Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NIe odpala
#1
Mam problem...

Mój Legend nie odpala,kręci ładnie ,ale nie odpala.Próbowałem pryskać sprayem łatwopalnym(w tej sytuacji PLAK) w dolot i też nie pomogło.
Żeby było ciekawiej iskra jest.
Legend wyposażony jest w sekwencję KME Diego - w trybie awaryjnym nie odpala nawet na gazie.
Sytuacja stała się nagle po nocy.

Miał ktoś może kiedyś taki problem?
Aha,czy pompę paliwo powinno być słychać przy przekręceniu kluczyka?
Odpowiedz
#2
Pompe paliwa powinno być słychać spod tylnej kanapy chwilę po przekręceniu kluczyka (wraz z zapaleniem kontrolki Check Engine).

Jeśli jej nie słyszysz, sprawdź przekaźnik pompy.[/u]

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#3
mało prawdopodobne ale ja bym sprawdził wstrząsówkę
jest pod kolumną kierowniczą nad pedałami
Odpowiedz
#4
Dzięki za podpowiedzi.Postaram się dziś to sprawdzić.Tylko jak wygląda wstrzasówka? Relay mniej więcej wiem jak,ale tego drugiego nie kojarzę
Odpowiedz
#5
miałem na dniach to samo. elektryk pogmerał przy tym relay przelutował i odpaliła. na początek sprawdź ten przekaźnik main relay. http://honda-legend.pl/Temat-pierwszy-k%C5%82opot--1067
Odpowiedz
#6
U mnie również szwankował przekaźnik "relay" (zrobiły się zimne luty) i nie palił na benzynie ale na gazie palił.
Pompa paliwa dostawała za mało prądu, napięcie z 12v spadało do 7v.
Odpowiedz
#7
I tak faktycznie było . Main relay był głównym winowajcą!Zrobiły się zimne luty .
Dziwna sprawą jest to,że nie mogłem odpalić nawet na gazie (sekwencja ) ani pryskając Plakiem czy czymś innym łatwopalnym w dolot ,a ta metoda zawsze działała gdy przekaźnik był sprawny.Wnioskuję ,że pompa paliwa i/lub przekaźnik muszą być jakos połączone z seryjnym ECu ,co wpływa na nie działanie ecu od gazu.

Może trzeba dodać do podczepionych tematów problem z tym przekaźnikiem?
Odpowiedz
#8
Po co dodawać ? temat stary jak świat...
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#9
Witam
Też mam taki sam problem i mam pytanko gdzie dokładnie znajduje się ten przekaźnik MAIN RELAY. Bo pompka paliwowa na krótko działa.
proszę o szybką odpowiedź
z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich LEGENDARNYCH
Odpowiedz
#10
Pod deską rozdzielczą.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości