Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łożyska Piasty
#1
Witam
Mam pytanie od dłuższego czasu coś mi dziwnie huczy , jest to słyszalne wtedy jak wyłączy się radio i lekko naciska gaz ( gdy mocniej to silnik zagłusza ) jest to tak jakby huczenie łożysk przedniego koła i pojawia się tylko gdy silnik ma obciążenie ? co to może być według was wiem że to łatwo się mówi słysząc to ale jakoś ostatnio nie mam kasy na eksperymenty związane z wymianą czegoś co może być dobre . Jak sprawdzić czy łożysko jest walnięte ?
Odpowiedz
#2
Nie za bardzo rozumię czy jest to słyszalne w czasie jazdy czy na postoju ?
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#3
w czasie jazdy jest to słyszalne . Jak sie uda to nagram ten dźwięk i wyśle na Youtube
Odpowiedz
#4
Mogą to być łożyska kół, ale również może umierać łożysko w dyfrze. Niestety z YT chyba nikt Ci nie powie co to dokładnie jest.
v6
Odpowiedz
#5
powiem jeszcze tak że jak jadę z pewną prędkością i wrzucę na luz to ustaje ten dźwięk lecz jak trosze zacznę hamować dalej go słuchach, wszystko się dzieje na luzie . Ponoć właśnie taki dźwięk wydobywa się w każdym legendzie KA9 przy prędkości 100km/h i jest to normalne w tych modelach. W sumie to nie przeszkadza w jeździe ale moja hondzia zawsze dostaje wszystko co najlepsze i akurat tym zaczynam się martwić, a sam nie jestem w stanie zdiagnozować co jest nie tak
Odpowiedz
#6
Ja miałem u siebie wywalone łożysko piasty, ale z tyłu. Odgłos był podobny jak by coś ciągnęło się obok auta, dość irytujący i był słyszany na podnośniku kiedy kręciło się kołem. Może postawa samochód na lewarku pokręć kołami i porównaj z którego koła dochodzi inny dźwięk. Jeśli to nie pomoże jeździj do czasu aż usterka wylezie sama. Co do opisanej wady w KA9 pierwsze słyszę, u mnie przy każdej prędkości jest cichutko.
Sprawdź jeszcze klocki hamulcowe, może coś gdzieś obciera.
Odpowiedz
#7
Wiecie gdzie teraz można dostać łożysko przednie do KA9? Sprawdzali mi dzisiaj w Bosch Auto Service i nic nie znaleźli. W ASO koszt około 850 zł.
Z góry dzięki za namiar na sklep..
Odpowiedz
#8
podeślij do mnie pw.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości