Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dywaniki
#11
to moze jakies uwagi co do wykonania pierw, materiał, grubość ?
Odpowiedz
#12
Grubość to chyba zależy od weluru jaki się wykorzysta bo są grubosci 6,5mm-7mm i przy lepszych jakościowo(włosek strzyżony) 8-9mm
Kwestia jeszcze koloru dwyanika, obszycia/np opcja łatki na nogi na dywaniku kierowcy/żelowy lub gumowy spód antypoślizgowy. dodatkowymi opcjami przy takich wyrobach są rzepy lub stopery ale nie wiem jak to sie sprawdza. No i napis Legend lecz taki jak był w prawdziwych dywanikach to chyba ciężko zrobić.

Najlepiej by było na wzór oryginału to zrobić lecz wiadomo, że jest to raczej nie możliwe.
I potem można jak ktoś chce oczywiście wdg tych szablonow pokusic się o zrobienie dywanikow gumowych.
Odpowiedz
#13
(03-15-2012, 0:10 )bigul napisał(a): Grubość to chyba zależy od weluru jaki się wykorzysta bo są grubosci 6,5mm-7mm i przy lepszych jakościowo(włosek strzyżony) 8-9mm
Kwestia jeszcze koloru dwyanika, obszycia/np opcja łatki na nogi na dywaniku kierowcy/żelowy lub gumowy spód antypoślizgowy. dodatkowymi opcjami przy takich wyrobach są rzepy lub stopery ale nie wiem jak to sie sprawdza. No i napis Legend lecz taki jak był w prawdziwych dywanikach to chyba ciężko zrobić.

Najlepiej by było na wzór oryginału to zrobić lecz wiadomo, że jest to raczej nie możliwe.
I potem można jak ktoś chce oczywiście wdg tych szablonow pokusic się o zrobienie dywanikow gumowych.

moje chyba są orginalne, z napisem "Legend" bardzo grube i mięciutkie, od strony kierowcy w dywaniku wycięty jest otwór na stoper, od spodu (z tego co pamiętam) są ogumowane lub coś w tym stylu, na dniach postaram sie porobić kilka poglądowych fotek jak to u mnie wygląda.
Odpowiedz
#14
U Ciebie w Legendzie są oryginały, ale w wersji EDM. Ciekawe dywaniki welurowe były w USDM, spód jest gumowy z "kolcami" co nie wymaga stoperów, a przy okazji rozwiązanie jest bardziej użyteczne:
-woda nie przecieknie w tapicerkę
-gumowe wypustki trzymają dywanik na całej powierzchni.

Foto niebawem.
Odpowiedz
#15
Dokładnie, mam takie oryginalne u siebie w Acurze w ładnym stanie.
Prawdę mówiąc nie zdawałem sobie sprawy, że Hondy miały inny rodzaj dywaników...
Patent z wypustkami musi jednak być amerykański, bo w Jeepach też one są.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#16
Jak by składać zamówienie w jakiejś bardziej ogarniętej wytwórni to myślę, że takie zastosowania o jakich piszecie to nie problem.
Odpowiedz
#17
na te cycki od dołu dywaników mam pewną teorię, otóż, otyły amerykanin wysiadający z wozu potrzebuje więcej przyczepności i siły. Dywanik EDM mógłby puścić na stoperze gdzieś w okolicach oczka oraz istnieje szansa, że może się przesuwać. Dywanik USDM przyjmie to dostojnie Oczko

bigul wszystko jest kwestią ceny i ilości, obecnie da się zrobić wszystko(vide ramki na halogeny), ale wymysł kształtuje cenę ostateczną naszego gotowego produktu. Kiedyś będąc w ASO gośc mi mówił, że Honda szyje dywaniki do nowych aut gdzieś w Polsce. Może tym śladem warto iść?
Odpowiedz
#18
Szperałem trochę po google lecz nic konkretnego nie znalazłem odnośnie fabryki dywanikow hondy w polsce. Chyba, że pytać się kolegów z innych for Hondowskich.
Przeleciałem różne oferty firm co robią dywaniki na zamówienie jedne mają bogatsze oferty drugie mniej u wszystkich są dostępne różne rozwiązania czy to stoperów czy specjalnego spodu z gumy, lecz żadna nie oferuje po za drukowanym napisem, wyszycie tak jak to było w oryginale lub jak jest w dywanikach bardziej luksusowych aut.

Chyba, że ktoś ma sprawdzoną firmę lub wie gdzie najlepiej złożyć takie zamówienie?

Tak przy okazji u amerykancow jest dość konkretny dział na temat tych dywanikow:

http://forums.acuralegend.org/acura-lege...ht=car+mat

Ponoć wersje JDM miały dywaniki tylko 3 częściowe co by oznaczało, że tylny był złączony? Czyli taka duża pojedyncza mata?

I coś takiego znalazłem lecz nie wiem czy to oryginały czy po prostu dobrze zrobione zamienniki:
[Obrazek: 5esweh.jpg]
Odpowiedz
#19
Tylne oryginalne dywaniki były połączone. Mam gdzieś takie i to nawet nie oryginalne tylko szyte na wzór. Jesli je znajdę wrzucę fotki.
Odpowiedz
#20
mam już szablony !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości