Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z chłodzeniem...
#1
Witam, jak w temacie....

Więc tak, w samochodzie siedzi nowa chłodnica ( tak przynajmniej wygląda ) a problemów jest kilka:
1. nie załącza się wentylator, na pewno jest sprawny bo po włączeniu klimy obydwa kręcą się bez problemów, z racji tego do domu dojechałem na klimie żeby nic się nie zagrzało.
2. Płyn w chłodnicy jest, ale podczas drogi zaświeciła mi się kontrolka płynu chłodniczego i komputer sygnalizuje dźwiękowo awarię, po wstawieniu do garażu zauważyłem wyciek płynu nie spod chłodnicy ale silnika. Kontrolka świeci mi się nawet na zimnym silniku. Nie wiem co mam z tym zrobić, jestem póki co przerażony i modlę się żeby to nie był pęknięty blok silnika.
3. Czy w tych silnikach ( KA9 3,5l ) wentylator nie powinien być załączony cały czas?

Czy miał ktoś takie problemy?

Pzdr
Odpowiedz
#2
Zaraz pęknięty blok. Może tylko pompa wody puściła. Co do wentylatora to sprawdź czy czujnik temperatury ma styk z wtyczką.
Odpowiedz
#3
(07-19-2012, 19:05 )jarolissimus napisał(a): Zaraz pęknięty blok. Może tylko pompa wody puściła. Co do wentylatora to sprawdź czy czujnik temperatury ma styk z wtyczką.

Oby to jakaś pierdułka...
Nie wiesz czy wentylator powinien się załączać po uruchomieniu silnika ? Mój bez klimy stoi a silnik się grzeje, po włączeniu klimy działa...
Odpowiedz
#4
Nie znam się na III genie ale myślę, że wiatrak nie powinien kręcić się cały czas. Od tego jest czujnik temperatury i od tego zacznij szukanie przyczyny braku działania. Odepnij wtyczkę z czujnika włącz zapłon bez uruchamiania silnika i zewrzyj wtyczkę. Jak wiatrak ruszy to albo brak styku albo czujnik do wymiany.
Odpowiedz
#5
(07-20-2012, 2:03 )jarolissimus napisał(a): Nie znam się na III genie ale myślę, że wiatrak nie powinien kręcić się cały czas. Od tego jest czujnik temperatury i od tego zacznij szukanie przyczyny braku działania. Odepnij wtyczkę z czujnika włącz zapłon bez uruchamiania silnika i zewrzyj wtyczkę. Jak wiatrak ruszy to albo brak styku albo czujnik do wymiany.

Też się nie znam, dlatego zostawiłem to fachowcom. Znaleźli mały wyciek z ( nowej ) chłodnicy u góry na łączeniu z wężem więc albo wąż przecieka albo jest pęknięty plastik na którym się zaciska wąż. Jakaś sierota to montowała i układ może być zapowietrzony. Werdykt jutro
Odpowiedz
#6
Wiatrak nie załącza się od razu po odpaleniu. Dopiero jak silnik się rozgrzeje.
Odpowiedz
#7
(07-20-2012, 6:50 )cactus napisał(a): Wiatrak nie załącza się od razu po odpaleniu. Dopiero jak silnik się rozgrzeje.

OK, jakaś sierota nie odpowietrzyła układu. Odpowietrzono, zalano płynem chłodniczym i... wiatrak załącza się a kontrolka dalej świeci. Może być trzaśnięty jakiś czujnik ale w warsztacie nie mogli go zlokalizować, ile jest czujników i gdzie ich szukać?
Odpowiedz
#8
No dobra, chłodnica okazała się śmietnikiem, nawet się nie zastanawiałem i wymieniłem... i tu ku mojemu wk...wieniu kontrolka świeci się w dalszym ciągu ( teraz wymienię czujniki ) i powstał nowy problem. Zaraz po wymianie chłodnicy i płynu zrobiłem jazdę próbną i po rozgrzaniu silnika jak stanąłem na światłach poczułem słodkawy zapach który przypomina odparowany płyn chłodniczy, zrobiłem traskę do zakopca i z powrotem, podczas jazdy z włączonym nawiewem nic nie czuć jak się tylko zatrzymam to aż w nos szczypie, obserwowałem poziom płynu w chłodnicy i zbiorniczku - nie ubywa albo ubywa baaardzo mało.
Zagadka nr. 1
Czy możliwe że po wymianie chłodnicy i płynu coś się rozszczelniło albo padła nagrzewnica?

Zagadka nr. 2
Świeci się cały czas kontrolka temp. płynu chłodniczego a sam wskaźnik temperatury nie dochodzi nawet do połowy i na tym się jego wskazywanie kończy nawet w korkach , za cholerę nie wiem co to może być. Czujnik ? Termostat?
P.S zagadka nr 2 występowała przed wystąpieniem zagadki nr 1


z góry dzięki za podpowiedzi...
Odpowiedz
#9
Ad. Zagadka nr. 2 - po wymianie czujnika temperatury nastąpiła niewielka zmiana, wskazówka pokazuje już wzrost temperatury czyli powinna działać prawidłowo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości