Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wymiana filtra kabinowego KA9 96'
#1
będę zabierał się za wymianę owego filtra gdyż mi paruje w środku samochód i to podobno bardzo prosto się robi poprzez wyjęcie schowka, natomiast z uwagi na to że nie chciałbym tam nic połamać wolę zapytać najpierw tutaj Wywracanie oczami

z ciekawostek w ASO Hondy powiedzieli mi że producent nie przewiduje filtra kabinowego do mojego modelu HuhO matko
Odpowiedz
#2
jeżeli sprawdzili vin to bardzo możliwe że nie masz Uśmiech
Odpowiedz
#3
KA9 (moj z 97r ) kabinówkę ma za schowkiem, wyjmujesz go i masz taką "szuflade", otwierasz wyjmujesz filtr, zmieniasz go i po sprawie. W zamiennikach koszt takiego filtra to 90zł
Odpowiedz
#4
a jak wyjąć schowek żeby nic nie pękło?

w ASO sprawdzili vin i stwierdzili że nie powinno byc po czym zajrzeli że jednak jest i powiedzieli że za ponad 400 zeta mogą mi sprowadzićSzczęśliwy
Odpowiedz
#5
(11-23-2012, 6:33 )kryniol napisał(a): a jak wyjąć schowek żeby nic nie pękło?

w ASO sprawdzili vin i stwierdzili że nie powinno byc po czym zajrzeli że jednak jest i powiedzieli że za ponad 400 zeta mogą mi sprowadzićSzczęśliwy

odkręcasz wkręty na dole i w schowku, wychodzi schowek i trzeba urządzenie spowalniające otwieranie się schowka to na takim sznurku odczepić, przekręcając je dość ciężko to wychodzi za pierwszym razem. Następnie odkręca się tą czarną plastikową osłonę.

Jak znajdę chwile to wieczorem rozbiorę swoją i zrobię fotki by pokazać dokładnie jak ton zrobić.
Odpowiedz
#6
Wymiana filtra po wyjęciu schowka? Niemożliwe. Jeśli nie ma zaślepki oznacza to, że po prostu w tej wersji filtr nie występuje.
Odpowiedz
#7
(11-23-2012, 19:17 )Peter napisał(a): Wymiana filtra po wyjęciu schowka? Niemożliwe. Jeśli nie ma zaślepki oznacza to, że po prostu w tej wersji filtr nie występuje.
Tylko po wyjęciu schowka da się go wymienić ponieważ miejsce na filtr kabinowy znajduje się bezpośrednio za nim. Wiem bo ostatnio wymieniałem, a w sklepie też stwierdzono że nie ma w nim takowego. [/b]
Odpowiedz
#8
(11-23-2012, 19:17 )Peter napisał(a): Wymiana filtra po wyjęciu schowka? Niemożliwe. Jeśli nie ma zaślepki oznacza to, że po prostu w tej wersji filtr nie występuje.

filtr jest Uśmiech

ManiacHST byłbym wdzięczny jesli to nie problem dla Ciebie
Odpowiedz
#9
(11-23-2012, 22:09 )kryniol napisał(a):
(11-23-2012, 19:17 )Peter napisał(a): Wymiana filtra po wyjęciu schowka? Niemożliwe. Jeśli nie ma zaślepki oznacza to, że po prostu w tej wersji filtr nie występuje.

filtr jest Uśmiech

ManiacHST byłbym wdzięczny jesli to nie problem dla Ciebie

owszem nie problem ale dziś juz nie dam, rady dopiero z warsztatu wróciłem i szczerze brakuje mi już chęci. Ale jutro jest sobota Uśmiech
Odpowiedz
#10
Temat wałkowałem nie dalej jak tydzień temu. Faktycznie zdejmujesz schowek i bodaj na 4 śrubach masz zamontowany duży czarny plastik. Zdejmujesz go i po prawej stronie u góry masz białą zaślepkę. Zdejmujesz ją i masz miejsce na filtr.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości