Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomocy olej w chłodnicy
#1
Witam wszystkich forumowiczów

Mam taki problem że jakimś cudem dostał mi się olej z silnika do chłodnicy;( pomóżcie od czego zacząć.

Czyli tak dwa dni temu sprawdzałem olej było ok dziś wsiadłem rano hondzia się rozgrzała a ogrzewanie nie grzało po sprawdzeniu płynu w chłodnicy doznałem szoku mianowicie zamiast płynu kawa z mlekiem,po wyciągnięciu miarki brak oleju dolałem 1L i ok 3setek olej się pojawił na miarce w miarę krystaliczny nie zabrudzony odpaliłem na chwilkę włożyłem miarkę i ponownie na miarce brak oleju a zaczęło przybywać w chłodnicy. Kurcze co to może być uszczelka pompa wody czy co???? proszę o pomoc.

Aha rozrząd był wymieniany z pompą wody przy 278 tyś a ma teraz przelotu 308tyś
pozdrawiam Przemek
Odpowiedz
#2
Niestety wygląda na padniętą uszczelkę pod jedną z głowic Smutny

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#3
Dzięki za szybką odpowiedźUśmiech
tak myślałem a nie orientujesz sie tak mniej więcej jaki koszt jest takiej naprawy to znaczy uszczelki w jakiej cenie ? i pewnie tylko serwis?
Odpowiedz
#4
witam. jak wymieniałem uszczelki pod głowicami w ka7 to jeździłem i szukałem kto to zrobi ceny były różne od 2500zł do 4500zł SZOK nie daj się nabić na takie ceny!!! ale znalazłem mechanika który zrobił to za 1200zł (oczywiście z planowaniem głowic) robocizna a uszczelki nie pamiętam ile kosztowały. może znajdziesz kogoś najlepiej zaufanego kto zrobi to jeszcze taniej. pozdrawiam
Odpowiedz
#5
(10-16-2012, 19:30 )limak33 napisał(a): witam. jak wymieniałem uszczelki pod głowicami w ka7 to jeździłem i szukałem kto to zrobi ceny były różne od 2500zł do 4500zł SZOK nie daj się nabić na takie ceny!!! ale znalazłem mechanika który zrobił to za 1200zł (oczywiście z planowaniem głowic) robocizna a uszczelki nie pamiętam ile kosztowały. może znajdziesz kogoś najlepiej zaufanego kto zrobi to jeszcze taniej. pozdrawiam

Witam
Mam kolegę który by mi się tym zajął tylko teraz jeździ tirem i mało czasu ma ale ja poczekam bo żaden "paprok" nie będzie mi tykał mojej perełkiOczko
chodziło mi bardziej o koszt uszczelek bo robocizna to wiadomo zależy kto gdzie itd
Odpowiedz
#6
Hej,
Jeśli chodzi o uszczelki, zajrzyj do Inercars, lub tutaj: http://www.iparts.pl/auto-czesci/uszczel...00374.html
Może gdzieś indziej znajdziesz jeszcze taniej
Nie wiem ile robocizny, ale IMO z planowaniem powinno wyjść około 1000. Gdybym miał zapłacić 2000 to bym silnik wymienił...
Odpowiedz
#7
Dostępna tylko Ajusa !
Badziewie , poszukaj czegoś klasy Reinz, Goetz .
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#8
Witam ponownie

Moja perełka rozebrana i powstaje problem bo uszczelki wiadomo jak to po 308 tyś przebiegu ale nie widać żeby była to wina uszczelki;( czy coś innego by mogło spowodować że olej znalazł się w chłodnicy?

pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Sprawdź czy nie siadły tuleje cylindrów - wtedy żadna uszczelka nie uszczelni silnika - ja tak miałem i dlatego właśnie wkładają do mojego auta nowy silnik. Objawy dokładnie takie same jak u Ciebie - najpierw ubywało po trochu płynu chłodniczego...co przeoczyłem parę razy aż się silnik zagotował a za ostatnim razem praktycznie cały olej z silnika przemieścił się przez chłodnicę do zbiorniczka wyrównawczego i na zewnątrz silnika w postaci majonezu. Oryginalnie montowane uszczelki zamiast metalowe są po prostu (chyba) papierowe i puszczają całą powierzchnią - moje wypalone nie były a jakby sparciałe, za to tuleje cylindrów obniżyły się o jakieś 2-3 mm w stosunku do powierzchni bloku.
Profilaktycznie w nowym starym silniku wymieniłem wszystkie uszczelnienia na górze i na dole jak już motor był wyjęty.
Do wymiany będziesz miał minimum obie uszczelki pod głowicami, dwie uszczelki kolektora ssącego i prawdopodobnie wydechu, uszczelki pokrywy zaworów i może parę innych dupereli. Radzę od razu zrobić uszczelniacz wału od strony skrzyni i uszczelniacze wałków rozrządu.
Auto odbieram po 5 miesięcznym postoju w warsztacie...Uśmiech Uśmiech
Powodzenia z Twoim problemem - pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości