Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wahacze
#41
(09-17-2015, 3:51 )Peter napisał(a): Wielokrotnie można regenerować: tuleje i sworznie.
Tuleje są wtłaczane, sworznie po regeneracji mają wkręcane gniazda, po prostu wymienia sie sworzeń kulowy i miskę sworznia, po czym zakręca się gniazdo/zaślepkę.
Oczywiście nie regenerujemy elementów, które uległy pęknięciu lub trwałemu uszkodzeniu, wymagającemu np.: spawania.

Dokładnie, tak jest jak pisze Peter
Odpowiedz
#42
Ostatnio podczas przeglądu zawieszenia, przy okazji regulacji zaworów mechanik zwrócił mi uwagę na minimalny luz sworzni w dolnych wahaczach. Zaznaczył, że ASO Hondy - a przepracował tam trochę czasu - tolerowało znacznie większy luz na wahaczach bez wskazań na konieczność wymiany. Równocześnie zasugerował, że ze względów bezpieczeństwa można pomysleć o ich regeneracji (same sworznie). W związku z tym zastanawiam się, czy jeśli na razie luz jest minimalny i nie słychać nic w zawieszeniu, warto jechać do Błońskiego w Zielonce i wymieniać sworznie, czy też może wychodząc z założenia że trwałość regenerowanego może okazać się mniejsza niż oryginału, pojeździć jeszcze, aż wahacze się "odezwą" ?
Odpowiedz
#43
(03-18-2016, 8:01 )fontisgombault napisał(a): Ostatnio podczas przeglądu zawieszenia, przy okazji regulacji zaworów mechanik zwrócił mi uwagę na minimalny luz sworzni w dolnych wahaczach. Zaznaczył, że ASO Hondy - a przepracował tam trochę czasu - tolerowało znacznie większy luz na wahaczach bez wskazań na konieczność wymiany. Równocześnie zasugerował, że ze względów bezpieczeństwa można pomysleć o ich regeneracji (same sworznie). W związku z tym zastanawiam się, czy jeśli na razie luz jest minimalny i nie słychać nic w zawieszeniu, warto jechać do Błońskiego w Zielonce i wymieniać sworznie, czy też może wychodząc z założenia że trwałość regenerowanego może okazać się mniejsza niż oryginału, pojeździć jeszcze, aż wahacze się "odezwą" ?

Biorąc pod uwagę, że dobrze zregenerowany sworzeń powinien mieć kasację luzu - jego trwałośc może być wyższa niż tego fabrycznego.
Ja bym zrobił, by później było już z bańki.
Odpowiedz
#44
Mi cos tez puka ale nawet aso nie wie co to ??
Przy gwałtownym hamowaniu slychac stuk i przy gwałtownym gazie stuk
Na dodatek nie równa droga tez stuk ale tylko strona kierowcy ..
Wkurza mnie to
Odpowiedz
#45
(03-19-2016, 1:09 )dariusz2880 napisał(a): Mi cos tez puka ale nawet aso nie wie co to ??
Przy gwałtownym hamowaniu slychac stuk i przy gwałtownym gazie stuk
Na dodatek nie równa droga tez stuk ale tylko strona kierowcy ..
Wkurza mnie to
Amortyzator do sprawdzenia.
Odpowiedz
#46
Jak go sprawdzic? Trzepaki nic nie wykazaly .
Odpowiedz
#47
(03-20-2016, 19:42 )dariusz2880 napisał(a): Jak go sprawdzic? Trzepaki nic nie wykazaly .

Pare grubasow do samochodu i jazda po dzurach. Jak dzwiek sie zmieni to ... Szczęśliwy
Odpowiedz
#48
Chciałem zamówić wahacze w ASO wraz z wymianą więc określili planowany termin dostawy materiału na maj 2018 roku !!!!
Odpowiedz
#49
A ja mam zamienniki po 100USD i od ostatnich 60.000km wszystko jest OK.
Odpowiedz
#50
(11-17-2017, 5:13 )robo napisał(a): Chciałem zamówić wahacze w ASO wraz z wymianą więc określili planowany termin dostawy materiału na maj 2018 roku !!!!

kontaktuj się z "haparts" czasami mają graty niedostępne w ASO Uśmiech jak chcesz oryginały oczywiście
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości