Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łopatki do zmiany biegów
#1
Co o tym myślicie? Za nic nie pasuje do legenda, ale jest to tanim kosztem do zrealizowania, i może rozwiązać moje problemy ze skrzynią. Dziś wywalam komputer i rozpoczynam testy.
Odpowiedz
#2
Znaczy co chcesz z automata zrobic skrzynie sekwencyjna z wybieraniem biegow lopatkami przy kierownicy?
Odpowiedz
#3
Ja o tym myslalem ale jakos nie dokonczylem ta mysl Szczęśliwy
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#4
Dokładnie. Elementami odpowiadającymi za zmianę biegów są te solenoidy, zasilanie napięciem 12V. Jeden otwarty to pierwszy bieg, drugi to bieg 3, jeżeli są otwarte obydwa mam 2, jeżeli napięcie nie dociera do żadnego to mam bieg 4. Wydaje się być proste i przyjemne do zrealizowania. Wszystko oczywiście na trybie D i S. Blokując drugi bieg wybierakiem, solenoidy nie biorą udziału w zabawie.

Na razie majstrując przy kabelkach od komputera nie udało się uzyskać pożądanego efektu (ale spaliłem jeden bezpiecznik :mrgreen: , więc coś się dzieje). Po kolacji kombinuje dalej, i wyciągnę solenoidy, spróbuję je na krótko podłączyć...
Odpowiedz
#5
No to dzialaj dalej Kaczorze, taki set gotowy do montazu to byloby cos konkretnego. Jakby co aj sie pisze Oczko
Odpowiedz
#6
ciekawy projekt Uśmiech

jestem ciekaw czy faktycznie Ci się uda Duży uśmiech
v6
Odpowiedz
#7
Nie udało się, nie wiem tylko czy źle to rozkminiłem, czy jednak skrzynia nie daje rady Smutny
Odpowiedz
#8
łatwiej byś miał postawić G1 na KB1 Język
v6
Odpowiedz
#9
KB1?? Proszę o wyjaśnienie bo nie w temacie Smutny
Odpowiedz
#10
Legend 2005-
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości