Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CHECK ENGINE / Legend IV
#21
Tego nie wiem. Przy mnie nie, ale gaz był już wcześniej zamontowany, zanim kupiłem.
U mnie jednak wszystko chodzi niby ok, spalanie też bardzo dobre, więc chyba mieszanka jest ok. Tylko ten check...
No chyba, że te rzeczy mają się nijak do siebie.
Odpowiedz
#22
Zatankowałem na przypadkowym statoil i się zapalił.. dwie butle później (tankowania na sprawdzonej stacji) zgasł.. nie wiem czemu tak się stsło ale pasuje mi Oczko
Odpowiedz
#23
U mnie jak zapali, to już tylko komp ratuje sytuację. Muszę z tym zrobić porządek w końcu.
Sprawdzona stacja, to ta, o której pisałeś, czy masz coś bliżej Zgierza?
Odpowiedz
#24
(02-14-2014, 6:24 )pablo diablo napisał(a): Zatankowałem na przypadkowym statoil i się zapalił.. dwie butle później (tankowania na sprawdzonej stacji) zgasł.. nie wiem czemu tak się stsło ale pasuje mi Oczko

Kwestia przypadku.
Sugeruję tankowanie na stacjach sieciowych.
Ustrzeżecie się przynajmniej ryzyka świadomego oszukiwania na proporcjach i odmieżaniu.
Odpowiedz
#25
Ja zawsze tankowałem shell. Teraz mnie wyprowadzacie z tego, sugerując, że jest kiepski i biorą go z orlenu. No to biorę orlen. Pana Kazia, Zdzicha, Wieśka 20gr taniej omijam szerokim łukiem.
Odpowiedz
#26
(02-16-2014, 3:54 )marcintenisozo napisał(a): Ja zawsze tankowałem shell. Teraz mnie wyprowadzacie z tego, sugerując, że jest kiepski i biorą go z orlenu. No to biorę orlen. Pana Kazia, Zdzicha, Wieśka 20gr taniej omijam szerokim łukiem.

Omijaj Kazia i Zdzicha.
Orlen, BP, Shell, itd. - LPG generalnie z jednego - dwóch źródeł.
Pozostaje kwestia dystybucji i magazynowania, na sieciówkach świadomie nikt nie oszukuje, dodatkowo jest kontrola jakości.
Odpowiedz
#27
marcintenisozo, mieszkam na janowie i mam blisko Oczko ale tak naprawdę to przy zasięgu rzędu 250km ciężko tankować tylko na jednej stacji..
Odpowiedz
#28
Zdaje sobie z tego sprawę. Z pb też czasem loteria. Najlepiej wozić podręczne laboratorium Oczko
Nie dajmy się jednak zwariować.
Odpowiedz
#29
(02-05-2014, 2:16 )marcintenisozo napisał(a): Reco w Kaliszu montowało gaz i sprzedało mi auto, więc nie mieli interesu powiedzieć mi, prawdziwego powodu check engine i ściemniali, że to zły gaz. Choc podobno shell to akurat kiepścizna, co mnie dziwi.
Wg vtec i komputera, prawdopodobnie katalizator. A to już kłopot.

Witam, mam check engine w mojej hondzie. w trakcie dzisiejszej przejazdzki zapalila sie kontrolka i nie zgasla. Mam auto tylko na benzyne ale zatakowalaem przy supermarkecie benzyne (raczej to moj blad)
czy jechac do ASO ( a jezeli) to gdzie w W-wie polecacie.
Odpowiedz
#30
(04-22-2014, 4:04 )eRKa_70 napisał(a):
(02-05-2014, 2:16 )marcintenisozo napisał(a): Reco w Kaliszu montowało gaz i sprzedało mi auto, więc nie mieli interesu powiedzieć mi, prawdziwego powodu check engine i ściemniali, że to zły gaz. Choc podobno shell to akurat kiepścizna, co mnie dziwi.
Wg vtec i komputera, prawdopodobnie katalizator. A to już kłopot.

Witam, mam check engine w mojej hondzie. w trakcie dzisiejszej przejazdzki zapalila sie kontrolka i nie zgasla. Mam auto tylko na benzyne ale zatakowalaem przy supermarkecie benzyne (raczej to moj blad)
czy jechac do ASO ( a jezeli) to gdzie w W-wie polecacie.

Zacznij od resetu ECU.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości