Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to koniec
#1
powitać,
chyba mam problem, ale od początku

szarpała mi skrzynia przy zmianie z 1 -2 ale poza tym żadnych zgrzytów itd. Olej zakupiony, filtr zamówiony, termin wymiany wyznaczony. Odpalam dzisiaj samochód, po pierwszym kilometrze miłe zaskoczenie, nic nie szarpie wszystko gładko, po następnych dwóch już gorzej - ja wciskam gaz ale do góry idą tylko obroty, prędkość się nie zmienia po czym za chwilę załapuje i dalej się rozpędza. Niestety jechałem traską i ciężko było się zatrzymać i zostawić samochód więc musiałem podjechać kawałek dalej. Potem było tylko gorzej, nie wchodziły wyższe biegi a na koniec Hanka odmówiła współpracy i finalnie zepchnąłem samochód na parking.
Nie jestem mechanikiem , ale czy przypadkiem nie przedstawiłem krótkiej sceny śmierci skrzyni biegów?
Odpowiedz
#2
OK, teraz małe utrudnienie.
Przed kilkoma chwilami wsiadłem do samochodu i przyjechałem do domu. Nie mówię że jest wszystko dobrze, ale autko odstało około 3h i jakoś dojechałem. Dziwne, zastanawiam się teraz czy zaplanowana wymiana oleju i filtra wyleczy skrzynię.
Odpowiedz
#3
mialem podobnie w BMW, spalten tarczki, sprawdz olej jak czarny To upalone.
Odpowiedz
#4
(11-06-2012, 18:19 )Elvis napisał(a): mialem podobnie w BMW, spalten tarczki, sprawdz olej jak czarny To upalone.

No właśnie sprawdziłem, olej czarny i dość śmierdzący.
Możesz coś jeszcze jaśniej? Czy to się wymienia i jakie są mniej więcej koszty? Czy też lepiej wymienić skrzynię
Odpowiedz
#5
Pamiętaj o tym. Jeśli naprawisz / regenerujesz swoją skrzynię - wiesz co masz. Jeśli kupisz inną używaną to nie masz takiej pewności, że Ci się za pół roku nie posypie. Chyba, że używana skrzynia kosztuje 300 PLN.
Odpowiedz
#6
No właśnie wiem i też bym wolał regenerację, ciekawy jestem czy te tarcze to wszystko i ile coś takiego będzie mnie kosztowało, jakiego rzędu to są pieniądze.
Odpowiedz
#7
hej jak olej czarny a auto jak sie nagrzeje nie jedzie to brak przeniesienia napendu za przeniesienie napedu sa tarczki sprzeglowe odpowiedzialne . odpowiednio do skrzyni sa 4 - 5 kompletow . komplet dwie tarrczki koszt tarczek jest smieszny ale trzeba skrzynie rozbierac w3miescie mam bardzo dobry warsztat zrobili mi w bmw skrzynie na cacy plus jeden wiecej komplet tarczek jako upgreade ktory stosuja w vw multitroniku aby zwiekszyc wydajnosc i zywotnosc skrzyni

edit .
zdecydowanie naprawiac skrzynie koszt calosci tarczki konverter sprawdzenie zaworow sterujacych wyniesie okolo 3-4 tysiace
Odpowiedz
#8
kurcze, sporo zwłaszcza że skrzynię można kupić za jakieś 1,5 tys.

w tą cenę wliczony był też filtr i olej?
Odpowiedz
#9
OK koszt skrzyni, ale i tak za robocizne będziesz musiał zapłacić, chyba że sam sobie założysz Oczko
Odpowiedz
#10
ja zaplacilem 4.500 netto z tym ze nic mnie nie interesowalo do nastepnego przegladu skrzyni czyli 100tkm . ale wiem ze placili mniej rezygnujac z innych opcji naprawy wymiany sprawdzenia . ja robilem mimo uszkodzonych tarczek cala skrzynie jak juz byla rozebrana to zal bylo by nie zrobic pomiarow i wymiany drobiazgow a to generuje koszta plus gwarancja 100tkm. z tego co wiem to podstawowo daja 20kkm gwarancji na naprawe jezeli jest tylko czesciowa naprawa
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości