Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przekładka automatu na manual
#11
No to jak odpoczniesz to dokręczisz! Oczko BTW: Gratki za checi a przede wszystkim za wiedze i umiejetnosci.
Odpowiedz
#12
O jakim wałku piszesz ?
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#13
W sumie o półosi.

Panowie, legend Jeździ! Bym powiedział nawet że rwie asfalt Duży uśmiech Jeszcze tylko kosmetyka Oczko
Odpowiedz
#14
Chłopak wywalił automata - wrzucił manuala - jak by letnie na zimówki zmieniał Szczęśliwy
Odpowiedz
#15
Cała przekładka skrzyni obyła się bez problemów technicznych. Zeszło się troszkę bo robiłem to całkowicie sam, a było ciasno i niewygodnie :/
Co było potrzebne: skrzynia, zamach (ze śrubkami bo do manualnej są dłuższe), oczywiście kompletne sprzęgło, pedał sprzęgła, wysprzęglik i pompka, lewarek z drążkiem (warto mieć wieszaczek do lewarka).
Całe mocowanie skrzyni jest identyczne, wszystkie poduchy i prawie wszystkie śrubki od automatu pasują. Rozrusznik ten sam, ale tu muszą iść krótsze śruby. Czujnik prędkości, na pierwszy rzut oka identyczny, ale trochę krótszy i delikatnie przesunięte mocowanie. Na upartego da radę go przerobić.
W sumie cała skrzynia to jak część wymienna Uśmiech wykręcamy i wkręcamy. Tunelu też nie trzeba przerabiać, choć można troszkę przyciąć. Ale będzie trzeba wywiercić chyba 6 dziurek na śrubki by ładnie przymocować izolację przy lewarku.
Co do elektryki: to jeszcze się nie bawiłem, na razie nie świecą mi się światłą wstecznego, odpalam i jeżdżę na trybie Parking Uśmiech Bo ECU nie zmieniane. Mogę niby podłączyć kabelki do czujnika biegu wstecznego i neutralnego w skrzyni, ale musiałbym chyba jeszcze na stałe ustawić tryb Drive. Nie wiem jeszcze co z tempomatem, który na razie potrzebny nie jest i o tym będę myślał jak będę się bardzo nudził.
Odpowiedz
#16
Kurde Kaczor jakbym wiedział, ze Ty w 2 dni robisz konwersje automat/manual, to bym Cie do garazu zaprosił i 3 go dnia bysmy jeszcze machneli Navi JDM Szczęśliwy Oczko
Odpowiedz
#17
ale ja w kabelkach nie lubię się bawić, od roku nie mogę dojść czemu mi elektryka lewej strony szyb nie chodzi :cry:

Z własnej głupoty, pośpiechu, uszkodziłem jeden łącznik stabilizatora. Nowy znaleźli mi za 170zł! zamiennik na który trzeba troszkę, tzn tydzień może dwa poczekać ma kosztować około 100zł. Taka mała pierdoła a tak boli :/
Odpowiedz
#18
Troszkę już na manualnej się pojeździło, ze względu na to że ostatnio to jedyny samochód w domu to więcej legenda niż ja Oczko Zrobione na tej skrzyni już ponad 3tys km i do tej pory nie mogę się przyzwyczaić. Skrzynia manualne do legendy chyba po prostu nie pasuje, może i jest frajda, ale sprawny automat też dawał jej sporo Uśmiech
Niestety czeka mnie remont skrzyni (łożyska). Ale z tym do zimy poczekamy i na spokojnie mam nadzieję że w garażu się to zrobi. Ciężko wchodzi i wychodzi 5 bieg, jakm się człowiek zapomni i chce ją wyrzucić przy 30km/h to tragedia. Na postoju jak mi tata wrzucił piątkę, to trzeba było z niej ruszyć i dopiero przy ~80km/h wyskoczyła. Zobaczymy czy wymiana oleju na właściwy pomoże, bo jest jakiś gęściutki a powinien być 10W40.
Najbardziej co mnie cieszy po przekładce to spalanie. Średnią na automacie miałem około 19,5 LPG Z moich tankowań czyli może z 1000km wyszło 13,67. Na trasie można zejść poniżej 12, z katowic do łodzi, nie przekraczając 180km/h nie przekroczyło 15l
Odpowiedz
#19
Ło byłes w Łodzi i nie zajrzałeś? Oczko
Odpowiedz
#20
Strach do Łodzi się wybrać bo Peter jak się nie zameldujesz potraktuje to jako zniewagę. Szczęśliwy
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości