Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawdzony pomysł na tylne sprężyny!
#1
Czyli jak podnieść dupkę w naszych Hondzinkach.

Wystarczy wytoczyć dwie tuleje o średnicy wewnętrznej 44mm zewnętrznej 54mm i wysokości 20 lub 30mm w zależności jak wysoko chcemy podnieść tył auta – ja zastosowałem wysokość 20mm i jest ok, przy wysokości 30mm podnosimy auto o ok. 5cm. Wyciągamy tylni amortyzator rozkręcamy go i pod dolną podstawę trzymającą sprężyną wkładamy wcześniej wytoczoną tuleję, zakładamy podstawę, sprężynę itd. skręcamy amortyzator i montujemy w aucie i cieszymy się, że auto pięknie się prezentuje z podniesionym tyłem.
Polecam ten sposób, ponieważ tanim sposobem podniesiemy tył auta nie tracąc komfortu jazdy jak np. w przypadku montażu sprężyn od mercedesa 124.

Instrukcja dla robiących to po raz pierwszy (przyspieszy przebieg prac)

Wykręcamy tylnie amortyzatory.
1. Wyciągamy tylne siedzisko aby uzyskać dostęp do dolnych śrub
2. Odkręcamy śruby mocujące tylne oparcie( dwie śruby za zagłówkami i jak się nie mylę 3 lub 4 z dołu oparcia)
3. Ściągamy boczne maskownice od pasów(zatrzaski wystarczy pociągnąć)
4. Wyciągamy tylną półkę z maskownicami głośników (ciągniemy do siebie, nie do góry bo powyrywamy zatrzaski)
5. Wykręcamy głośniki wraz z całymi żółtymi mocowaniami( 3 śruby na jeden głośnik) jeżeli wykręcimy sam głośnik z mocowania to będziemy mieli problem z dojściem do nakrętek trzymających górę amortyzatora.
6. Odkręcamy z góry 3 śruby trzymające amortyzator klucz 14
7. Ściągamy koło i wykręcamy Amor
8. Rozbieramy amortyzator
9. Ściągamy dolną podstawę trzymającą sprężynę i pod nią wkładamy tuleję
10. Całość składamy w odwrotnej kolejności i cieszymy się wyglądem naszej hondzi.
11. Potrzebujemy ok. 3 godzin na cały zabieg oraz czteropak dobrego piwka Uśmiech
k@mil
Honda Legend III 3.5 V6 1996r
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości