Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Padła skrzynia
#11
woodieh jak tam Twoje zmagania ze skrzynią ?
Odpowiedz
#12
Hehehe. Jeszcze nie odebrałem wozu. Jadę ponownie w weekend.
Solokar zmagał się z kilkoma trudnościami - okazało się, że część śrub było nieoryginalnych, były kłopoty przy demontażu.
Przy okazji miałem wymianę uszczelniacza wału, regenerację przewodów od wspomagania, itp.
Skrzynia nowa wygląda, że jest ok. Jazda testowa zakończona powodzeniem.
Pierwsze wrażenia po zmianie przekażę zaraz po niedzieli - o ile uda mi się wyjechać planowo Oczko
Odpowiedz
#13
No to czekamy na relację... miejmy nadzieję, że szoku cenowego nie będzieNiezdecydowany
Odpowiedz
#14
Ok, auto odebrane, po testowej jeździe Szczecin-Wrocław
1. Skrzynia pracuje dużo płynniej - zmiana biegu z 1 na drugi jest znacznie płynniejsza niż była
2. Miałem tak, że po przyspieszeniu jak puszczałem gaz słychać było stuknięcie. Podejrzenia były i na poduchę pod silnikiem, później przegub wewnętrzny itp. Okazało się, że to był objaw skrzyni - teraz żadnych hałasów nie mam.
3, okazało się, że miska olejowa jest u mnie po 'rzeźbie' i się poci w 1 miejscu. Na razie nie decydowałem się na zmianę, bo sprawa kosztowna a na razie za bardzo nie przeszkadza.
4. Olej, który wyciekał i nie mogłem od razu zobaczyć skąd - okazało się, że do wymiany był uszczelniacz wału - zrobione
5. Niewielka nieszczelność pozostała na uszczelniaczach przy rozrządzie. Do wymiany przy kolejnym zmianie paska itp. Chyba że okaże się, że to blok cieknie ;P
Ocena skrzyni mechaników z Solokaru - z tego co mogli powiedzieć po oględzinach, porównaniu z moją, montażu i jeździe próbnej - bardzo pozytywna. Prawdopodobnie trafiłem na dobry egzemplarz.
Koszty - duże i nieduże - skrzynia 1.5k, cała robocizna + części (filtry, oleje, uszczelniacze, etc) 2.5k
I kolejny krok do doprowadzenia H do stanu perfect za mną.

Jak na razie koszt projektu (z zakupem) to około 13k Zostało do zrobienia tylne zawieszenie, komplet sprężyn, wydech środkowy, uszczelnienie silnika, obszycie kierownicy i zmieniarka Uśmiech
Odpowiedz
#15
To w sumie nie dużo cie to wyszło na szczęście. Ja w swojej wczoraj olej z filtrem w skrzyni wymieniłem i poprawa jest niesamowita.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#16
Dokładnie. Po pierwszych dniach jazd zdecydowanie odczuwam różnicę płynności zmiany 1-2 i czasu reakcji przy dociśnięciu gazu.
Co do kosztów - faktycznie jak na remont skrzyni to niewiele. Ryzyko się chyba opłaciło, znaczy punkt 4 musiał zadziałać Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości