Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce
#11
Legend ze zdjęć, które zamiesciłes powyżej to rocznik modelowy '94/95 czyli polift. Dokładną date produkcji da sie ustalic jak podasz nr VIN.\
W każdym razie na pewno nie jest to rocznik '91 i nie jest fizycznie mozliwe, żeby był w Twoim posiadaniu od 20 lat Uśmiech
Jesli chodzi o wyposażenie, to nie odbiega ono niczym od standartu w poliftach.
Bogatsze było natomiast w Acurach i Legendach na rynek japoński (JDM).

Pozdrawiam!

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#12
No zmuszasz mnie dobry człowieku żebym Ci to raczej udowodnił iż jest to 91r i muszę Ci tez powiedzieć ze jestem właścicielem tego auta od 19 lat:]


Jak na zdjeciu wyjazd z fabryki 91r wyjazd pierwszy z salonu 94 trochę kwaśne jabłko ...

I gwarantuje ze jestem pierwszym wlascicielem tego auta ;]
Odpowiedz
#13
Może i jestes pierwszym włascicielem, ale niemieckiego nie znasz ni w ząb (91 do data uzyskania homologacji na rynku niemieckim, a 94 to rok produkcji) i o swoim aucie wiesz niewiele. Tutaj rozkodowany VIN Twojego Legenda:

VIN:JHMKA76500C302347
Country of origin: Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger car
Assembly plant: Sayama
Model: Legend Sedan 3.2
Body type and transmision: sedan , automatic transmision
Year of production: 1994
Serial Number: 02347

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#14
Co Ty na to Tymbark? Jeżeli jesteś pierwszym właścicielem tego Legenda to powinieneś być nim od 21 lat. Tymczasem raz piszez, że masz go od 20 lat później, że od 19. To jak to naprawdę jest?
Odpowiedz
#15
(03-31-2012, 0:55 )matti5d napisał(a): Może i jestes pierwszym włascicielem, ale niemieckiego nie znasz ni w ząb (91 do data uzyskania homologacji na rynku niemieckim, a 94 to rok produkcji) i o swoim aucie wiesz niewiele. Tutaj rozkodowany VIN Twojego Legenda:

VIN:JHMKA76500C302347
Country of origin: Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger car
Assembly plant: Sayama
Model: Legend Sedan 3.2
Body type and transmision: sedan , automatic transmision
Year of production: 1994
Serial Number: 02347

Jestem Austryjakiiem i inaczej mowiac

"DATUM DER ERSTMALIGEN ZULASSUNG" - OZNACZA - PIERWSZA REJESTRACJA SAMOCHODU DOZWOLONA DO JAZDY lub w polskim homologacja po wyjeździe fabrycznym.

"DATUM DER GENEHMIGUNG" - ZNACZY INNYM SLOWEM DATA POZWOLENIA NA POJAZD

wiecie dla mnie to troche jest nie logiczne ze pozwolenie ma w 91r a rejestracje pierwsza jak i homologacje w 94r

Czyli niby sie zgadza ale jednak logika nie pozwala mi na to ze jest to 94r jak ma pozwolenie na 91r rozumiesz Duży uśmiech przynajmniej mam pewnosc teraz ze to 94 a nie 91 bo mialem z tym maly problem, bo myslalem ze z fabryki wyjechal 91 a piersza rejestracja zostala dokonana w 94r


jarolissimus
94-2012 = 19lat konczy w tym roku i jestem pierwszym właścicielem nie biorac pod uwage Ojca oczywiscie bo to nie ma roznicy.

PS: Wieje od Ciebie zazdroscia chyba ....

I wiem ze jest to najbogatsza wersja tego modelu z tamtych lat jak i zadki okaz na Polskich drogach.

Uśmiech tyle wiem na ten temat.

Pisalem tylko z zapytaniem o te 3 rzeczy z ktore chce naprawić ;]

(03-31-2012, 0:55 )matti5d napisał(a): Może i jestes pierwszym włascicielem, ale niemieckiego nie znasz ni w ząb (91 do data uzyskania homologacji na rynku niemieckim, a 94 to rok produkcji) i o swoim aucie wiesz niewiele. Tutaj rozkodowany VIN Twojego Legenda:

VIN:JHMKA76500C302347
Country of origin: Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger car
Assembly plant: Sayama
Model: Legend Sedan 3.2
Body type and transmision: sedan , automatic transmision
Year of production: 1994
Serial Number: 02347

Takie troche dziwne ze pozwolenie dostal w 91r a rejestracja jest w 94r nie sadzisz ?

I owszem wiem nie wiele o aucie tzn szczegółów głębszych nie znam tak jak tu piszesz.
Odpowiedz
#16
Zależy co masz na myśli pod pojęciem "najbogatsza" bo z tego co wiem to były wersje z nawigacjami i innym bajerami. Co do rejestracji wydaje mi się, że to prędzej kwestia jakiegoś niedopatrzenia kiedyś tam niż wypuszczenie egzemplarza w 1991, który miał być robiony w 1994
Odpowiedz
#17
Nie słyszałem nigdy o tej nawigacji moj ojciec co 2 lata zmieniał auto i z tego co wiem i widziałem wziął najbardziej wypasiona no ale moze jednak bylo cos takiego Język a co do tej produckji to no takie dziwne rozumiesz Uśmiech ale w polskim aso jak sie pytalem to mowili ze mam patrzec jako 91/94r

No nic dzieki jak bedzie cieplej i bede zabieral sie za te glosniki zrobie foty jak bym mial problemy i zapytam co dalej z fantem zrobic.
Odpowiedz
#18
Z tego co mnie w szkole uczyli to 2012-1994 = 18 Uśmiech
Dziwne, że tata nie pamięta w którym roku kupił auto którym jezdzi tak długo...
Zaskakująco słabo jak na Austryjaka znasz ojczysty język, bo w briefie stoi jak byk:
homologacja modelu '91, a wyjazd tego egzemplarza '94.
Jesli spojrzysz na naklejke na słupku "C" po otwarciu drzwi kierowcy to pewnie zobaczysz tam: manufactured xx/93 (i to będzie najdokładniejsza data produkcji, która zwykle jest o pare miesiecy wczesniejsza niz w dokumentach pojazdu).

Zapewniam Cię, że zazdrosc nikogo tu nie zżera, bo w wyposażeniu Twojego Legenda nie ma nic ponad to, co znajduje się w Legendach osób piszących w tym wątku.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#19
Szanowny Tymbarku, jesteś tutaj nowym użytkownikiem a zachowujesz sie bardzo zuchwale. Klubowicze, znają ten model na wylot, wielu z nas rozebrało i z powrotem skręciło to auto do kupy nie jeden raz. Wciskanie ciemnoty n/t rocznika i wyposażenia auta, niestety nie wyszła Ci, może na forum Fiata Pandy zrobiłbyś furorę, ale nie tutaj. Mogłeś o tym nie wiedzieć, ale dorosły człowiek zanim wda się w dyskusję sprawdza i potwierdza dane, tym bardziej, ze jak twierdzisz auto jest w Twojej rodzinie od 18/19/20 lat-whatever. Zazdrość? Uwierz są tu piękniejsze i lepiej wyposażone egzemplarze. Za jakiś czas będziesz miał dostęp do Galerii i tam obejrzysz sobie nasze auta. Na przyszłość; więcej pokory i dokładnie wertuj forum, znajdziesz tu wiele na temat tego wspaniałego auta.
Odpowiedz
#20
Tymbark rozbawiłeś mnie Uśmiech Po pierwsze napisałeś, że masz ten samochód od nowości i wyprodukowany był w 1991 r. Zatem 2012 - 1991 = 21. Tak mnie w szkole uczyli. Nie rozumiesz też różnicy między datą dopuszczenia danego modelu samochodu do sprzedaży od daty produkcji konkretnego egzemplarza tego modelu. I faktycznie dziwne jest to, że zaczynasz karierę na forum od wciskania ciemnoty. Co Ty starego misia na miód sztuczny? Uśmiech
P.S. jak uzyskasz dostęp do galerii to obejrzyj mojego Legenda i zadaj sobie pytanie czy mam Ci czego zazdrościć Szczęśliwy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości