Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mrugająca kontrolka D4 i problem ze skrzynią
#1
Pojawił się kolejny problem w mojej Acurze. Mianowicie już drugi raz mi się zdarzyło że zaczęło mrugać oznaczenie na jakiej pozycji jedziemy. Mruga D4, nawet jeśli zrzucę na inną pozycje to D4 dalej mruga na zielono. Po zgaszeniu samochodu i ponownym zapaleniu już tego nie ma. Ale zaczęło mnie to niepokoić.
Podejrzewam że ma to związek ze skrzynią. Zbieram się do wymiany oleju. Główny powód to szarpanie przy zmianach i zmiany na wysokich obrotach. Nawet jak ruszam bardzo delikatnie to zmiana następuje ok. 2500 obr. Mam nadzieje że wymiana oleju pomoże...
Żyj tak, by po Twojej śmierci wszyscy się nudzili...
Odpowiedz
#2
Jak mruga, to sprawdzic kody bledow i sie dowiesz o co kaman Oczko
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#3
u mnie takie obiawy zniknely jak vss wymienilem
Odpowiedz
#4
ok a ma ktoś może na zbyciu taki czujnik vss?
Żyj tak, by po Twojej śmierci wszyscy się nudzili...
Odpowiedz
#5
ale glowy nie daje czy to jest to ,
u mnie prdkosciomierz wariowal i zmienial dziwnie biegi w stosunku do predkosci ,czasem lekko szarpal i d4 jak u ciebie , czasem check engine,
vss z ebayu urzywany za grosze , olej tez zmienialem tak raczej dla pewnosci bo nie zaszkodzi ,
pozdr.
Odpowiedz
#6
Olej w automacie to podstawa! a ilość oleju jest ok? i nie ma co kupować czujnika bez wcześniejszego odczytania błędów. Ogólnie jeżeli jest problem z VSS to pojawia się sporo objawów i na forum chyba było już trochę na jego temat.
Odpowiedz
#7
Poziom oleju jest git. Więc raczej wymiana wchodzi w grę.
A jak się odczytuje te błędy?
Żyj tak, by po Twojej śmierci wszyscy się nudzili...
Odpowiedz
#8
U mnie D4 miga 8 razy po zmostkowaniu kostki serwisowej. Ktoś wie może co oznacza ten błąd? Ogółem Honda rusza z D4, nie przerzuca biegów od 1 tylko rusza z 4... (Automat)
Odpowiedz
#9
[Obrazek: 9jo3ruygifweliv7slr_thumb.jpg]
[Obrazek: wvrpcha1flksqadb6u16_thumb.jpg]
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#10
Dzięki za skany, mam też książkę do Hondy po angielsku, ale jej ogarnięcie nie jest takie proste Duży uśmiech jeśli ktoś ma dalsze sugestie i rady to chętnie wysłucham Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości