Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cewki i sondy
#21
ManiacHST, możesz napisać gdzie się podpiołeś ?? i w jaki sposób tym miernikiem.
Odpowiedz
#22
(12-29-2012, 21:56 )Lechu napisał(a): ManiacHST, możesz napisać gdzie się podpiołeś ?? i w jaki sposób tym miernikiem.

masz kostki 4 pinowe jedna po lewej druga po prawej stronie silnika, namierz sondy i po kablu do kostki. Biały przewód od sondy to przewód sygnałowy.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#23
(11-22-2012, 18:36 )ManiacHST napisał(a): Moj KA9 3,5 Spala tyle ile wleje Uśmiech (spodziewałem się więcej)
Benzyna:
trasa - 13-16 l/100km
miasto - 15-18 l/100km
LPG:
trasa - 15-18 l/100km
miasto - 17-24 l/100km

(10-31-2012, 21:46 )supertzar napisał(a): możesz nie mieć OBD, przeważnie jest pod popielniczką, jeśli go tam nie ma to poszukaj jeszcze przy kolumnie kierownicy. Ja nie znalazłem u siebie, ale mam 2 gniazda 2 i 3 pinowe pod schowkiem od strony pasażera. 2- pinowe jest od ABS-u a 3 pinowe to najprawdopodobniej do silnika - problem w tym że trzeba mieć przejściówkę, która chyba jest dostępna tylko w Hondzie

Posiadam tą 3 i 5 pinową przejściówkę i tester CarmanScan a 2 pinową robisz zworkę i odczytujesz błędy ABS i TCS

witam ,
po wymianie sond spadlo spalanie ?
Odpowiedz
#24
(12-31-2012, 19:42 )Elvis napisał(a): witam ,
po wymianie sond spadlo spalanie ?
Nie wiem Uśmiech Pewnie gdyby tak zacząć jeździć na emeryta zauważyłbym różnice ale jeżdżąc tak jak jeżdżę norma ponad 20l. Więc to czy wymiana sond pomogła jest trudne do określenia.
ps. Nie po to kupuje się 3,5l by szukać oszczędności, gdybym chciał ekonomi zostałbym przy Civicu\.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#25
tez mam 3.5 MT , na trasie po polsce naprawde sprawnie na odcinku 300 km ~8.2L/100km Legend i ~7,6L/100 Accord 2.0 CG4 czasowo to samo , ale juz na Autostradzie roznica jest wieksza nawet o 2 l/100km
Odpowiedz
#26
U mnie zachowanie sond jest takie.

Jedna i druga stała na 1,09 V przez dłuższą chwilę, po przygazówce zakres wskazania był jak na filmiku od 0,13 do 1 V . Pierwsza sonda działa trochę dziwnie bo ma tendencje do zatrzymywania się na pewnych poziomach V .
Np. Wskazanie chwilow 0,83 i trzyma, później 1,08 V i też trzyma.
Druga sonda po przygazówce latała po poziomach bez zatrzymywania.
Odczyty robione na LPG bo zdążył się już przełączyć.
Odpowiedz
#27
Witam wtrące swoje trzy słowa . wskazania sondy powinny cały czas oscylować od powiedzmy 0.13 do 1V przy czym 0.13 to ubogo 1V to bogato ( ale nie koniecznie ) to ze pokazuje cały czas 1 v nie koniecznie oznacza ze jest zepsuta , większość gazowników ustawia gaz tak żeby bardziej było na bogato mniejsze prawdopodobieństwo ze zapali się kontrolka silnika , ale może się przez taki stan mapa benzynowa rozjechać i wtedy zaczynają się problemy . Jeżeli sonda pracuje po przegazowaniu auta to być może brak katalizatorów? Najpierw sprawdził czujnik temp , może być też zbyt słabe ciśnienie paliwa (lejące wtryski zatkany filtr paliwa) lub mapsensor, zbyt duże lub byle jakie opony ,trzymające hamulce, styl jazdy .
Odpowiedz
#28
(01-03-2013, 9:14 )grzegorzwilkolazki napisał(a): Witam wtrące swoje trzy słowa . wskazania sondy powinny cały czas oscylować od powiedzmy 0.13 do 1V przy czym 0.13 to ubogo 1V to bogato ( ale nie koniecznie ) to ze pokazuje cały czas 1 v nie koniecznie oznacza ze jest zepsuta , większość gazowników ustawia gaz tak żeby bardziej było na bogato mniejsze prawdopodobieństwo ze zapali się kontrolka silnika , ale może się przez taki stan mapa benzynowa rozjechać i wtedy zaczynają się problemy . Jeżeli sonda pracuje po przegazowaniu auta to być może brak katalizatorów? Najpierw sprawdził czujnik temp , może być też zbyt słabe ciśnienie paliwa (lejące wtryski zatkany filtr paliwa) lub mapsensor, zbyt duże lub byle jakie opony ,trzymające hamulce, styl jazdy .

Czyli jak walnie wtrysk i będzie lał paliwo w gardło sonda stanie na wartości bogatej, to znaczy że też sonda padnięta? Ustawianie przez gazowników(widocznie zemnie słaby gazownik bo tak nie robię po to ma się analizator spalin by z niego korzystać) na "bogato" paranoja, zacznijmy od tego że w takim roczniku trzeba naprawdę ostro przeholować z dawką by check wywaliło.
Wiele razy przybywali do mnie ludzie z sondą lambda w garści i chcieli wymieniać bo jakiś tam Franek Iksiński podłączył komputer i stwierdził że to sonda. A w rzeczywistości wymiana potrzebna w co drugim aucie. Mało kto pamięta że oprócz sondy winę mogą ponosić wtryskiwacze (zarówno gazowe jak i benzynowe), katalizator, czujnik przepływu powietrza, czujnik temperatury, czujnik TPS i wiele innych, jak sonda nie "chodzi" to zaczynamy od dokładnej diagnostyki parametrów wszystkich podzespołów i dopiero wtedy mamy pewność że to sonda czy nie. Często mam do czynienia z klientami co to przyjeżdżają, od innych mechaników z wymienioną już sondą a ta dalej nie działa.(pomijamy te fabrycznie niedziałające.)
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#29
Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi . jeszcze nie spotkałem się z czymś takim żeby check zapaliła się od bogatej dawki(tu masz racje na prawde trzeba przecholować, ale spróbuj dać za ubogą na pewno sie zapali szybko) a nawet jeżeli wtrysk padnie i leje paliwo to ma to na pewno inne objawy.A ustawianie na analizatorze jak najbardziej ma sens ... jeżeli posiada się hamownie . wtedy pod obciążeniem ustawisz wszystko jak trzeba , a tak chciał nie chciał trzeba zaufać nieszczęsnej sondzie i jej wskazaniom w trakcie jazdy . ps. nie jestem gazownikiem gaz reguluje wyłącznie w swoich autach ewentualnie znajomych (instalacje sekwencyjne ) i opieram się na wskazaniach sondy i naprawdę nie mam nigdy problemu z gazem ilością jego spalania itd. A tak na marginesie chciałem aby coś podpowiedzieć autorowi postu odnośnie dużego spalania jego auta
Odpowiedz
#30
A jest jeszcze jedna ważna rzecz mianowicie filtr powietrza.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości