Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABS Kody błędów
#1
Witajcie,
Odczytałem kody błędów z 2pinowego złącza diagnostycznego spod schowka. Dostałem sekwencję: 1-8, 4-4, 4-4
Kody: 1-8 - High-pressure system,
4-4 - tylny prawy czujnik ABS
Co do czujnika sprawa prosta - pewnie wymiana - pytanie da się sam czujnik tam zdemontować? (z tego co wiem w przedniej osi wymiana ze zwrotnicą)
Co do High-pressure system - o co chodzi? Płynu w zbiorniczku jest odpowiednia ilość, klocki w dobrym stanie - o co może chodzić?
Odpowiedz
#2
nie chciałbym być złym wróżbitą, ale wszystkie gwiazdy na niebie i artykuły w necie mówią o wymianie jednostki sterującej ABSu
Odpowiedz
#3
Mógłbyś podrzucić to, co znalazłeś? Bo ja znajduje sprzeczne informacje. Niektórzy, że pompa ABS, inni że komputer...
Odpowiedz
#4
to ja o pompie nie czytałem, chociaż początkowo sam o tym pomyślałem.
Wyczytałem że może to być albo komp albo zbiornik gazu? Nie wiem czy dobrze że to wprost tłumaczę z angielskiego.
Co prawda to nie z forum Legendy ale...
http://www.hondaaccordforum.com/forum/ge...8-a-38613/
a teraz znalazłem potwierdzenie jednak pompy...
http://honda-tech.com/showthread.php?t=2803165

Niestety nigdzie jednoznacznie nie stwierdzili co jest przyczyną, objawy są praktycznie takie same dla pompy i kompa
Odpowiedz
#5
obstawiam pompa ABS oraz czujnik - i masz naprawione auto ;D

co do czujnika to z tyłu właśnie nie jest wymienialny - najlepiej jak już ktoś ma sprawny niech nie demontuje (bo rozp..przy w mak) kup komplet ze zwrotnicą (w sumie nawet mniej roboty przy wymianie jest ;P)

czujnik ABS przedni jest na 2 śrubki i praktycznie zawsze po zastosowaniu penetratora jest do wykręcenia i wkręcenia na oryginalnych śrubkach
Odpowiedz
#6
Nie ma dramatu, akurat prawa tylna zwrotnica u mnie jest w słabym stanie... Jakby ktoś wypatrzył pompę i/lub zwrotnicę przypadkiem to proszę dajcie znać na PRV Uśmiech
Odpowiedz
#7
przy pompach ABS zrób zdjęcie i podeślij sprzedającemu czy ta sama
zapewne masz taką z rurkami - szwagier w 97/98 ma już z polifta (bez rurek)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości