Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Padła skrzynia
#1
Hej,
Tak się pechowo złożyło, że Legenda mi wycięła legendarny dowcip. I powiedziała, że dalej nie jedzie. Padła skrzynia.
Wiem, że większość opowie się za regeneracją. Ja postanowiłem powiedzieć - no risk - no fun więc:
1. Jaki jest kod do skrzyni przed liftowej? TP5A czy M5DA?
2. Jest różnica między przed i po liftem?
3. Czy ktoś z forumowiczów ma takową skrzynię w dobrym stanie, tudzież jest w stanie takową sprowadzić?
4. Proszę o wypicie wódki za powodzenie operacji przeszczepu
Pozdr!
Odpowiedz
#2
Uuu, a to pechowo... ile tam miałeś na liczniku przejechane ?
Musisz uważać żeby też nie kupić jakiejś na wykończeniu, bo wyjętej nie sprawdzisz, a jak założysz i padnie po pół roku to jesteś w punkcie wyjścia + poniesione koszty.
Odpowiedz
#3
Najechane po liczniku 300tkm, mogło być więcej. Podejrzewam, że gość poprzedni nie serwisował. Dodatkowo, auto było po strzale, więc istnieje szansa, że napęd dostał po d...
Używkę tyle ile się da przetestuję. Różnica w kosztach jest taka, że aby regeneracja=przeszczep (kosztowo) to mógłbym wymieniać 2krotnie.
Jest firma, która rozmontowuje angliki z przebiegiem nie większym niż 80tml, ale szukam też po znajomych czy nie mają
Odpowiedz
#4
(01-17-2013, 9:08 )woodieh napisał(a): Najechane po liczniku 300tkm, mogło być więcej. Podejrzewam, że gość poprzedni nie serwisował. Dodatkowo, auto było po strzale, więc istnieje szansa, że napęd dostał po d...
Używkę tyle ile się da przetestuję. Różnica w kosztach jest taka, że aby regeneracja=przeszczep (kosztowo) to mógłbym wymieniać 2krotnie.
Jest firma, która rozmontowuje angliki z przebiegiem nie większym niż 80tml, ale szukam też po znajomych czy nie mają
Powodzenia,jak trafisz dobrą to tak jak by trafić 5 w totka, bo wiadomo że Wszystkie nasze maleństwa już jakieś przebiegi mają (zazwyczaj niemałe) Ale za tak szczytny cel na pewno coś tam łyknę.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#5
Przebiegiem przy zakupie używki bym się nie sugerował, choć jest to chyba jedyny odnośnik... miałem nissana z przebiegiem 100tkm i przypalonymi tarczkami nie ciągnącymi powyżej 2,5trpm. Dobry warsztat, części z DE (taniej o duuużo), koszt - 3000pln+dem./mont. i śmigała jak nowa.
Odpowiedz
#6
PKt. 4 Nie ma sprawy!!!!
Odpowiedz
#7
(01-18-2013, 8:22 )Peter napisał(a): PKt. 4 Nie ma sprawy!!!!

W tych sprawach można na nas liczyć,wspieramy się nawzajem nawet w tych trudnych wymagających poświęcenia chwilach.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#8
Znam w Gdansku Warsztat "Sosnowski" , wyslac skrzynie na diagnoze , koszt niewielki a okazać sie możne ze wyjdzie taniej jak zakup używki z znakiem ?

obecnie do PKt 4 . sie nie przychyle, przestalem na zloty jezdzic to i sie abstynencji naumialem
Odpowiedz
#9
(01-21-2013, 8:01 )Elvis napisał(a): Znam w Gdansku Warsztat "Sosnowski" , wyslac skrzynie na diagnoze , koszt niewielki a okazać sie możne ze wyjdzie taniej jak zakup używki z znakiem ?

obecnie do PKt 4 . sie nie przychyle, przestalem na zloty jezdzic to i sie abstynencji naumialem
Tylko nie sosnowski!!!
Spartolił znajomemu stara skrzynie do wiekowego Jagura XJ12 z 1983 roku. Zwykły 3-biegowy manual - policzył jak za zboże.
Odradzam, po naprawie skrzynia ciekła z simmeringu, olej lał się strumieniami, za wyjęcie starej skrzyni i orzeknięcia, że jest zepsuta skasowali extra 200zł. Zostawili w bagażniku welurowym otwarty pojemnik z olejem i na pierwszym zakręcie olej zapaskudził całość kufra... ;(
Zepsuł też kilka innych automatów, mimo że Sosnowski to dobry nasz znajomy i z polecenia odstawiali takie fuszerki.

POLECAM pana Pawla z firmy Automat nr. 501 535 485. Ogarnął moją skrzynie w zabytkowym Cadillacu z 1954 roku, 4-biegowy, amerykański automat. Bez wyjmowania z auta rozebrał od dołu, naprawił przez polutowanie filtr siatkowy, wyjął z dna szlam, zmienił olej, naprawił przeskakiwanie biegów - jakaś przetyczka wypadła z gniazda, wyregulował zmianę biegów, odkrył, ze przy wyłączonym silniku pozycja R zamienia się w Parking (wóz ma tylko N, D Hi Lo i R) I zapłaciłem z FV 500 zł !
Acura Legend 1995 32oo cc
Honda Accord 1991 2ooo cc
Polski Fiat 125p 1968 13oo cc
Opel Olympia-Rekord B 1966 17oo cc
Cadillac series62 1954 54oo cc

Odpowiedz
#10
Dobrze wiedzieć, jak operacja przeszczep okaże się porażką to na reanimację się tam zgłoszę Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości