Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ksenon zaczyna umierać - pytanie
#1
ostatnio jeden ksenon zaczął słabiej świecić, w dodatku zmienił barwe na lekko różową. Tu jest pytanie- czy da sie wymienić sam żarnik ? np na jakieś philipsy czy coś ? czy wogóle jest taka opcja ? ewentualnie jak to zrobić żeby było ok, nie lubie druciarstwa więc jestem przygotowany na jakieś tam koszta
Odpowiedz
#2
Honda w oryginale wklada osramy. Mi tez padl zarnik i wymienilem na philipsy bodajze d2s. Zaplacilem ok 300 pln z wymiana za 2 zarniki.
Ps. Pamietaj ze zarniki nalezy wymieniac parami.
Odpowiedz
#3
cokolwiek co jest philipsem lub osramem za mniej niz 200/250pln szt jest podróbką.

w lampach są żarniki typu D2S-obojętne co wsadzisz będzie OK.

stwierdzono, na przykładach, że oryginały świacą lepiej aniżeli chińczyki i markowe podróbki.
v6
Odpowiedz
#4
Jak kupowałem to też sporo czytałem o oryginałach/podróbkach i różnicach. Podobno oryginały można kupić już za ok. 150 PLN, z tym że przychodzą one do sprzedającego na paletach (duże ilości) i nie są pakowane osobno w kartoniki. Ja takie kupiłem w sklepie w Warszawie i zapewniano mnie, że są oryginalne. Jeżdżę na nich ok. roku i nic się nie dzieje, a różnicy pomiędzy wcześniejszymi osramami nie widzę - no może barwa nie jest aż tak nie bieska.
Odpowiedz
#5
W naszych Legendach palniki są firmy OSRAM. A dokładnie ten model w nich siedzi: XENARC ORIGINAL 66240 (ok. 180-220 PLN brutto/szt.).
Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić to możesz też kupić HEJALUX 12240 (tańsza linia OSRAM). Są jakieś 60-70 PLN tańsze na sztuce od XENARC-ów.
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#6
Witam
mam pytanie do speców od oświetlenia
od czego zalezy aby zarowka ksenonowa swiecila bardziej na niebiesko niz bialo
Odpowiedz
#7
Od temperatury. Z tym, ze im im bardziej niebiesko, tym mniej widac. No i z tego co pamietam nie mozna powyzej pewnej temperatury legalnie zalozyc.
http://i01.i.aliimg.com/img/pb/077/165/0...77_161.jpg
Odpowiedz
#8
A czy ktos moze polecic poza w/w jakies zarniki do legenda aby mialy 5000 , 6000 K ?  , troche 4300 za bialawe
chodzi mi o to jaki model moze pasowac
owszem znalazlem na allegro te o ktorych pisal kolega Ahaman czyli XENARC ORIGINAL 66240 ,ale tylko barwa 4300 K
Odpowiedz
#9
4300k to barwa fabryczna - biała , czemu chcesz montować niebieskie?
Odpowiedz
#10
W e60 musialem wymieniac ksenony , i 4300k zakladalem swiecilo bardzo bialawo
moze mi sie wydaje bo na zywo nie wiem jak co wyglada, ale taki 6000k to juz tak lekko fajnie niebieskawo swieci
moze zdziwiam Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości