Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składany kluczyk "scyzoryk" - jak zrobić
#1
W modelu KB2 kluczyk jest w postaci składanej, tzw. scyzoryka. Jest to bardzo fajne i wygodne. Niestety w KB1 mamy jeszcze tradycyjny kluczyk, który po włożeniu do kieszeni potrafi ukłuć w udo. ;-) Opatentowałem sposób jak przerobić go na scyzoryk. Poniżej opisałem sposób oraz wrzuciłem dwa zdjęcia jak teraz wygląda mój kluczyk. Używam go już od prawie miesiąca i jestem zadowolony. Cała operacja nie jest zbyt kosztowna i moim zdaniem warta wykonania.

1. Kupujemy obudowę kluczyka (na trzy przyciski, zamiennik kluczyka B-06)), np. tutaj: http://www.kluczyki.otwarte24.pl
Ja wybrałem tę obudowę http://www.kluczyki.otwarte24.pl/123,HON...CZYKA-B-06 ponieważ ze wszystkich oferowanych jest moim zdaniem najładniejsza i najbardziej elegancka.

2. Gdy już mamy nową obudowę to najpierw proponuję wybrać się do dobrego ślusarza aby dorobił nasz kluczyk. Zwykle robi to się już komputerowo. Usługa taka kosztuje (w zależności od miasta i zakładu) od 40 do nawet 100 PLN.

3. Następnie rozbieramy dotychczasowy kluczyk i wyjmujemy z niego moduł sterujący (polecam przełożyć sobie do niego przyciski, które dostaniemy z nową obudową, ponieważ stare macie na pewno wytarte) oraz transponder (taka malutka szklana rurka ukryta pod białą klapką). Przekładamy to wszystko do obudowy nowego kluczyka. Transponder musimy umieścić jak najbliżej grota (to bardzo ważne, inaczej immobiliser w aucie nie wykryje kluczyka) - polecam go przykleić za jeden koniec np. na klej silikonowy lub coś podobnego (w podobny sposób był on zamocowany w starym kluczyku). Gdy już wszystko mamy włożone to skręcamy nowy kluczyk. Wcześniej polecam od razu wymienić baterię na nową, żeby potem go nie otwierać oraz podregulować wedle uznania naciąg sprężyny, która otwiera scyzoryk. Zanim nakleimy na otwór po śrubie naklejkę maskującą z logiem "H" proponuję sprawdzić w aucie czy wszytko jest OK (czy komputer pokładowy "widzi" kluczyk oraz czy auto odpala - jeśli nie to znaczy, że umieściliśmy transponder zbyt daleko grota kluczyka). Na koniec, gdy już sprawdziliśmy, że działa, dokręcamy kluczyk i aplikujemy naklejkę maskującą na otwór po śrubie. I już - cieszymy się z posiadania nowego kluczyka! :-)

Mój wygląda tak jak na obrazkach w załączniku:

           

Przywieszka "Hello Kitty" nie jest dołączana w zestawie z obudową. ;-)
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#2
Super patent, gratuluje pomyslowosci. Faktycznie troche wstyd by w samochodzie tej klasy dawali tak nieestetyczny oryginalny kluczyk.
Odpowiedz
#3
Hello Kitty???
Odpowiedz
#4
bardzo fajna sprawa!

tutek dołączony do listy spraw względem KB.
v6
Odpowiedz
#5
(10-18-2012, 16:20 )supertzar napisał(a): Hello Kitty???

Prowokacja Oczko
Odpowiedz
#6
(10-18-2012, 20:31 )kowal napisał(a):
(10-18-2012, 16:20 )supertzar napisał(a): Hello Kitty???

Prowokacja Oczko

A jak! Język A tak poważnie to córeczka bardzo lubi tę przywieszke. :-)

Cieszę się, że mój patent się spodobał. Myślę, że wart zainwestowania bo budżet nieduży a wygoda spora. No i +10 do lansu od razu. ;-)
Pewnie do innych Legendów też dałoby się tak zrobić, pod warunkiem, że mają rozbieralny oryginalny kluczyk (z tego zatopionego też da się wyciągnąć transponder ale szkoda go niszczyć) i podobny układ przycisków.

Niebawem jak będę miał chwilkę czasu to opiszę kolejny patent, który zrobiłem w swojej KB1. Stay tuned! ;-)
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#7
istotna kwestia, o której nie powiedziałeś, jakiej jakości wykonania jest ów obudowa?

Ze zdjęć...troszkę myszką trąci. (nie, nie przyczepiam się Uśmiech )
v6
Odpowiedz
#8
Obudowa jest wykonana całkiem solidnie i plastik jest dobrej jakości (mówię oczywiście o tej, którą sam kupiłem - nie wiem jak inne). Nie jest to oczywiście oryginał ale nie jest to również tania chińszczyzna. Sprzedawca twierdził, że sprzedał już sporo obudów tego producenta i nie miał żadnych reklamacji. W realu prezentuje się lepiej niż na zdjęciach.
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#9
oglądjać kluczyk z Accorda CW mam wrażenie, że można go zadpatować do Legenda, naturalnie surówkę klucza trzeba znaleźć.

Ahaman do tablicy Oczko
v6
Odpowiedz
#10
Rozkład przycisków jest trochę inny w Akordeonie i wydaje mi się, że "wsad" z kluczyka od Legenda nie będzie pasować. Poza tym taka oryginalna obudowa kluczyka od Accorda będzie dużo więcej kosztować w porównaniu do tej, której ja użyłem. A jeśli zdecydujemy się już pchać w koszty rzędu kilkuset złotych (tyle kosztuje obudowa w ASO, na rynku wtórnym raczej ciężko będzie kupić samą obudowę) to już lepiej zainwestować w oryginalną obudowę z KB2. :-)

Ja używam mojego kluczyka już drugi miesiąc i wszystko jest OK, nic się nie popsuło, nie złamało, nie ma luzów. Także nadal polecam, szczególnie biorąc pod uwagę niewielką cenę tej obudowy.
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości