Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozmiar zimówek
#11
Ja uważam że najlepiej gdy auto ma koła w rozmiarze zalecanym przez producenta( mam na myśli wysokość i szerokość)można kombinować z felgami wedle upodobania . Producent dobrał to optymalnie tak więc jak mamy większe-wyższe auto traci na mocy jak za szerokie lub za wąski to śmiesznie wygląda , jak mniejsze to auto zrywniejsze ale skacze na dołach w różnych samochodach ten temat przerabiałem .Na zimę polecam przede wszystkim nie zakładać starych markowych używek bo w tej samej cenie można kupić ze średniej półki nowe zimówki w starych guma jest twarda i zachowują się jak letnie .Jeżeli ktoś już musi kombinować to na zimę tylko wysokość oryginał a szerokość oczywiście węższe mają po prostu lepszą przyczepność czy przy ruszaniu czy przy hamowaniu. Oczko
Odpowiedz
#12
koledzy - dzięki za opinie i podpowiedzi - jako że mam 195/65/15 Dunlop Wintersport 3D praktycznie po jednym sezonie to przetestuję i zdam relację Uśmiech ale na początku będę ostrożniej jeździł - podejrzewam że zejście z 225/40/18 na coś takiego bedzie delikatnym (albo i niedelikatnym...) szokiem Oczko
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#13
sam jestem ciekaw jakie będą Twoje wrażenie z tego rozmiaru :mrgreen:

nie myślałeś nad zimówkami 18'? Oczko
v6
Odpowiedz
#14
Ja jezdze na 195/55 r16 juz od dwoch lat i nie narzekam. W tym roku tez bede jezdzil na takich...
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości