Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KA9 wyumiana konsoli z przedlifta na polifta
#1
Może nie zupełnie plug&play ... ale :
Instrukcja demontażu konsoli (wiem Tobie ManiacHST nie trzeba tłumaczyć, ale potomnym)

1.Demontujemy centralne nawiewy – najlepiej płaskim wkrętakiem uważając aby nie zadrapać deski
2.Odkręcamy śruby mocujące konsolę kluczem nasadowym 8 (2x ponad zegarkiem)
3.Demontujemy osłonkę lewarka zmiany biegów oraz drewienko wraz z popielniczką
4.Odkręcamy śruby mocujące konsolę kluczem nasadowym 8 (2x ponad popielniczką)
5.Wyjmujemy konsolę i rozpinamy wszystkie złączki

Co robimy ze starą konsolą:
Moim zdaniem nie warto używać mocowań konsoli pochodzącej od przedlifta, bo słabiej trzyma a i tak nie ma jak później wkręcić górnych śrub. W przypadku w pełni wyposażonej konsoli od angola warto przełożyć stary zegarek (europejski) reszta wg gustu – da się centralkę klimy

Nowa konsola:
1.Usuwamy przeszkadzajki w formie wystających końcówek mocowań – u mnie przeszkadzały, więc kątówka poszła w ruch
2.Usuwamy kawałeczek plastiku po lewej stronie u góry koło zegarów, który służy jako zapinka dla centralnych nawiewów – inaczej konsola będzie odstawała na ok. 1mm
3.Dopasowujemy nową konsolę na miejsce i podłączamy wszystkie złączki (wszystko pasuje bez przeróbek tylko kolejność trzeba ustawić po europejsku – jeśli ktoś ma ochotę.
4.Skręcamy śruby mocujące konsolę kluczem nasadowym 8 (2x ponad popielniczką)
5.Montujemy drewienko wraz z popielniczką oraz osłonkę lewarka zmiany biegów
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#2
Witam
A czym różni sie konsola??
Ja myślałem, że są takie same
Odpowiedz
#3
w przedlifcie masz całą plastykową, w polifcie masz plastykową z imitacją drewna. W przypadku polifta bardzo łatwo da się przerobić na std 2din
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#4
W przypadku polifta bardzo łatwo da się przerobić na std 2din

Mozesz to rozwinac?)
Odpowiedz
#5
kupujesz ramkę na ebayu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości