Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automat...
#1
Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie automatycznej skrzyni biegów, a dokładniej chodzi mi o jakość tzw martwego ciagu Uśmiech chodzi mi o to z jaka siła auto powinno smigac na D4 albo R bez dodania gazu. Jak to u was jest? mnie głownie nurtuje pytanie odnosnie Wstecznego biegu, wydaje mi sie ze auto wolniej i mniej ochoczo rusza na R niz np na D4 choć rusza i rozpedza sie na tyle ile moze na wolnych obr. Wrazenie jest takie jak by przeniesienie napedu była mniejsze jak by słabsze. Moje pytanie czy u was jest podobnie? czy to u mnie zaczynaja umierać tarczki biegu wstecznego? Jak dodam choc ciut gazu o dosłownie 100 obr/min auto reaguje odrazu i szybciej. A i jakie powinny byc obroty biegu jałowego? u mnie to jakies 600/650 obr/min. PozdrawiamUśmiech
Odpowiedz
#2
Obroty masz ok. Na R pcha na D4 ciągnie, co według Ciebie łatwiejsze? Oczko
Odpowiedz
#3
Peter, wydaje mi się, że to nie zależy od tego czy pcha czy ciągnie, (bez skojarzeń proszę) ale od przełożeń w skrzyni biegów.
Są marki (mercedes czy bmw) gdzie napęd "pcha" auto...
Odpowiedz
#4
(02-04-2013, 7:03 )paola napisał(a): Peter, wydaje mi się, że to nie zależy od tego czy pcha czy ciągnie, (bez skojarzeń proszę) ale od przełożeń w skrzyni biegów.
Są marki (mercedes czy bmw) gdzie napęd "pcha" auto...

Ale tu niemowa o bmw czy mercach a o legendach z napędem na przednią oś.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#5
moim zdaniem też jest ok

Pozwolę sobie dodać, przy okazji odświeżenia tematu skrzyć automatycznych, że [undefined=undefined]olej w skrzyni automatycznej[/undefined] naszych "dupo-wozów" [undefined=undefined]należy wymieniać[/undefined].
Wymienia się sam olej (filtr tylko w przypadku otwarcia skrzyni - info z ASO), ze względu na potencjalnie duże koszty naprawy skrzyni ja osobiście zdecydowałem się na ASO (porównywalne koszty zakupu oleju)
[undefined=undefined]Olej przekładniowy ATF-Z1 ok 4,0L (1,0L = 91,2pln) = 364,8pln
Wymiana oleju 74pln[/undefined]
łączny koszt 438,8pln

Zdania tzw. fachowców są podzielone "...wymieniać czy nie...?"
ja jestem na tak, poniżej link do jednego z art. na ten temat
http://www.auto-swiat.pl/1-wymiana-oleju...yni-biegow
Odpowiedz
#6
Maniac - nie zrozumiałeś mnie, chodzi o kierunek wektora przyłożenia siły napędowej, przy biegu R w napędzie przednim mamy siłę pchającą auto, czyli tak jak w autach tylnionapędowych. Bo że hondy mają napęd na przód to wiem już od kilkunastu lat - odkąd kupułam pierwszą civic.
Odpowiedz
#7
(02-06-2013, 9:02 )paola napisał(a): Maniac - nie zrozumiałeś mnie, chodzi o kierunek wektora przyłożenia siły napędowej, przy biegu R w napędzie przednim mamy siłę pchającą auto, czyli tak jak w autach tylnionapędowych. Bo że hondy mają napęd na przód to wiem już od kilkunastu lat - odkąd kupułam pierwszą civic.

He He, a przytyczka skobla wąsa na osi wyrzutnika zasięrzutnego, przedsięwziernego sie przypadkiem nie popsuła ? Oczko
Odpowiedz
#8
Ha ha, żartowniś z tego naszego Super Moderatora Szczęśliwy
Odpowiedz
#9
Witam niedawno wymieniano mi olej w skrzyni, nie wiem jaki powinien być poziom, na zimnym silniku mam taki:
   
   

Nie jest to trochę za mało?
Odpowiedz
#10
Bo sprawdza się na chodzącym Język
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości