Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukamy właścicieli Legendów KB1/KB2
#11
Andrzeju Ahamanie. Facebook to może dobre miejsce na zebranie grupki "posiadaczy" modelu KB1/KB2, którzy po prostu użytkują i korzystają z tego auta. Wątpię jednak bys znalazł tam "świadomych" uzytkowników - fascynatów marki i modelu. Inaczej jest na forum HLCP. Jest nas tutaj póki co trzech, niemniej wszyscy uzytkownicy forum, jednoczesnie posiadacze starszych generacji, aktywnie interesują się tym modelem. Na naszym forum możesz liczyć na wsparcie techniczne, poradę i pomoc. Znajdziesz to na FB? Wątpię.
Jaki zatem cel ma stworzenie tzw. "osobnej, kameralnej społeczności" na FB? Tak czy siak zapraszamy Ciebie i innych członków Twojej społeczności do HLCP!Uśmiech
Odpowiedz
#12
Ciekawe... Może nawet chamskie. Czy właściciel Audi RS przeszedłby obojętnie obok Ur-Quattro? Niezbyt trafne porównanie? Może społeczności HD skupiają tylko posiadaczy góra 5-letnich maszyn bo WLA jakoś kiepsko wygląda? Dziwne to trochę conajmniej. Coś jak promowanie pewnej kultury bez znajomości jej historii, która długa w tym przypadku nie jest. Ale Ty Andrzej jesteś.
Odpowiedz
#13
OK, poczułem się wywołany do tablicy, zatem pozwolę sobie ustosunkować się do wypowiedzi kolegów.

(05-12-2012, 7:42 )jarolissimus napisał(a):
(05-12-2012, 7:00 )ahaman napisał(a): Właśnie dlatego, że KB1/KB2 to wyjątki (jak wspomniałeś), pomyśleliśmy żeby stowrzyć osobną, kameralną społeczność. :-) Na tym forum byśmy zaginęli w gąszczu innych generacji i modeli.
Śmiać mi się chce. Tylko w moim mieście jest conajmniej 6 KB1/KB2 więc żaden to wyjątek. Wyjątek to mój jedyny w mieście Legend II gen. Poprostu chcesz stworzyć osobne forum dla snobów i takie Twoje prawo.
Wiesz kolego, tak się składa, że w moim mieście jest kilkanaście KB1/KB2 i co z tego? Wiesz jacy ludzie (z jakiego przedziału wiekowego) przeważnie jeżdżą tymi autami? 40/50 lat i więcej. Spróbuj namówić takiego Pana żeby się zarejestrował na forum...
Także nie problem w ilości posiadaczy KB1/KB2 tylko w tym, że tych aut (nie ukrywajmy - ze względu na cenę) nie posiadają pasjonaci w wieku 20-30, którzy z wypiekami na twarzy siedzą na forum, tylko trochę starsi panowie, którzy forum, klub, itp. mają w głębokim poważaniu, bo już nie bawią się w takie rzeczy, a po Legendzie kupią sobie Mercedesa albo BMW...
A komentarz odnośnie "forum dla snobów" jest bynajmniej dziwny, ale przepraszam kolego, że mogłem sobie pozwolić na Legenda IV gen. z salonu - wybaczysz mi?

(05-13-2012, 2:51 )croftmax napisał(a): Facebook/grono/nasza klasa/ Szczęśliwy Znajomy założył konto dla siebie i swojego psa. Po jakimś czasie okazało się że Azor ma więcej znajomych niż jego właściciel.Jeśli ktoś chce się pochwalić nie koniecznie swoim domem czy autem albo fotkami z super wakacji to oczywiście jak najbardziej jest to miejsce dla niego.Na tym forum trafiają się czasami laicy czy ignoranci ale jest naprawdę sporo osób które kochają "Legenda" i nie ważne która to generacja czy model.
Drogi kolego ahaman za rok czy dwa będzie jakiś nowy "Facebook" i co wtedy zrobisz z ludzmi których zbierzesz?? Huh Po was nie zostanie nawet wspomnienie a to forum to już kawałek historii zapraszamy do nas Uśmiech
Ciekawe porównanie z Azorem. :-) Z tym chwaleniem się wakacjami czy autem - wiesz, wszystko zależy od danej osoby. Myślę natomiast, że takie zachowania to jednak domena userów Naszej Klasy a nie Facebooka, z którego korzysta ciut inny przekrój społeczny ludzi. ;-)
Nie rozumiem też Twojego rozumowania - czy na Facebooku nie mogą spotykać się pasjonaci marki/modelu, tylko fora dyskusyjne są do tego zarezerwowane?
Nie wiem też czy będzie jakiś nowy Facebook, wiem, że kilka już było, jednak ten istnieje od 2004 roku i na rok 2011 miał już 845 milionów użytkowników - także myślę, że z takiego biznesu raczej nie pozostanie tylko wspomnienie, bądź spokojny. ;-)

(05-13-2012, 4:40 )Legend95 napisał(a): witam na forum, dobra forma promocji.
słowa uznania za inicjatywę, inicjatywę tworzenia podgrupy z już i tak małego zbioru posiadaczy Legend/RL. Moim zdaniem masz całkiem realną szansę jednak wyodrębnić tych użytkowników ponieważ zapewne w sporej części nie utożsamiają się z Legendami starszych generacji. Jestem ciekaw ilu by rozpoznało 1 gen w sedanie gdyby ta była pozbawiona znaczków. Nie będę Cię/Was przekonywać do tego forum, mimo iż zbiera wszystkich legendowców i ma do tego odpowiednie działy. Swoją drogą dziękuję za sugestię odnośnie klasyfikacji modelowej. Ostatnio poczyniłęm małą restrukturyzację w garażu, nie zapiszę się bo mam awersję do social mediów.
Dziękuje za słowa uznania. Idea powstania grupy na FB była bardzo prosta - potrzebna była jakaś platforma/narzędzie komunikacji dla osób, które zabieramy przez stronę hondalegend.pl. Forum nie chciało mi się od razu stawiać dla garstki ludzi, dlatego przenieśliśmy nasze działania na FB - tam jest wszystko do komunikacji co potrzeba. Ot, cała filozofia.
Awersja do social media niepotrzebna. Być może patrzę też na to z nieco innej perspektywy, ponieważ social jest dosyć mocno związany z moją branżą, także narzędzia typu Facebook są dla mnie czymś tak naturalnym jak dla większości Gadu Gadu.

(05-13-2012, 6:39 )Peter napisał(a): Andrzeju Ahamanie. Facebook to może dobre miejsce na zebranie grupki "posiadaczy" modelu KB1/KB2, którzy po prostu użytkują i korzystają z tego auta. Wątpię jednak bys znalazł tam "świadomych" uzytkowników - fascynatów marki i modelu. Inaczej jest na forum HLCP. Jest nas tutaj póki co trzech, niemniej wszyscy uzytkownicy forum, jednoczesnie posiadacze starszych generacji, aktywnie interesują się tym modelem. Na naszym forum możesz liczyć na wsparcie techniczne, poradę i pomoc. Znajdziesz to na FB? Wątpię.
Jaki zatem cel ma stworzenie tzw. "osobnej, kameralnej społeczności" na FB? Tak czy siak zapraszamy Ciebie i innych członków Twojej społeczności do HLCP!Uśmiech
Myślę, że nie masz racji kolego i mógłbyś się mocno zdziwić. Nie wiem jak Ty czy inni użytkownicy forum, natomiast ja użytkuję już czwartą w życiu Hondę (każdą jeździłem jakiś czas), a społeczność Hondziarzy znam jeszcze z czasów forum hondapl.org - jeśli pamiętasz te czasy i znasz to forum to wiesz o czym mówię (aktualnie należę aktywnie do Accord Klub Polska, z którym wybieram się pod koniec maja na czwarty już zlot). Znam się dobrze na Civikach i Accordach, teraz interesuję się Legendem. Jestem pasjonatem JDM'owych gratów. Potrafię też zrobić swap silnika i wiem jak się stroi Hondate, więc nie traktuj mnie jak nieświadomego gostka z kasą, który kupił sobie w salonie Legenda KB1, a tak naprawdę to się nie zna. ;-)

(05-16-2012, 22:52 )kowal napisał(a): Ciekawe... Może nawet chamskie. Czy właściciel Audi RS przeszedłby obojętnie obok Ur-Quattro? Niezbyt trafne porównanie? Może społeczności HD skupiają tylko posiadaczy góra 5-letnich maszyn bo WLA jakoś kiepsko wygląda? Dziwne to trochę conajmniej. Coś jak promowanie pewnej kultury bez znajomości jej historii, która długa w tym przypadku nie jest. Ale Ty Andrzej jesteś.
No właśnie, ale ja jestem, że podjąłem inicjatywę odszukania naprawdę wąskiej grupy ludzi i aktywnie działam w tym kierunku. Shame on me!
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#14
(05-17-2012, 11:11 )ahaman napisał(a): przepraszam kolego, że mogłem sobie pozwolić na Legenda IV gen. z salonu - wybaczysz mi?
To zdanie pięknie oddaje Twoją motywację Uśmiech A kończąc już ten temat, chcesz założyć kameralny klub posiadaczy Legenda IV gen, który jest wyjątkowy ze względu na liczbę posiadaczy chcących zarejestrować się na forum to zakładaj.
Odpowiedz
#15
Andrzeju, miło że wspomniałeś o HondaPL.Org, też tam zaczynałem ze swoim pierwszym Civem, oraz zdarzyło mi się organizować ogólnopolskie zloty w Szczyrku.

Osobiście uważam, że ze wszystkich polskich forów związanych z marką [H], najbliższa jemu atmosfera jest właśnie tutaj.

Sądze również, że Facebook to marne narzędzie do obsługi tematów okołomotoryzacyjnych, poza prezentacją zdjęć i filmów.

Co do wyjątkowości osób, które kupiły KB1 (w salonie), to pozwole pozostawić to sobie bez komentarza Oczko

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#16
"podjąłem inicjatywę odszukania naprawdę wąskiej grupy ludzi" Uśmiech

czy chodzi o grupę z wąsami?
Odpowiedz
#17
(05-17-2012, 15:45 )jarolissimus napisał(a):
(05-17-2012, 11:11 )ahaman napisał(a): przepraszam kolego, że mogłem sobie pozwolić na Legenda IV gen. z salonu - wybaczysz mi?
To zdanie pięknie oddaje Twoją motywację Uśmiech A kończąc już ten temat, chcesz założyć kameralny klub posiadaczy Legenda IV gen, który jest wyjątkowy ze względu na liczbę posiadaczy chcących zarejestrować się na forum to zakładaj.
Sorry, jednak to Ty napisałeś o "forum dla snobów" - stąd mój cyniczny komentarz. Wszystko czytasz dosłownie, czy znasz może takie pojęcia jak ironia i cynizm?

(05-17-2012, 19:02 )matti5d napisał(a): Co do wyjątkowości osób, które kupiły KB1 (w salonie), to pozwole pozostawić to sobie bez komentarza Oczko
Przepraszam, ale czy ja tak powiedziałem?? Czy Ty również, podobnie jak kolega jarolissimus bierzesz wszystko dosłownie...?

(05-17-2012, 19:23 )kowal napisał(a): "podjąłem inicjatywę odszukania naprawdę wąskiej grupy ludzi" Uśmiech

czy chodzi o grupę z wąsami?
Nie wiem czy starasz się być zabawny czy o co chodzi? Bo jeśli tak to niestety Ci nie wychodzi.
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#18
Uważam, że już wszystkiego się dowiedzieliśmy, czy ktoś ma coś jeszcze merytorycznego do wniesienia?

Nikt Cię nie wywołał do tablicy, sam wsadziłeś przysłowiowy kij w mrowisko dzieląć użytkowników Legend na tych, którzy posiadają najnowszy lub prawie najnowższy model od całej reszty. Traktuję to jako wykorzystanie narzędzi zawodowych wraz z pasją, idei nie oceniam jako takiej. Pod wątpliwość stawiam jednak platformę przedsięwzięcia, tu FB, dla panów 40+ bo to przecież Twój target. Tak się składa, że FB wykorzystuję jako platformę PR w mojej firmie, co naturalnie nie oznacza mojej sympatii z tymże.

swoja drogą, Honda, modelem KB nadkruszyła moją "miłość" do modelu Legend. W imie uczucia ponoć jest się zdolnym do poświęceń.
Odpowiedz
#19
(05-18-2012, 3:36 )Legend95 napisał(a): Uważam, że już wszystkiego się dowiedzieliśmy, czy ktoś ma coś jeszcze merytorycznego do wniesienia?

Nikt Cię nie wywołał do tablicy, sam wsadziłeś przysłowiowy kij w mrowisko dzieląć użytkowników Legend na tych, którzy posiadają najnowszy lub prawie najnowższy model od całej reszty. Traktuję to jako wykorzystanie narzędzi zawodowych wraz z pasją, idei nie oceniam jako takiej. Pod wątpliwość stawiam jednak platformę przedsięwzięcia, tu FB, dla panów 40+ bo to przecież Twój target. Tak się składa, że FB wykorzystuję jako platformę PR w mojej firmie, co naturalnie nie oznacza mojej sympatii z tymże.

swoja drogą, Honda, modelem KB nadkruszyła moją "miłość" do modelu Legend. W imie uczucia ponoć jest się zdolnym do poświęceń.

Widzisz kolego, to jest Twoja interpretacja. Nikogo nikt nie dzielił na grupy i nie wiem o co niektórym z Was chodzi? Czy to forma leczenia kompleksów czy może jakaś terapia grupowa, żeby od razu wjeżdżać na mnie i wyzywać od snobów, bo pozwoliłem sobie zadać pytanie czy są tutaj jacyś właściciele KB1/KB2? Dżizas... Niektórzy mają naprawdę skrzywioną mentalność, spójną niestety z narodową cechą Polaków - jeśli kogoś jest stać na coś droższego to trzeba go wytykać i jechać po nim. A tak w ogóle to pewnie dlatego ma coś droższego, bo jest złodziejem i się "nachapał" na szemranych interesach... Słabe, naprawdę.
Więc kto tu kolego wsadza kij w mrowisko i zaczyna awanturę? Nie będę wskazywał palcem.

Nie twierdzę, że FB jest idealną do tego platformą, jednak nie lubię słuchać głupot, że będzie jakiś inny cudowny serwis, a Facebook to zginie i w ogóle wszyscy zginiemy, tylko to forum zostanie. Śmiem twierdzić, że ten cały Facebook będzie działał dłużej niż to forum i wiele innych, ale OK.

Moim targetem nie są właśnie Panowie 40+, niestety w większości przypadków tacy właśnie jeżdżą KB1/KB2 i to wskazałem odpowiadając koledze jarolissimus, który moim zdaniem właśnie swoimi wypowiedziami wsadził kij w mrowisko i rozpoczął nerwową dyskusję, używają przy tym epitetów typu "snoby".

Również chętnie przesiadłbym się na forum dyskusyjne (bo to idealne narzędzie do takich zastosowań), najlepiej takie jak hondapl.org, które było bardzo niedoskonałe, jednak wspominam je z ogromnym sentymentem, ponieważ panował tam świetny klimat i ludzie po sobie nie jechali tylko dlatego, że ktoś jeździł trochę nowszym i droższym autem...
Natomiast osoby, które nie są takimi "hard userami", jak większość tu obecnych trzeba najpierw odpowiednio przekonać i "zanimować", do czego FB właśnie się świetnie nadaje, dlatego tam zaczęliśmy.

Kończąc temat, chętnie przeniesiemy tutaj naszą mikro-społeczność, gdy już nas się trochę więcej uzbiera. Domenę hondalegend.pl będę mógł również przekazać dla tego forum.
Peace!
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#20
jeśli mnie cytujesz, przyjmuję, że odnosisz się do mnie. Dla przypomnienia, nie wspomniałem o "elitach, snobach", mam wrażenie, że pomyliłeś wypowiedzi. Oceniłem ten projekt z perspektywy posiadacza modelu KA7 czy innej Legendy aniżeli KB. Z perspektywy obecnego posiadacza KB1 pomysł nie jest zły, jeśli pociągnie za sobą np zniżki w ASO/myjniach/klubach nocnych Oczko Mówisz o grupie docelowej, której rzekomo szukasz wśród użytkowników poniżej 40stki lub nawet 30stki. Faktycznie, może w tym momencie przedsięwzięcie nosić znamiona elitarnego, ilu znasz posiadczy KB w tym wieku? Nie tworzę obrazu i nie chcę utożsamiać grupy posiadaczy tego modelu np z osobą, od której kupiłem mój egzemplarz. Ten facet jedynie potwierdził jak może wygladać typowy użytkownik auta klasy średniej wyższej Uśmiech

nawiasem, masz możliwość załatwienia pełnego manuala do tego wozu?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości