Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spalanie
#1
Mam pytanie do właścicieli takich Legendów
Auto w mieście pali mi 16L PB oraz 21 L LPG . Uważam, że z deczko za dużo jak na taki motor, bo w tym mieści się spokojnie S8 360 KM.

Co sprawdzić / wymienić by spalanie się zmniejszyło. Na LPG odczuwalna jest mniej płynna praca skrzyni biegów.
Odpowiedz
#2
Jak rozumiem 16l PB lub 21 LPG? Język
Pytanie jak jeździsz, bo mój przy braku jakiegoś wciskania pali 17,5 LPG + 2l PB (80% miasto) i do tego się w sumie przyzwyczaiłem.
Do tego dochodzi jeszcze sprawa co to za miasto, bo np. stojąc non stop w korkach spalisz dużo więcej.

U mnie jak przełączę na PB i wcisnę to można w sumie obserwować jak spada wskazówka od paliwa Język
Także pewnie dobić do Twoich wyników to nie byłby problem.

Możesz podpiąć pod kompa i zobaczyć jak np. pracują u Ciebie sondy lambda.
W moim przypadku po kupnie auta jedna chodziła dość leniwie i po jej wymianie spalanie spadło ~2-3l LPG
Odpowiedz
#3
właśnie jak w innym temacie nie wiem gdzie szukać ODB II . Ponadto czuć gaz na LPG i takie niedopalone spaliny na PB . Podejrzewam, że mam jakąś nieszczelność w wydechu.
Odpowiedz
#4
Już to chyba pisałem, ale u mnie jak wyciągniesz zapalniczkę i podniesiesz gumę to od razu widać wtyczkę.
Może coś się ułamało i wpadła do środka?
Dziwne trochę, że tyle osób ma z tym problem.
Odpowiedz
#5
a odpowiadając Ci na pytanie jakie miasto. To nie jest ono duże do 100 tys mieszkańców i korki są ale małe i w większości się jedzie a nie stoi.

Cactus wtyczka jest wkomponowana w plastik czy leży luzem kabel ?? bo ja tez mam tą gumkę i widać jakiś kabel tylko nie chce go ciągnąć by czegoś nie odpiąć.
Odpowiedz
#6
Nie wiem czy to cos Ci pomoze, ale ja mam identyczne wyniki spalania jak Ty, ok. 15L PB i 18-20 L LGP po miescie Oczko Jazda rozna, czasami dynamicznie, czasami emerycko...
Semper Fi! // In JDM we trust!
Odpowiedz
#7
Lechu tam jest dookoła wtyczki dziura, ale sama wtyczka jest przymocowana na sztywno.
Jak chcesz to mogę jutro pstryknąć foto jak to u mnie wygląda.
Odpowiedz
#8
jak możesz , byłbym wdzięczny .
Odpowiedz
#9
ew. jest nad nogami pasażera 2pinowa kostka,
przez obd nic nie naprawisz, jedź do gazownika pewnie masz przeciek na listwie
ale trzeba sprawdzić na żywo
btw moja pali od 13 do 17 Pb 10-15...
Odpowiedz
#10
chodzi oto by spojrzeć na prace sond bo 16 pb to dużo a jazda była emerycka .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości