Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żółta kontrolka SRS
#11
Według mnie tak właśnie to działa, czyli nie jest to oznaką niesprawnego układu. Jak dobrze pamiętam OPDS był montowany dopiero po lifcie w III gen.

Udało mi się znaleźć trochę o tym w instrukcji Acury RL:
https://techinfo.honda.com/rjanisis/pubs...00040A.pdf (strona 8)

Dopiero czerwona kontrolka SRS sygnalizuje awarię układu.
Odpowiedz
#12
A czy przypadkiem nie jest tak, że kontrolka żółta side airbag wskazuje na awarię jednego z czujników a przy grubszej awarii dopiero czerwoną SRS? Miałem tak z czujnikiem ABS, uszkodzony był lewy tył, świeciła się żółta kontrolka ABS. Przy wymianie przegubów uszkodzili mi przedni czujnik ABS i wtedy komputer pokazał już czerwony wykrzyknik. Ja mam tak, że jak pasażer usiądzie to kontrolka side airbag co chwilę się zaświeca i gaśnie, niezależnie od ilości tkanki tłuszczowej i fantazji akrobatycznych pasażera czy też pozycji fotela. Z tąd wniosek że coś tam musi być uszkodzone.
Odpowiedz
#13
Z tego co ja wiem, to akurat przy kontrolce "Side Airbag" nie jest tak jak piszesz, czyli że wskazuje na awarię układu.
Zresztą jest to opisane w instrukcji, którą podałem w linku.

Poza tym, jeśli miałoby wskazywać awarię, to by nie zapalała się i gasiła, tylko świeciła cały czas, zgadza się? Uśmiech

Może masz po prostu uszkodzone jakieś styki, które dają błędny odczyt do czujnika OPDS?
W każdym razie, moim zdaniem ta kontrolka nie sygnalizuje awarii, co nie zmienia faktu, że nie powinna zapalać się co chwilę, a tylko w sytuacjach opisanych w instrukcji Uśmiech
Odpowiedz
#14
(08-28-2012, 21:09 )matti5d napisał(a): Kontrolka nie powinna się zapalać w czasie jazdy i nieważne jakie cuda wyprawia pasażer Oczko


Mati, to nie tak... Auta posiadające poduszki boczne i wyposażone w ten system wykrywają nieprawidłową pozycję pasażera w fotelu i automatycznie wyłaczają system odpalenia w razie bocznego uderzenia, kiedy to napełnienie poduszki bocznej mogłoby być dla pasażera niebezpieczne - np. jego pochylona głowa znalazła się na lini napełnienia poduszki. I właśnie wtedy ten stan jest sygnalizowany zaświeceniem, a raczej migotaniem kontrolki. Jak jeźdżę accordem z tą opcją i mam plecak na fotelu pasażera to często ta kontrolka sie załącza - plecak np. na zakrętach się przechyla.
Jeżeli natomiast ta kontrolka zapala się gdy nie ma nikogo na fotelu, wtedy mamy uszkodzony czujnik umiejscowiony w siedzisku.
Odpowiedz
#15
(02-04-2013, 20:26 )paola napisał(a):
(08-28-2012, 21:09 )matti5d napisał(a): Kontrolka nie powinna się zapalać w czasie jazdy i nieważne jakie cuda wyprawia pasażer Oczko


Mati, to nie tak... Auta posiadające poduszki boczne i wyposażone w ten system wykrywają nieprawidłową pozycję pasażera w fotelu i automatycznie wyłaczają system odpalenia w razie bocznego uderzenia, kiedy to napełnienie poduszki bocznej mogłoby być dla pasażera niebezpieczne - np. jego pochylona głowa znalazła się na lini napełnienia poduszki. I właśnie wtedy ten stan jest sygnalizowany zaświeceniem, a raczej migotaniem kontrolki. Jak jeźdżę accordem z tą opcją i mam plecak na fotelu pasażera to często ta kontrolka sie załącza - plecak np. na zakrętach się przechyla.
Jeżeli natomiast ta kontrolka zapala się gdy nie ma nikogo na fotelu, wtedy mamy uszkodzony czujnik umiejscowiony w siedzisku.

...i to jest wyczerpująca odp. Uśmiech
a w razie wątpliwości proponował bym się "podpiąć pod kompa"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości