Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to koniec
#21
Ciężko mi opisać czy wcześniej cokolwiek było, bo mam ja od 3-4 miesięcy. Za mojej kadencji odczułem tylko szarpanie z biegu 1 - 2, ze dwa trzy razy coś mi przy okazji zgrzytnęło też przy zmianie 1 - 2. Poza tym nic się nie działo. Stan oleju na ciepło - OK. Olej przypominał chyba czerwony kolor.
Samochodem jeździłem normalnie na co dzień, w przerwie świątecznej postał około 4 dni. Odpaliłem i powoli zaczeły się cyrki opisane wcześniej, stan oleju OK, natomiast jest czarnawy i śmierdzi ale czy to spalenizna to nie powiem, możliwe.
Odpowiedz
#22
Na podstawie autopsji z maximy'92 stawiam na tarczki i ew.elektrozawór. Koszt do 3000 z własnym demontażem/mont.
Duże znaczenie w kwestii zużycia ma technika jazdy. Mój młodszy brat po regeneracji pożyczył auto na tydzień i zabił 1 bieg.
Odpowiedz
#23
jakies wiesci ?
Odpowiedz
#24
w poniedziałek wstawiam do warsztatu, niestety sam się nie znam a i miejsca na takie zabawy nie mam.
Odpowiedz
#25
doswiadczenia sa po to by je zbierac, proponuje sie zapoznac z systemem skrzyn automatycznych, uniknac mozna praktycznie kazdej usterki, jak bardzo milo wspominam automat z bmw , ale na dzien dzisiejszy w dwa lata zajechal bym kazdego at , takie warunki, krotkie odcinki ktore trzeba szybko pokonac to nie dla automata, pierwsze 5 km powinno sie unikac przyspieszen redukcji kickdown i tego tympu praktyk to zabija automaty, naprawde warto sie zaznajomic z dziedzina AT, bardzo ciekawy temat.
Odpowiedz
#26
być może da się jeszcze to uratować bo czynnikiem problematycznym jest olej. Przychylam się do rady Petera, przepłucz skrzynię jakimś zamiennikiem ATF Z1 np Valvoline, nie zapomnij wyciągnać i dokładnie wyczyścić filtr.
Aczkolwiek opis wskazuje na stan agonalny, być może ciężki do uratowania, zalecałbym podjechanie do warsztatu z ASB i zmierzenia ciśnienia-sporo ułatwi i zaoszczedzi kosztów.
v6
Odpowiedz
#27
darowałem sobie płukanie, chociaż po wyjęciu skrzyni chłopaki byli przerażeni co z niej wypłynęło. Główną przyczyną jest olej a raczej ta ciecz która w skrzyni powstała w wyniku połączenia osadów i wyeksploatowanego oleju. Przepłukanie na pewno by pomogło ale zdecydowałem się na remont żeby nie robić 2 razy tej samej roboty bo tarczki podobno też już się ku końcowi miały no i konwerter trzeba by było zregenerować. Prawdopodobnie skrzynia serwisu nie widziała od baaaaaardzo dawna. Finansowo zaboli ale wolę mieć pewność że tam wszystko bangla. Taki prezent na Święta :/
Odpowiedz
#28
Remont remontem. Nie zmienia to faktu, że skrzynię należy zalać odpowiednim - czyt. oryginalnym olejem Honda.
Odpowiedz
#29
co też dzięki uprzejmości przedmówcy uczynię...
Odpowiedz
#30
(11-22-2012, 18:58 )supertzar napisał(a): co też dzięki uprzejmości przedmówcy uczynię...

Zważywszy na fakt iż litr oryginalnego ATF to koszt 80zł litr a zwykłego ok 30zł nie opłaca się kombinować zaoszczędzi się 200zł a stracić można parę tys zł
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości