Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cieknie z miski olejowej
#1
Witam.
Czy ktoś się orientuje w temacie wymiany uszczelki miski olejowej w Legendzie z 97r?Ktoś to robił ostatnio?Chodzi mi o orientacyjne koszty bo z tego co już wiem jest tam ciężki dostęp i sporo trzeba rozgrzebać.
Dzięki za ewentualne odpowiedzi Szczęśliwy
Odpowiedz
#2
(12-30-2012, 23:04 )Karolkovy napisał(a): Witam.
Czy ktoś się orientuje w temacie wymiany uszczelki miski olejowej w Legendzie z 97r?Ktoś to robił ostatnio?Chodzi mi o orientacyjne koszty bo z tego co już wiem jest tam ciężki dostęp i sporo trzeba rozgrzebać.
Dzięki za ewentualne odpowiedzi Szczęśliwy

Dla przeciętniaka to dość skomplikowany temat, samo zdjęcie miski tonie az taka straszna rzecz ale troszkę pracy jest. Co do kosztów ja tej uszczelki w ogóle dostać nie mogłem i zastosowałem specjalny silikon uszczelkę taki jak stosuje się do misek bez uszczelek. Jeżeli takową dostaniesz pamiętaj by nie smarować jej całej sylikonem tylko te miejsca gdzie uszczelka schodzi się w kant.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#3
(12-31-2012, 7:53 )ManiacHST napisał(a):
(12-30-2012, 23:04 )Karolkovy napisał(a): Witam.
Czy ktoś się orientuje w temacie wymiany uszczelki miski olejowej w Legendzie z 97r?Ktoś to robił ostatnio?Chodzi mi o orientacyjne koszty bo z tego co już wiem jest tam ciężki dostęp i sporo trzeba rozgrzebać.
Dzięki za ewentualne odpowiedzi Szczęśliwy

Dla przeciętniaka to dość skomplikowany temat, samo zdjęcie miski tonie az taka straszna rzecz ale troszkę pracy jest. Co do kosztów ja tej uszczelki w ogóle dostać nie mogłem i zastosowałem specjalny silikon uszczelkę taki jak stosuje się do misek bez uszczelek. Jeżeli takową dostaniesz pamiętaj by nie smarować jej całej sylikonem tylko te miejsca gdzie uszczelka schodzi się w kant.

Dzięki za garść informacji.Sam nie dałbym rady i fakt-szukałem uszczelki i do Legendy nie ma...wszystkie inne tylko tej brak.Ciekawa sprawa.
Najlepiej byłoby ją całą pokryć silikonem bez rozbierania Szczęśliwy
Odpowiedz
#4
Witam
Ja robiłem uszczelkę miski olejowej w Ka9 , roboty jest od groma ! Upewnij się czy na pewno z niej cieknie , gdyż z mojej nie ciekło a okazało się po fakcie , winny był uszczelniacz na wale ( ściągnij plastikowe osłony i koło pasowe i będzie widać czy wszystko gra ) a co do uszczelki na misce jej nie ma tylko jest na sylikonie . Powiem tak Ja drugi raz nigdy bym tego nie robił już 2 raz sam bo jest z 3 wiadra śrub i dużo kombinowania i dorobienie kilku kluczy. Temat chyba opisywałem gdzieś na forum ( chyba ) . Jak ktoś Ci to zrobi za 500-1000zł to się nie zastanawiaj bo tak szczerze ja z pełnym zestawem kluczy ( mam warsztat dla samochodów ciężarowych ) robiłem to 4 dni rozkręcanie i 3 dni skręcanie tak na spokojnie po około 5-8 godzin pracy po pracy Uśmiech Teraz może by mi to dużo szybciej przyszło robić . Jak coś to pisz PW
Odpowiedz
#5
(01-04-2013, 6:38 )zuczek09 napisał(a): Witam
Ja robiłem uszczelkę miski olejowej w Ka9 , roboty jest od groma ! Upewnij się czy na pewno z niej cieknie , gdyż z mojej nie ciekło a okazało się po fakcie , winny był uszczelniacz na wale ( ściągnij plastikowe osłony i koło pasowe i będzie widać czy wszystko gra ) a co do uszczelki na misce jej nie ma tylko jest na sylikonie . Powiem tak Ja drugi raz nigdy bym tego nie robił już 2 raz sam bo jest z 3 wiadra śrub i dużo kombinowania i dorobienie kilku kluczy. Temat chyba opisywałem gdzieś na forum ( chyba ) . Jak ktoś Ci to zrobi za 500-1000zł to się nie zastanawiaj bo tak szczerze ja z pełnym zestawem kluczy ( mam warsztat dla samochodów ciężarowych ) robiłem to 4 dni rozkręcanie i 3 dni skręcanie tak na spokojnie po około 5-8 godzin pracy po pracy Uśmiech Teraz może by mi to dużo szybciej przyszło robić . Jak coś to pisz PW

Czyli tak jak podejrzewałem masa roboty.
Co prawda są to pojedyncze kropki na miejscu postojowym(2 lub3) i na razie dam sobie z tym spokój.Przewrażliwiony chyba jestem.Znajomy miał podobnie i mówił że w okresie zimy też mu podcieka-pewno ujemne temperatury powodują lekkie rozszczelnienie.Tylko jak tu ruszać w dłuższe trasy ze świadomością że może chlusnąć?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
W trasę spokojnie z dobrym ubezpieczeniem asistance.
Odpowiedz
#7
Mówię sprawdź czy Ci nie cieknie z pod uszczelniacza koła pasowego bo jak z niego Cieknie to tak wygląda też tak jak by z pod miski ciekło. A wymiana uszczelniacza to z 2 godziny roboty i koszty dużooo mniejsze.
Odpowiedz
#8
(01-05-2013, 9:16 )zuczek09 napisał(a): Mówię sprawdź czy Ci nie cieknie z pod uszczelniacza koła pasowego bo jak z niego Cieknie to tak wygląda też tak jak by z pod miski ciekło. A wymiana uszczelniacza to z 2 godziny roboty i koszty dużooo mniejsze.

Mechanik oglądał ją i stwierdził że to miska.Cała była tłusta od oleju.Podjadę na dniach do innego-niech obejrzy.Jeśli to miska to zaczynam zbierać na naprawę ;p
Odpowiedz
#9
Bo silnik C32 i C35 nie mają uszczelek pod miską-używa się tzw płynnej uszczelki-jest o tym również w manualu.

Roboty sporo włącznie z wyjęciem półosi biegnąccej przez środek miski.

Więc warto się upewnić czy to faktycznie jest powód usterki.
v6
Odpowiedz
#10
(01-05-2013, 9:16 )zuczek09 napisał(a): Mówię sprawdź czy Ci nie cieknie z pod uszczelniacza koła pasowego bo jak z niego Cieknie to tak wygląda też tak jak by z pod miski ciekło. A wymiana uszczelniacza to z 2 godziny roboty i koszty dużooo mniejsze.
mi prawdopodobnie cieknie (co prawda mało cieknie) z tego miejsca co opisujesz. ale na wiosnę zbieram się za wymianę uszczelniacz już mam. jaki miej więcej może być koszt takiej wymiany? bo już słyszałem 3tys. i 1500zł.
pisałem PW ale wyskoczył komunikat że użytkownik ma za wiele wiadomości czy coś w tym stylu. pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości