Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe na stare?
#1
Już dawno chciałem spełnić swoje motoryzacyjne marzenie i kupić Legend-a II gen. jednak po obejrzeniu "tysiąca" egzemplarzy nie trafiłem na nic godnego uwagi. Obecnie posiadam 2 letniego Fiacika z miejskim silniczkiem a spełnienie swoich marzeń wraca ale tym razem wybór padł na Legend III gen. po lifcie. Warto zamieniać pewny samochód na 10 letnią kolubrynę, w której pewnie sporo będzie trzeba zainwestować? Co jako użytkownicy możecie mi powiedzieć o tym samochodzie???
Odpowiedz
#2
Powiem Ci, że ja się przesiadłem właśnie z nowszego auta na Legenda. Co prawda nie była to aż taka duża różnica, bo zdaje się jakieś 3 lata. Fakt czasem trzeba trochę zainwestować i troszkę może irytować nie tak łatwy dostęp do niektórych części, ale mimo tego jestem bardzo zadowolony i uważam to za bardzo dobrą decyzję.
Wcześniej miałem Forda, no i tutaj z niezawodnością było kiepsko, także zdecydowałem się powrócić do Hondy i trafnie Uśmiech Do aut na F już nie wracam, chyba że będzie to Ferrari Język
Jeśli teraz miałbym zmieniać auto, to musiałbym dołożyć przynajmniej trzykrotność wartości Legenda, żeby faktycznie zyskać na zamianie. Po prostu moim zdaniem ciężko dorównać temu autu Uśmiech
Odpowiedz
#3
Tak, tylko tutaj różnica w wieku auta jest spora. Wybór mały i przebiegi ponad 100 tys. Nie wiem czy to prawda ale np. zakup amortyzatorów graniczy z cudem a naprawa skrzyni biegów zaczyna się od 4 tys. zł??? No i czy coś da się zrobić z tym paskudnym kaseciakiem, widziałem, że Acury RL mają w tym miejscu CD:/
Odpowiedz
#4
Zmieniarkę CD masz w bagażniku, także moim zdaniem to nie przeszkadza. Wkładasz 6 CD do bagaja i wszystko gra.
Co do skrzyni, to żeby ją zepsuć to raczej trzeba mieć talent i uchodzą raczej za bardzo wytrzymałe. Co do naprawy, to zależy gdzie chcesz naprawiać. Kwoty w okolicach 3-4 tys. zazwyczaj podawane są przy większości automatów. Ja też się obawiałem tego przy kupnie, a teraz powiem Ci, że nie wyobrażam sobie kupić auta bez automatu, chyba że byłoby to coś sportowego. Jednak do codziennej jazdy jest to super wygoda. Jeśli jesteś z okolic Poznania to mogę Tobie polecić speca od Hond, który nie sądzę, żeby wziął aż tyle za naprawę Uśmiech
Jeśli chodzi o różnice między autami, to nie bardzo wiem jakiego Fiata posiadasz?
Co do przebiegów to ja osobiście nie brałbym tego tak mocno pod uwagę, tzn. Fiat z przebiegiem 100 tys. a Honda z przebiegiem 100 tys. to dwa różne światy. Przykładowo rodzice we Fiacie mieli przebieg 130 tys. (raczej prawdziwy, bo kupowali u dealera jako dwu letni, no i oczywiście przebieg wtedy był znacznie mniejszy), ja natomiast miałem wtedy Civica z przebiegiem ponad 200 tys. Fiat chodził jakby chciał a nie mógł i w ostateczności cały silnik musiał być wymieniany, więc poszedł na części, natomiast w Civicu wszystko chodziło jak w zegarku.
Odpowiedz
#5
A więc jest zmieniarka, dobrze się czasem czegoś dowiedzieć. Niestety jestem z okolic Wałbrzycha, dzięki za propozycję. Posiadam Fiata Grande Punto z przebiegiem 20 tys. (autentyczny bo auto kupiłem jako nowe), dość dobrze wyposażony. Szukam na jakiś przyzwoitych egzemplarzy Hondy ale na nic interesującego nie trafiam, w Internecie też niewiele można znaleźć. Jak szukałem II gen. to było tak samo, przez tel. i na fotkach fajna fura a po oględzinach grat do potęgi.
Odpowiedz
#6
Z pewnością sporo Twoje obecne auto straciło na wartości. Przy tym przebiegu poza wymianą oleju itp. miałeś już jakieś problemy z autem? Bo to w sumie też przedstawiałoby trochę obraz niezawodności.
Ciężko też porównać, bo to są dwie zupełnie odmienne klasy aut. Jeżdżę od czasu do czasu dużo nowszymi autami niższej klasy niż Legend, ale dużo chętniej wsiadam do niego. Jeździ nim się po prostu dużo wygodniej. To też w sumie zależy od tego czego oczekujesz od auta.
Ja osobiście nie zamieniłbym swojego Legenda na Grande Punto Uśmiech

Na allegro pojawił się jeden nowy (w stosunku do tych co stoją już po kilka miesięcy), jednak cena jest dość wysoka, chociaż wydaje się ciekawy:
http://otomoto.pl/honda-legend-grudzien-C23846837.html
Może uda się wynegocjować cenę, bo po tyle chodziły roczniki 2004 po kolejnym drobnym liftingu.
Odpowiedz
#7
Cactus masz PW
Odpowiedz
#8
Nie, auto sprawuje się bardzo dobrze. Fiaty nie są takie złe, są całkiem dobrze wykonane i tanie w utrzymaniu. Tylko brak w nim miejsca, żeby zamontować fotelik dziecięcy na tylnym siedzeniu to trzeba mocno przesunąć fotel pasażera do przodu a i tak jest ciasno. Od Hondy oczekuję przestronności, wygody i bezawaryjności no i spełnienia moich marzeń, po prostu zawsze chciałem mieć LegendaUśmiech - wizualnie mnie urzekł ten samochód zarówno w II jak i III i IV gen. Widziałem już tego Legenda, dzisiaj studiowałem to ogłoszenie i jedyne co mnie interesuje to strasznie mały przebieg, w ogłoszeniu nie pojawia się nigdzie sformułowanie, że sprzedający jest pierwszym właścicielem. Szkoda, że tak daleko bo chętnie bym obejrzał ten egzemplarz. No a cenę to spod dużego kciuka ktoś wymyślił tak. z 25 tys. można jeszcze dać.
Odpowiedz
#9
No to, to tego czego oczekujesz, Legend z pewnością posiada Uśmiech Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to pisz.
Odpowiedz
#10
Znalazłem taki egzemplarz, co sądzisz? http://suchen.mobile.de/auto-inserat/hon...res=EXPORT
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości