Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to koniec
#31
no jeżeli ktoś robi remont za parę tyś to napewno już te 200 zł nie zaboli aż tak bardzo tym bardziej że różnica zauważalna
Odpowiedz
#32
no dobra, kolejny problem na dziś

regeneracja skrzyni zakończona, dosyć zabolało finansowo ale skrzynia jak nowa.
Odbieram samochód, jazda testowa - wszystko gra. Jadę dumnie do domu szczuplejszy o kilka tysi, skrzynia pracuje ładnie. Stoję w ogromnym korku, obserwuję sobie jak temperatura silnika rośnie a następnie maleje po załączeniu wentylatora. Zjechałem na chwilę do znanego fastfooda po małe co nieco i już nie odjechałem. Nie robiłem nic szczególnego, wszystko odbywało się bez gaszenia silnika i niepotrzebnego wachlowania skrzynią. Odjeżdżając spod okienka zamigotała mi zielona kontrolka D4. Wrażenie miałem takie jakbym chciał z 4 biegu ruszyć ale nie próbowałem dalej tylko zjechałem na boczek, sprawdziłem stan oleju - OK, ale po otwarciu maski poczułem dziwny zapach jakby mocno rozgrzanego jakiegoś płynu ale nie jestem w stanie zidentyfikować czy to był olej. Pod samochodem sucho. Ktoś wie o co może chodzić?
Odpowiedz
#33
rusza normalnie, czy jak?
gwarancję jakąś chyba dali tak czy owak?
migające D4 to chyba koniec VSS-a, ale żeby skrzyni coś to nie wiem...
Odpowiedz
#34
Ad.1 Wrzucam d4, czuje ze wskazuje bieg, ale nie rusza, jak dodaje gazu to jedzie powolutku ale tak jak pisałem ze jakby z 4 biegu chciała ruszyć.
Ad 2. No gwarancja jest rok czasu - jutro znowu holowanie
Ad 3. Przed regeneracją skrzyni nie było nawet zająknięcia od strony vss, możliwe żeby tak bez uprzedzenia....no i skąd ten zapach
Odpowiedz
#35
eee, jak jest gwarancja to szkoda tylko czasu który znów spędzi na warsztacie

zapach... może psy myśliwskie wytropią Uśmiech
Odpowiedz
#36
da się wrzucić zblokowane 1 lub 2?

na D3 co się dzieje?
v6
Odpowiedz
#37
(12-08-2012, 7:39 )Legend95 napisał(a): da się wrzucić zblokowane 1 lub 2?

na D3 co się dzieje?

Nie ważne jaki bieg wrzucałem, działo sie tak samo.
Czułem że bieg wchodzi, miga kontrolka D4 i auto nie chce jechać.
Działał bez zarzutów tylko wsteczny
Odpowiedz
#38
W jakim zakresie przeprowadzali regeneracje skrzyni? Co konkretnie było naprawiane - wymienianie?
Odpowiedz
#39
Niestety nie jestem w stanie tego zweryfikować,ale według serwisu:
Wymiana elektrozaworów
Wymiana tarczek
Regeneracja konwertera
Wymiana filtra,oleju,uszczelki miski olejowej
Czegoś ważnego brakuje w tej liście?

Niestety nie jestem w stanie tego zweryfikować,ale według serwisu:
Wymiana elektrozaworów
Wymiana tarczek
Regeneracja konwertera
Wymiana filtra,oleju,uszczelki miski olejowej
Czegoś ważnego brakuje w tej liście?
Odpowiedz
#40
z opisanych przez Ciebie zakresów napraw jak i objawów awarii przypuszczam, że spieprzył warsztat.

I tak wymaga to dokładnego sprawdzenia skrzyni, nie daj sobie wcisnąć, że akurat popsuło się to czego niewymienili.
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości