Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak mocy przy niskich obrotach
#11
(06-21-2012, 8:01 )kowal napisał(a): Objawy mam słyszalne (i nie tylko) z uwagi na pełen przelot Uśmiech
Skąd wyczarować iskiernik ostrzowy?

Ha, dobre pytanie. Myślę, że nawet stworzenie czegoś takiego nie byłoby wielkim problemem. Nasuwa się tylko pytanie z jakich materiałów wykonane są elektrody tego urządzenia. Druga sprawa - w przypadku naszych cewek rodzi się kolejny problem, a mianowicie nie wiadomo jak połączyć fajkę z tą elektrodą. W przypadku opisywanym na rys., pokazana jest zwykła cewka ze zwykłym przewodem wys. napięcia (tak przypuszczam). Może przerobić jakąś świecę??? Po głębszym przemyśleniu chyba łatwiej byłoby coś takiego kupić lub znaleźć majstra starej daty. Z ciekawości jutro polatam po necie za tym sprzętem. Kaseta probiercza...Niezła nazwa Huh
Odpowiedz
#12
cewki mam od Legenda. nie mam pojęcia co to był za miernik ale kolega wtedy pokazywał mi na zużytej cewce i na dobrej pomiary tylko tyle wiem bo wtedy za bardzo mnie to nie interesowało bo to audi s4 2.2T a nie Legend Uśmiech
Odpowiedz
#13
I jak? Rozwiązałeś problem? U mnie identyczne objawy z tą drobną różnicą, że komputer pokazuje błąd - bodajże "za niskie napięcie na świecy" (p1318 jak dobrze kojarzę). I teraz trochę pogdybajmy... Jeśli przerywa tylko na ciepłym silniku, zakładam, że przebicia nie ma, ale tutaj też jeszcze się upewnię. Przyczyną mogą być stare kable od cewek? A mianowicie moje podejrzenia wzbudził błąd w komputerze, podmieniałem cewki, lewe z prawymi a komputer cały czas pokazuje, że "left bank" ma za słabe napięcie. I przy okazji, chodzi o lewe stojąc naprzeciw auta czy stojąc zgodnie z kierunkiem jazdy?
Odpowiedz
#14
A jak jest z drzwiami czy np. z lampami? Oczko
Odpowiedz
#15
Hehe, rozumiem sugestię, dzięki Oczko
Odpowiedz
#16
Duży uśmiech 
Witam. Niestety, nie uporałem się z tym. Na dodatek jeszcze ostatnio zauważyłem, że po kilkudziesięciu km jazdy po wrzuceniu na N np. na światłach obroty wynoszą ok.1200! Oczywiście dzieje się tak tylko czasami (jakże by inaczej Uśmiech ). Po ostygnięciu obroty wracają do normy. Zaczynam skłaniać się w kierunku "fałszywego" powietrza, ale cewek i tak nie wykluczam. Wczoraj z nadzieją zadzwoniłem do gościa, który na allegro ma wystawione części od wiśniowej 3.2 TL. Niestety samych cewek nie chce sprzedać (po części rozumiem, skoro silnik ma na chodzie). Nawiasem mówiąc, ma cały samochód oprócz maski.
Swoją drogą faktycznie dziwne, że cały czas pokazuje błąd lewej strony. Nie za bardzo przychodzi mi do głowy co mogłoby się stać z kablami pomijając oczywiście mechaniczne uszkodzenia. To są kable niskiego napięcia.(chodzi Tobie o te cienkie, które dochodzą do cewek, tak?).
Dzięki użytkownikowi Michałxxx, ale niestety od Legenda są inne.
Odpowiedz
#17
Tak, chodzi mi o te kable niskiego napięcia co idą do cewek. Obroty mi też minimalnie świrują ale bardziej w zakresie 600-750. A cewki od Legenda podłączyć to jest 15 minut roboty. Wiem, bo sam mam u siebie taki myk i w niczym nie ustępuje fabrycznemu rozwiązaniu. Lewe powietrze raczej nie może powodować braku mocy. Ja jeszcze jedno podejście robię z cewkami, potem wymieniam wiązkę tych kabli a potem... a potem nie mam pomysłu... I ponawiam pytanie które może być dla mnie kluczowe, czy ktoś wie jak sprawdzić, który gar nie chodzi?
Odpowiedz
#18
Żeby sprawdzić, który gar nie chodzi wystarczy odpiąć zasilanie na każdej cewce. Jak nie będzie różnicy w pracy silnika to masz odpowiedź.
Odpowiedz
#19
Też myślę, że najlepszym sposobem jest odcięcie zapłonu, ale nie jestem całkiem w temacie. Domyślam się, że już tego próbowałeś. Nie chciałbym być niegrzeczny, ale naprawdę krucho u mnie z czasem. Gdzie mogę o tym poczytać?

Chodzi mi o to, że nie dam rady dokładnie przeczytać wszystkich wątków, aby znaleźć ten temat. Pzdr.
Odpowiedz
#20
(09-19-2012, 0:16 )mati0072 napisał(a): Tak, chodzi mi o te kable niskiego napięcia co idą do cewek. Obroty mi też minimalnie świrują ale bardziej w zakresie 600-750. A cewki od Legenda podłączyć to jest 15 minut roboty. Wiem, bo sam mam u siebie taki myk i w niczym nie ustępuje fabrycznemu rozwiązaniu. Lewe powietrze raczej nie może powodować braku mocy. Ja jeszcze jedno podejście robię z cewkami, potem wymieniam wiązkę tych kabli a potem... a potem nie mam pomysłu... I ponawiam pytanie które może być dla mnie kluczowe, czy ktoś wie jak sprawdzić, który gar nie chodzi?
Oryginalne cewki od acury tl w obudowie mają dodatkowo kondensator. W jakimś celu on tam jest. Cewki od Legenda go nie mają. Domyślam się, że podłączyłeś po prostu bez trzeciego pinu od kondensatora. Ale jeśli działa... Dałeś mi tym do myślenia. Załączyłem schemat cewki TL. Chodzi o pin 3     . Dlaczego zmieniałeś cewki u siebie?
Lewe powietrze zawsze powoduje zaburzenie składu mieszanki, co czasem przekłada się na ujęcie koników. Czujniki podają złe info, komp wariuje.
P.S. Polatałem ostatnio po forach innych marek. Wątków o takich problemach sporo, ale na żaden nie ma konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości