Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gumki ramion wycieraczek-jakie?
#1
Kupiłem w Hondzie bo potrzebowałem od ręki, koszt: 100pln (ale z montażem Język)

Nie znalazłem nic na rynku co, pasuje pod dedykowane ramiona wycieraczek.

czy ktoś zna firmę, która ma takie gumy dostęne?
Odpowiedz
#2
Też 2 miesiące temu szukałem ale nic nie znalazłem. Niestety zastosowali beznadziejne rozwiązanie tych wycieraczek i poza oryginałem to nie można dokupic całego pióra, a koszt w salonie to kilkaset złotych (bez komentarza).
Ja też zmieniłem samą gumkę za 100 pln i jak na razie spisuje się ok.
Odpowiedz
#3
Dokładnie tak jest - z tego co wiem nie ma zamiennika. Natomiast oryginalne gumki w ASO kosztują ok. 100 PLN, więc cena bardzo przystępna, tym bardziej, że nie wymienia się tego jakoś bardzo często.
Co do cały ramion, to jak napisał kolega pgkoci - są dosyć drogie (kojarzę, że lewe i prawe zamyka się jakoś w 1k PLN lub nieco powyżej)...
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#4
tym razem posprzątałem bez ostrzeżeń.

cena za towar-rzecz względna.

Andrzej, sęk w tym, że Honda uwielbia markować dobre produkty swoim logo, i za to każe nam dopłacać. Np uszczelniacze NOK, łożyska Koyo, etc.

Myślę, że Honda nie produkuje piór, ale ma swego poddostawce (np Bosch, Champion lub jakikolwiek inny podmiot). Więc kupujesz pióro Boscha w ASO za stówę, a rynkowo wystarczy na ten sam produkt 50pln.

Pióra zmieniam często-szczególnie zimą, zazwyczaj śladowo używam skrobaczek do szyb.
v6
Odpowiedz
#5
Chodziło Ci raczej o gumki? Bo całe pióra wycieraczek są dużo droższe.

Oczywiście masz rację - podobny przykład jest z panikami ksenonowymi - w ASO za jeden (z logo Hondy na pudełku) każą sobie zapłacić ok. 500 PLN. Tymczasem te palniki robi Osram (znam dokładny model, gdyby ktoś potrzebował) i kosztują one ok. 150-180 PLN/szt.
Przykładów można by mnożyć. Niestety są pewne części (jak wspomniane gumki do wycieraczek), które nie mają odpowiednika lub nie jest on znany/ciężko go zdobyć. Wtedy pozostaje ASO i trzeba niestety liczyć się z kosztami.
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#6
Witam serdecznie,
ja tylko raz kupiłam gumki w hondzie i stwierdziłam, że nie będe przepłacać. Na allegro można znależć gumki o odpowiedniej długości za znacznie mniejsze pieniądze.
Odpowiedz
#7
A możesz jakiś konkretny model zamiennika polecić (może być link do aukcji)?
Oprócz długości musi być chyba też ten sam kształt co by rowki pasowaly do ramion wycieraczki.
Odpowiedz
#8
(04-12-2013, 16:37 )Kyrene napisał(a): Witam serdecznie,
ja tylko raz kupiłam gumki w hondzie i stwierdziłam, że nie będe przepłacać. Na allegro można znależć gumki o odpowiedniej długości za znacznie mniejsze pieniądze.

Prosimy o podanie producenta i modelu tych gum.
Jednoczesnie zapraszam koleżankę do Działu Powitań.
Odpowiedz
#9
Honda używa standardowe pióra /gumki/ wycieraczek.
Idziecie do pierwszego z brzegu stoiska motoryzacyjnego i prosicie o odpowiednią długość/70cm i 48cm/w moim przypadku producent bodajże Motgum, potem trochę wazeliny technicznej dla lepszego poślizgu /żadnych głupich skojarzeń/. Koszt na dwa ramiona 38 pln, przed kążdym sezonem zimowym wymieniam na nowe, polecam troszkę cr-c56 na każdy przegub./ramie musi pracować/.
Stosowałem ten sam "myk" w Accordzie.
pozdrawiam.
Odpowiedz
#10
Witam!
czy ktoś ma sposób na odkręcenie tych dwóch śrubeczek które trzymają pióro wycieraczki. U mnie dosyć mocno trzymają.
Pozd.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości