Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firmy rozliczające likwidację szkód - czy warto?
#1
Witam,
W niedzielę mało doświadczony kierowca spod marki co niby lieben autos wjechał mi w hondę. Efekt? Reflektor uszkodzony, nadkole uszkodzone, rysy na zderzaku.
Podejrzewam, że zderzak będzie malowanie, nadkole i reflektor wymiana i lakier oraz cieniowanie sąsiednich blach
OC sprawcy - Aviva, zdarzenie we Wrocławiu.
Ale do sedna. Znając życie wycena szkody będzie zaniżona. Pytanie - czy ktoś z Was korzystał z firm 'walczących' o rozliczenie likwidacji szkody z OC_ Czy warto? Zdania są podzielone, może ktoś z Was korzystał z takich usług i może coś powiedzieć...
Pozdr!
Woodie
Odpowiedz
#2
(12-19-2012, 0:14 )woodieh napisał(a): Witam,
W niedzielę mało doświadczony kierowca spod marki co niby lieben autos wjechał mi w hondę. Efekt? Reflektor uszkodzony, nadkole uszkodzone, rysy na zderzaku.
Podejrzewam, że zderzak będzie malowanie, nadkole i reflektor wymiana i lakier oraz cieniowanie sąsiednich blach
OC sprawcy - Aviva, zdarzenie we Wrocławiu.
Ale do sedna. Znając życie wycena szkody będzie zaniżona. Pytanie - czy ktoś z Was korzystał z firm 'walczących' o rozliczenie likwidacji szkody z OC_ Czy warto? Zdania są podzielone, może ktoś z Was korzystał z takich usług i może coś powiedzieć...
Pozdr!
Woodie

Z tego co mi wiadomo opłaca się ponieważ tego typu firmy dobrze wiedzą co i jak wyliczyć na twoją korzyść, co zwłaszcza przy Legendach ma duże znaczenie dlatego że same firmy ubezpieczeniowe będą na siłe zaniżać wartość auta i części, natomiast takie firmy mają swoich rzeczoznawców, a ich opinii nie da się w teorii zakwestionować. Mam znajomego, który się tym zajmuje i zapewniają że odszkodowanie zwłaszcza w tak nietypowych autach będzie zdecydowanie wyższe niż z wyceny firm ubezpieczeniowych.
Odpowiedz
#3
Jeśli na starcie masz wizję walk o swoje, wstępnie wykonaj wycenę z aviv-y, następnie w razie wątpliwości wykonaj niezależną ekspertyzę i przedłóż im jako korektę. Muszą się do niej zastosować. Firma walcząca za Ciebie zwkle pobiera prowizje, a szkodę masz niedużą i moim zdaniem nie wartą aż takiego zachodu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości