Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to koniec
#11
to wystarczająco dużo żeby się rozejrzeć za skrzynią...
orientowałem się w józefowie pod Warszawą, wyliczali od 2,5 do 5 tys za regenerację skrzyni. Może robią dobrą robotę, ale zraziłem się od razu typowym dla naszego narodu polaczkowaniem. Na stronie jest informacja że laweta gratis do 50 km a jeśli dalej to 1,5zł /km, podczas rozmowy dowiedziałem się że liczą 200zł co przy stawce za km nawet tyle nie wyjdzie. Taki mały szczegół a robi różnicę i jakoś jestem pewien że koszt naprawy na pewno wyniesie 5 tysi.
Odpowiedz
#12
poczytaj na forach bmw o zakladzie naprawy skrzyn automatycznych z jozefowa
Odpowiedz
#13
poczytałem, popytałem. Koło mojej Hanki tam nigdy nie stanie
Odpowiedz
#14
no to jest maly problem bo gienkow naciagaczy nie brak , a na AT wlasciciele sie nie znaja wiec mozna wkrecac wszstko by windowac cene , uzywana skrzynie tez bym sie bal kupowac ,
mogem polecic http://www.skrzyniebiegow.pl/ solidny warsztat na licencji ZF tam naprawialem moja skrzynke
Odpowiedz
#15
Ja bym zaczął od przepłukania skrzyni - co najmniej 4 razy ( ok 12 L ) i wymiany filtra. Zastanawiająca jest kwestia; że skrzynia po odstaniu ( wystygnięciu ) wraca do normalnej pracy - może olej po nagrzaniu zmienia swoje właściwości fizyczne ( lepkość ) i zatyka np.: elementy sterowania hydraulicznego?
Odpowiedz
#16
peter , czarny olej nie wrozy nic dobrego , moze na chwile pomoc po plukaniu ale jak cos jest upalone to tego nie zmyjesz
Odpowiedz
#17
Elvis racja ale wydaje mi się, że gdyby problemy ze skrzynią dotyczyły strikte elementów mechanicznych np.: przypalonych tarczek - objawy byłyby permanentne. Tutaj mamy doczynienia z jakimiś wahaniami byc może zaleznymi od temperatury oleju.
Odpowiedz
#18
peter mialem to samo identycznie , auto na lawecie do warsztatu nocą, rano warsztat dzwoni z autem wszystko OK skrzynia jak nowa , hmm no to jade biore bosa warsztatu daje mu kluczyki i mowie jak skrzynia sprawna to jedziemy do BMW no i po 5 km skrzynka ponownie nie jedzie , postala 30 min i dalej pojechala czym dluzej stala tym dalej jechala Oczko , olej czarny i spalenizna bylo czuc , wiec Tarczki w BMW diagnoza od reki
Odpowiedz
#19
(11-07-2012, 3:38 )Elvis napisał(a): peter mialem to samo identycznie , auto na lawecie do warsztatu nocą, rano warsztat dzwoni z autem wszystko OK skrzynia jak nowa , hmm no to jade biore bosa warsztatu daje mu kluczyki i mowie jak skrzynia sprawna to jedziemy do BMW no i po 5 km skrzynka ponownie nie jedzie , postala 30 min i dalej pojechala czym dluzej stala tym dalej jechala Oczko , olej czarny i spalenizna bylo czuc , wiec Tarczki w BMW diagnoza od reki

Być może w taki razie jest to kwestia tarczek - zimne "ciagną", ciepłe już nie? Stąd wahania.
Odpowiedz
#20
moze gdyba opisano calos bylo by latwiej cos podpowiedziec . np przebieg auta . jakies dziwne zachowania skrzyni wczesniej . uslizgi . szarpniecia itd . moze byc tez niski stan oleju.mozliwe ze ktorys zawor nie puszcza.filtr itd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości