Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pukanie zawieszenia
#11
tak niestety jest w większości warsztatów, byłem w trzech i wszyscy dawali sobie rękę uciąć że to przeguby. Może lepiej było wykonać egzekucję żeby więcej nie podnosili ciśnienia właścicielom czterech kółek, ale nie miałem akurat przy sobie piły łańcuchowej.
Zdziwienie na ich twarzy po tym jak mówiłem że przeguby wymienione i 2 razy sprawdzane mówiło samo za siebie.
Szukam dalej, sam się niestety na tym nie znam .
Odpowiedz
#12
Jeszcze jedna rzecz, która potrafi byc pomijana... klapa silnika -może gumki sie opuściły (trzeba podciągnąc do góry) i na wybujach słychać pukanie.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#13
u mnie pukało, trzaskało i czasem dzwoniło. to co wykonywali moim zdaniem fachowcy wyglądało m/w tak - każde koło osobno w górę + 3 osoby. 1 siedzi w kanale i patrzy co się dzieje, 2 rusza kołem we wszystkie strony, 3 w kabinie trzyma kierę
w ten sposób sporządzili mi litanię ok.10 elementów do wymiany/regeneracji podczas gdy SKP maksymalnie 3.
wczesniej przy 200km/h auta nie można było utrzymać na 1 pasie, teraz powyżej 170 trzyma się lepiej niż przy 120 - tyle z moich odczuć.
Odpowiedz
#14
Winne okazały się końcówki drążków, dopiero po demontażu można było zobaczyć jaki luz miały.
Odpowiedz
#15
Witam. Żeby nie zakładać nowego tematu piszę tutaj. Chcę sie zabrać za zawieszenie w moim Legendzie tylko tak naprawdę nie wiem od czego zacząćNiezdecydowany Mam do wymiany tuleje przednie i zewnetrzne w przednich dolnych wahaczach, tuleje na drążkach reakcyjnych z tyłu oraz wahacz tylny prawy dolny(dokladnie sworzeń). Wszystkie tuleje znalazłem na tej stronie:
http://tedgum.pl/katalog/index.php?cPath...b3a078a3f9
do przednich wahaczy(sprzedawca pisał ze "powinny pasować" a dla pewności podał wymiary:
00274814 - 12x63/42,3x43 - przednia,
00274811 - 12x50/44,3x40 - zewnętrzna) oraz
http://tedgum.pl/katalog/index.php?cPath...b3a078a3f9
do drążków tylnych. Czy ktoś zamawiał już z tej strony tuleje ?
Czy sworzeń wahacza występuje osobno i czy może pasuje z innego modelu Hondy, np Accorda ? I ostatnie pytanie czy jest jakis sposób na śruby zbieżności z tyłu bo w serwisie krzyczą 300zł z nakrętkami i podkładkami ?Niezdecydowany
Odpowiedz
#16
jesli chcesz dluzej jezdzic legendem kup oem a nie zamienniki
Odpowiedz
#17
Tak sie sklada ze dzwonilem do serwisu i powiedzieli mi ze tuleje tył wystepuja razem z drązkami.
Odpowiedz
#18
(06-26-2014, 6:02 )Bobas napisał(a): Tak sie sklada ze dzwonilem do serwisu i powiedzieli mi ze tuleje tył wystepuja razem z drązkami.
Czy ktoś zastosował z Was te 2 tuleje z Tedgum  w wahaczu dolnym przednim ?
Odpowiedz
#19
(12-20-2017, 6:57 )termoba77 napisał(a):
(06-26-2014, 6:02 )Bobas napisał(a): Tak sie sklada ze dzwonilem do serwisu i powiedzieli mi ze tuleje tył wystepuja razem z drązkami.
Czy ktoś zastosował z Was te 2 tuleje z Tedgum  w wahaczu dolnym przednim ?

Czy tuleja nieprzykrecana przednia w wahaczu dolnym jest tuleja plywajaca? Powinna mieć luz czy nie ?
Odpowiedz
#20
W jakim sensie plywajaca tuleja w zawieszeniu? Jesli jest gumowa to wiadomo,ze sie poddaje zgodnie ze sztywnoscia uzytego materialu, ale jak sobie wyobrazasz plywajaca tuleje w zawieszeniu, w sensie ze katy zawieszenia tez sa plywajace?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości