Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pamiec ustawien.
#1
Od pewnego czasu w mojej hondzi kazdorazowo po wlaczeniu zaplonu nie ustawiaja sie kierownica i fotel do moich zapamietanych pod 1 ustawien. Musze zawsze nacisnac przycisk by wszystko sie ustawilo. Z tego co pamietam wczesniej jak gasilem silnik z ustawieniem 1 to po ponownym wlaczeniu rowniez swiecila sie 1. Macie jakies pomysly co to moze byc?
Odpowiedz
#2
A czy przed wyłączeniem zapłonu przestawiałas fotel?
Odpowiedz
#3
Nie przestawialem, ale fotel nie zmienia swojej pozycji. Wkurzajace jest ze kierownica po wylaczeniu sie cofa, a po wlaczeniu zaplonu nie wraca do zapamietanych ustawien.Huh
Odpowiedz
#4
Powinna cofnąc sie do ustawień przed wyłączeniem zapłonu. Pamietaj jednak, że ustawienia pamięci uaktywniają sie tylko w trybie "P" skrzyni biegów. Zresetuj pamięci i ustaw od nowa. Jesli to nie pomoże, skorzystaj z manuala jest tam procedura sprawdzania sygnałów wejsciowych-wyjściowych dla sterownika DPMS/MPCS
Odpowiedz
#5
Błąd 
Ok, dzieki.
Odpowiedz
#6
zwróciłem uwagę na moją kontrolkę ustawień i co następuje:

auta nieużywana 2-3 dni, stojące na mrozie traci pamięć ustawień, kontrolka się nie zaświeca, natomiast kierownica "pamięta" ostatnie położenie i sobie dojeżdza, upatruje przyczyny w słabym aku, wydaje mi się, że podobnie było w poprzednich gen.

Auto jeżdzone na codzień=brak problemów. Może coś Ci to pomoże.
v6
Odpowiedz
#7
U mnie to wygląda tak, że gdy mam zapamiętane soje ustawienia na "1", to po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki kierownica odjeżdża ode mnie i do góry. Gdy wsiadam i włożę kluczyk do stacyjki to kierownica wraca do poprzedniego ustawienia i zapala się lampka na przycisku "1". Sprawdzę jak jest po dłuższym czasie nieużywania. Być może jest tak jak napisał kolega Legend95.
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#8
Aku nie byl wymieniany chyba od nowosci, wiec moze rzeczywiscie to jest przyczyna. Wieczory autko spedza w cieplurkim garazu i nie mialem problemow z odpalaniem. Sprobuje go podladowac i zobaczymyHuh
Odpowiedz
#9
Wymień akumulator. Układ zabezpieczający sterownik paliwa i inne ważne podzespoły w przypadku gdy akumulator ulega rozładowaniu odłącza podtrzymanie pamięci w mniej istotnych urządzeniach. Są to m.in.: pamięci szyb, DPMS itp. Faktycznie u mnie przed wymianą Aku tez były problemy z pamięcią.
Odpowiedz
#10
Racja, u mnie było to samo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości