóż długodystansowy i takim ma pozostać Uśmiech
v6
Odpowiedz
#14
Przy turbo wydech i auto zawsze bardziej ciche. Mialem pisac, ze wszystkie modyfikacje w NA wiaza sie z glosnoscia auta i mniejsza jego elastycznoscia w jezdzie na codzien (moc/moment idzie w gorna partie obrotow, silnik probojemy krecic najwyzej jak sie da itd). Supercharger jest rozwiazaniem idealnym bo wspomaga dol, nie ma turbodziury.
Musze wreszcie siasc do research'u, tylko z czasem ciezko a jak czas to w nocy gdzie padam Niezdecydowany
Semper Fi! // In JDM we trust!
Odpowiedz
#15
Z pewnością kompresor byłby w tym przypadku lepszy, jednak to VTEC więc podniesienie mocy można bezproblemowo uzyskać samym przestrojeniem kompa. O ile dobrze pamiętam pierwsze civiki VVTI miały 160KM z 1,6L więc 350 powinno wyjść normalnie...
Odpowiedz
#16
http://www.hondatuner.pl/

może coś poradzą?
Odpowiedz
#17
Szukam i szukam na necie, i nic Smutny
Ludzie raczej nie robia modow silnika.
Znalazlem ciekawe forum posiadaczy RL -> http://rl.acurazine.com/forums/forumdisplay.php?f=76
Jak widac styling/modding uprawiaja, ale nic z silnikiem. Obawiam sie ECU niezbyt 'grzebalne' jest.
Semper Fi! // In JDM we trust!
Odpowiedz
#18
Kolego, a mógłbyś napisać parę słów o osiągach KB? Bo na papierze jakoś dziwnie to wygląda, w stosunku do KA9 przybyło prawie 100 KM, masy przybyło bardzo nieznacznie, a "papierowe" osiągi dalej takie same, czy te 9,1 s do 100 km/h (co nota bene jest fatalnym wynikiem przy tej mocy i masie) to realne osiągi czy zaniżone z jakieś dziwnego powodu? W sumie KA9 też jedzie lepiej niż na papierze, do 100 km/h realne i powtarzalne wyniki to 8,3-8,4 wobec 9,2 w katalogu. Dość to nietypowe, wobec wszechobecnego zawyżania osiągów.
Odpowiedz
#19
(06-16-2012, 9:29 )Morti napisał(a): Kolego, a mógłbyś napisać parę słów o osiągach KB? Bo na papierze jakoś dziwnie to wygląda, w stosunku do KA9 przybyło prawie 100 KM, masy przybyło bardzo nieznacznie, a "papierowe" osiągi dalej takie same, czy te 9,1 s do 100 km/h (co nota bene jest fatalnym wynikiem przy tej mocy i masie) to realne osiągi czy zaniżone z jakieś dziwnego powodu? W sumie KA9 też jedzie lepiej niż na papierze, do 100 km/h realne i powtarzalne wyniki to 8,3-8,4 wobec 9,2 w katalogu. Dość to nietypowe, wobec wszechobecnego zawyżania osiągów.

Nie wiem skąd kolego wziąłeś takie liczby dla KB?? Niezdecydowany Katalogowo KB1 ma 7,2 do 100 a KB2 bodajże 7,1.

Powracając jednak do pytania kolegi Legend95 - gratów niestety prawie nie ma do naszych silników. Także pozostaje Ci generalnie soft turbo. Gotowych kit-ów również próżno szukać, więc trzeba rzeźnić samemu. Czytałem na acurazine.com o chyba dwóch projektach (jeden zapodał już wcześniej kolega Decado) uturbienia KB1.
Moim zdaniem w tym aucie najmniejszym problemem jest silnik, natomiast najbardziej obawiałbym się układu SH-AWD - jego konstrukcja jest kosmiczna, danych mało i cholera wie ile jest w stanie wytrzymać (moc i moment). Skrzynia biegów to raczej solidna konstrukcja, więc tutaj bym nie dramatyzował.

Jeśli uda Ci się wyszukać jakieś ciekawe informacje w temacie to wrzucaj. Chętnie poczytam, bo od jakiegoś czasu sam zastanawiałem się nad tym i zgłębiałem nieco temat.
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#20
A może po prostu od razu swap na jednostkę 4.0 z legend max Uśmiech
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości