Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie działają spryskiwacze reflektorów
#1
Witajcie,

Mam problem ze spryskiwaczami reflektorów. W poprzednim Legendzie, KA7, ich nie było, to i problemu nie było, a tutaj są i nie działają, a skoro są to chciałbym żeby działały Duży uśmiech
Mam taki przycisk na desce rozdzielczej - żarówka z fontanną Oczko ale po jego naciśnięciu nic się nie dzieje. Słychać tylko pyknięcie przełącznika ale ze spryskiwaczy nic nie leci, nie słychać też, żeby pracował jakiś silniczek. Planuję sprawdzić bezpieczniki ale jeśli one będą ok, to chciałbym wiedzieć co mam sprawdzić i gdzie ew. szukać.
Mam serwisówkę do KA9 ale do Acury RL, a tam nie ma nawet wzmianki o spryskiwaczach reflektorów.

Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Pozdro,
Czeczen
Odpowiedz
#2
Zatem standardowa procedura: bezpieczniki, przekaźnik, poźniej silniczek na zbiorniku płynu do spryskiwacza. Zapewne pomocny bedzie manual.
Odpowiedz
#3
OOO gratulacje nowego nabytku!
Już myślałem, ze źlę widzę, że piszesz w G3 Uśmiech

Weż manual z G2 EDM- to jest niemalże to samo co w G3.

1)bezpiecznik, jest w skrzynce pod maską - w pierwszym rzędzie, chyba drugi lub trzeci od strony kierowcy.
2)jeśli jest ok to ściągnij koło, odkręć z dołu lewe wewnętrzne nadkole, wyciągnij kilka pierwszych kołków z początku, następnie odepnij wtyczkę z silniczka sprskiwaczy, weź próbnik i osobę która Ci będzie przyciskać guziczek, jeśli probierka zaświeci tzn, że silniczek zdechł. I to jest mój typ Uśmiech
v6
Odpowiedz
#4
Dzięki za sugestię. Zobaczę, może uda mi się coś poradzić.

Pozdro,
Czeczen
Odpowiedz
#5
Witam, no i co tam z tymi spryskiwaczami się działo?- bo mam te same objawy Duży uśmiech
k@mil
Honda Legend III 3.5 V6 1996r
Odpowiedz
#6
Aaaa, prawdę mówiąc nie zajmowałem się tym już później. Mam kilka bardziej istotnych rzeczy do zrobienia, które nie działają:
- tylne lewe drzwi mi się nie otwierają (ani z zewnątrz, ani od wewnątrz),
- tylna lewa szyba mi się nie otwiera,
- tylny prawy siłownik centralnego nie działa,
- środkowe światło stopu nie działa,
- głośnik w tylnych prawych drzwiach nie działa,
- wiatrak nawiewu hałasuje i słabo działa
i jeszcze parę innych dupereli o których nie pamiętam.
W związku z tym spryskiwacz reflektorów zszedł na plan dalszy. Ponieważ moja KA9 miała stłuczkę lewą stroną, to przypuszczam, że silnik spryskiwacza został uszkodzony i możliwe że go tam w ogóle nie ma.
Odpowiedz
#7
Dzięki za info, no to troszkę roboty Masz Duży uśmiech
W mojej Hondzi też central z tyłu przestał działać, przeczyściłem wszystkie styki bo były strasznie zaśniedziałe i jest ok Duży uśmiech Odnośnie szyby to u mnie na lewa strona się nie otwiera, przyczyna 1- była tak rzadko używana, że skleiła się z uszczelką od drzwi Duży uśmiech , z usunięcia tej banalnej usterki cieszyłem się max. miesiąc Duży uśmiech -bo rozpadł się cały mechanizm podnoszenia linki się poplątały i teraz jest lipa Smutny zablokowałem od wewnątrz i tym sposobem dalej jest niesprawna Smutny
głośniki ten sam problem co central- zaśniedziałe styki- usterka usunięta Duży uśmiech. No i najgorsze co mogło mnie spotkać to to, że zegarek przestało mi podświetlać i teraz muszę się za nowym rozejrzeć, bo samej żarówki nie wymienisz bo jest zalana w wyświtlaczu Smutny - a bez zegarka to jak bez ręki : Duży uśmiech Pozdro
k@mil
Honda Legend III 3.5 V6 1996r
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości