Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TCS i automat - jest korelacja?
#11
dziękuję Kolegom za pomoc,

sprawa okazała się banalna, mechanik źle podłączył jedną z wiązek przy silniku. pozdrawiam
Odpowiedz
#12
Niestety muszę odświeżyć temat.
U mnie świeciła się kontrolka ABS i TCS, elektryk stwierdził że do wymiany jest czujnik ABS lewy tył. Po wymianie przegubów zaświeciła się również kontrolka ręcznego, płyn hamulcowy jest, klocki jeszcze są okazało się że mechanik urwał czujnik ABS przedni. Kupiłem, sprawdziłem, wymieniłem i nadal to samo ale jeździć się dało. Od czasu wymiany tego czujnika zdarzyło mi się raz podczas niedużych opadów że przy ruszaniu miga kontrolka TCS i nie można zmienić biegu z 1 - 2, zatrzymałem samochód zgasiłem silnik za chwilę odpaliłem i bez problemów pojechałem dalej. Przez dłuższy czas pomimo opadów miałem spokój aż do wczoraj. Posypało śniegiem i nie mogłem odjechać z parkingu, kilka razy hamowałem gasiłem silnik i jakoś poszło, zrobiłem kilkanaście kilometrów samochód postał około 2 h i bez problemów pojechałem, znowu postój około 1h i już pojechać nie mogłem. Tocząc się powoli do domu trzymałem wciśnięty gaz i zauważyłem że na chwilę przyspieszał, nawet 2 bieg złapał a dalej po jakiś 300m jakby nic się nie działo ruszył bez problemów.
Przycisk TCS mi nie działa ( nie wiem czy przycisk czy wciskanie po prostu nie daje efektu ). Spotkaliście się z tym żeby wilgoć miała wpływ na działanie lub nie działanie czujnika ABS ? Dodam że czujnik był sprawdzany organoleptycznie i miernikiem. HELP!
Odpowiedz
#13
zawsze zaczynając od podstaw

zresetuj błędy - mogą być uśpione ( odłącz akumulator poczekaj na rozładowanie napięcia w instalacji)

jeśli dalej będziesz miał ten objaw sprawdź nowe błędy - powinno być określone który czujnik fiksuje

SPRAWDŹ SAM czy te czujniki które posiadasz są oryginalne !! (dorabiany nie gwarantuje prawidłowej pracy - nikt nie wie jaki odstęp seryjny jest w czujniku jeśli się mylę to mnie oświećcie żaden manual ani schemat nie posiada nawet wzmianki o tym fakcie) - błędne informacje z czujnika komputer odczyta jako poślizg i będzie blokował resztę ;/

dziwne jest to że nie możesz wyłączyć sprawdź instalację od guzika do czego on jest w takim razie podpięty/odpięty

jeśli to nie mechanika (czujniki, kostka, odsłonięta instalacja) to sprawdziłbym czy po podmianie komputera tcs takie objawy występują
Odpowiedz
#14
(07-12-2012, 3:35 )Peter napisał(a): Jan czy jestes pewien, że w przypadku Legenda z 97 roku z 3 pinową kostką zadziała zworka? To jet juz OBD II tutaj potrzebny jest skaner. Poprawcie mnie jeśli sie mylę.

Prócz 3 pinowej do której potrzebny jest skaner(jak coś posiadam taki) Do diagnostyki ABS i TCS masz obok 2 pinową i ją zwierasz i liczysz błędy szybkie mrugnięcia i krótkie to kody błędów nawet jest ich opis na forum.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości