Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cewki i sondy
#11
Temat się skasztanił i szedł na spalanie Język U mnie min w trasie 12.4LPG, w mieście 14,5, max trasa 15.6 miasto 17.2
Odpowiedz
#12
No to z innej beczki. Może za wysokie spalanie odpowiedzialny jest kompresor klimy lub inne przycierające się łożysko?
Odpowiedz
#13
Za wysokie spalanie odpowiedzialne mogą być:
-blokujące hamulce
-żle ustawiony rozrząd
-żle ustawiony zapłon
-żle dobrane świece
-wadliwie działający termostat
-zbyt niskie ciśnienie sprężania
-nieprawidłowy luz zaworowy
-zbyt niskie ciśnienie w ogumieniu
-nieprawidłowy układ wydechowy (złe przekroje rur lub pozatykane tłumiki ,nieszczelności przed sondą)
-bardzo ciężka noga kierowcy
itp itd

Przycyn może być dużo życzę cierpliwości w sprawdzaniu
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#14
Hmm, nie wiem od czego zacząć i jak szukać. PB też mi wciąga dużo, więc problem nie leży chyba w instalacji gazowej.
Wczoraj przy 1° nie odpalał rewelacyjnie, problem z załapaniem.
Odpowiedz
#15
Wygląda to zbyt dużą dawkę paliwa.
Problem może być z czujnikiem temperatury podającym sygnał na komputer ale to są tylko moje domysły a korespondencyjnie niewiele mogę Ci pomóc. Spróbój zczytać kody błędów.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#16
Właśnie jeśli chodzi o zczytanie błędów to tutaj mam pytanie - ostatni post, na które nikt nie odpowiedział. Smutny
http://honda-legend.pl/Temat-ka9-gdzie-obd--1004
Odpowiedz
#17
możesz nie mieć OBD, przeważnie jest pod popielniczką, jeśli go tam nie ma to poszukaj jeszcze przy kolumnie kierownicy. Ja nie znalazłem u siebie, ale mam 2 gniazda 2 i 3 pinowe pod schowkiem od strony pasażera. 2- pinowe jest od ABS-u a 3 pinowe to najprawdopodobniej do silnika - problem w tym że trzeba mieć przejściówkę, która chyba jest dostępna tylko w Hondzie
Odpowiedz
#18
Moj KA9 3,5 Spala tyle ile wleje Uśmiech (spodziewałem się więcej)
Benzyna:
trasa - 13-16 l/100km
miasto - 15-18 l/100km
LPG:
trasa - 15-18 l/100km
miasto - 17-24 l/100km

(10-31-2012, 21:46 )supertzar napisał(a): możesz nie mieć OBD, przeważnie jest pod popielniczką, jeśli go tam nie ma to poszukaj jeszcze przy kolumnie kierownicy. Ja nie znalazłem u siebie, ale mam 2 gniazda 2 i 3 pinowe pod schowkiem od strony pasażera. 2- pinowe jest od ABS-u a 3 pinowe to najprawdopodobniej do silnika - problem w tym że trzeba mieć przejściówkę, która chyba jest dostępna tylko w Hondzie

Posiadam tą 3 i 5 pinową przejściówkę i tester CarmanScan a 2 pinową robisz zworkę i odczytujesz błędy ABS i TCS
Odpowiedz
#19
(11-22-2012, 18:36 )ManiacHST napisał(a): Moj KA9 3,5 Spala tyle ile wleje Uśmiech (spodziewałem się więcej)
Benzyna:
trasa - 13-16 l/100km
miasto - 15-18 l/100km
LPG:
trasa - 15-18 l/100km
miasto - 17-24 l/100km


to moja pali prawie tak samo Uśmiech

Posiadam tą 3 i 5 pinową przejściówkę i tester CarmanScan a 2 pinową robisz zworkę i odczytujesz błędy ABS i TCS

ze zworką sobie poradzę, nie mam tylko przejściówki i testera więc jak będę w pobliżu.... Uśmiech

Wiem już jak sprawdzić w jakim stanie są moje sondy lambda, pytanie tylko czy ktoś już wymieniał ? Jakieś sprawdzone firmy? konkretny numer części? należy wymieniać obydwie czy tylko tą walniętą.
Kto pyta nie błądzi Uśmiech
Odpowiedz
#20
Tylko walniętą, ja do swojego kupiłem 2 używki za 50zł szt. walniętą miałem jedną ale na zapas wziąłem 2 i dwie sprawne. Co do sprawdzenia sond masz już na forum filmik, który to zrobiłem specjalnie dla forum.
http://www.youtube.com/watch?v=gzzYvI64Yyc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości